Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok az iskolai...

Mit gondoltok az iskolai szekálodásról KÖZÉPISKOLÁBAN?

Figyelt kérdés

Év elején sokat szekáltak a kinézetem miatt, ami már- már kezdett megszűnni. De most az osztály "hangembere", aki szerint engem mindenki utál ( lehet, hogy őt többen utálják az osztályból) elkezdett mindennel szekálni. Szó szerint mindennel pl: milyen a hangom, hogy megyek, milyen a telom, milyen a hajam, ha elmegyek onnan akkor hogy menekülök. Illetve van egy másik osztálytársam aki minden rossz szavamat, mozdulatomat " kifigyeli" és elmondja neki és másnap már ezzel szekáll. Legfőbb kérdésem nem az lenne, hogy mit kéne tenni (szívesen fogadom aki leírja, hanem, hogy őket mi vezeti erre középiskolában?

Egyébként a legtöbb elmegy mellettem, vagy kimegy belőlem óra végére vagy mire hazaérek csak akkor esik nagyon rosszul.

15/F Szakgimnázium/ 9. osztály



2018. ápr. 27. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Elmondanám a szüleimnek akikben ha lenne némi tartás akkor a hülyegyereket óra után megvárnák és befenyítenék. Mivel már én is szülő vagyok, aki a gyerekemet basztatja azzal kitapétázom a falat.
2018. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
változz meg, ne legyél célpont. és is ármentem hasonlón, ne akarj a nyomik közé tartozni, még változtathatsz
2018. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"Elmondanám a szüleimnek akikben ha lenne némi tartás akkor a hülyegyereket óra után megvárnák és befenyítenék."


Normális szülő nem csinál ilyet.

2018. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ilyenek saját magukban bizonytalanok, egy egészséges lelkületű embernek nincs arra szüksége, hogy másokat piszkáljon. Nem könnyű eset. A szüleid ebben nemigen tudnak segíteni (attól még elmondhatod nekik, ha olyan a viszonyotok), ha az osztályfőnöknek szólsz, akkor meg árulkodónak fognak bélyegezni, mivelhogy az osztályfőnök se fog tudni mit csinálni vele. Az egész osztály közösségét kéne ahhoz fejleszteni, hogy ilyenek ne történjenek. Leginkább magadnak kéne megoldani úgy, hogy lássa rajtad a magabiztosságot, hogy nem félsz tőle, nem süllyedsz le hozzá. Néha valami frappáns válasz, megszégyenítés jól jön, már ha tudsz ilyet hirtelen rögtönözni. Nem agresszívan, nem is ijedten, hanem hideg, nyugodt megvetéssel, gúnnyal. Vagy csak simán hidegen indulat nélkül közöld vele, hogy nem érdekel a véleménye. Addig csinálja, amíg azt látja, hogy elfogadod az alárendelt szerepet. Ha belső tartást sugárzol, látni fogja, hogy ő itt nem rúg labdába. Ehhez az kell, hogy te magad higgy magadban, és hogy a hiba benne van, nem benned. Jó lenne, ha lennének barátaid is, akik védő közeget biztosítanának neked.
2018. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

A hangember nem ezt jelenti.

Hangadó a szó, amit keresel.

2018. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ez akkora egy baromság, hogy ugyanúgy piszkálják egymást a 8 éves gyerekek is, meg a gimnazista gyerekek is, akiktől már többet várna az ember.

Engem sosem piszkáltak, most sem csúfolnak, csak konkrétan tojnak a fejemre, ez is rosszul esik. Gólyatáborban azt hittem, hogy majd milyen jó lesz a gimi, végre lesznek barátaim, de nem.

De igazából megfigyeltem, hogy nekik semmi se jó, de komolyan!

Ha nem öltözködsz divatosan, akkor azért csúfolnak, mert milyen régimódi vagy meg hogy nézel ki, ha meg csinosan, divatosan öltözködsz, akkor meg mekkora egy cicababa vagy (lányoknál). Ha márkás cuccokba jársz, akkor kibeszélnek, hogy a szüleidnek biztos sok pénze van és te biztos apuci kicsi fia/lánya vagy, ha meg nem jársz márkás cuccokba, az a baj, mert nem vagy menő. Ha nincs Iphoneod, az a probléma, ha van, akkor megintcsak, hogy ti mennyire gazdagok lehettek... És még sorolhatnám. Mondom, engem annyira nem érint, de rengeteg gyereket piszkálnak, kicsiket is, nagyokat is, ami akár később is nyomot hagyhat a gyerekben, ez pedig rossz hatással lehet a későbbi életére is. Nem is értem minek ez. Ha valaki nem szimpatikus, akkor nem vele barátkozom, nem vagyok vele, de nem kezdem el csesztetni meg megkeseríteni az életét.

2018. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom róla hogy általános.

Ha nem állsz be a sorba és egyedi mersz lenni, akkor kitaszított leszel.


Nem sminkelsz? Kitaszított.

Jól tanulsz? Kitaszított.

Húst mersz enni? Kitaszított.


Már kezdem unni ezt az egész piszkálódást... (-_-)


Indítványozom, hogy a gyakorikerdesek.hu összes 'nyominak' bélyegzett használója alapítson egy iskolát, ahol boldogan tanulhatunk, és senki sem nyomorít minket!!!

Ki tart velem? XD XD XD



Újra komolyra fordítva: Engem az tart életben, hogy az egyetem jobb lesz... mert jobb lesz. Ugye? (*-*)

2018. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsó válaszoló : k**vára nem xD

Amúgy durva hogy középiskolában is vannak ilyenek. Engem sza**á szívattak általánosban,és bár visszaszóltam ,volt mikor keményen hogy bele is vörösödött, csak még jobban csinálták xD. Visszagondolva biztos unatkoztak

Mostanában már nem piszkálnak kb senkit az osztályból,egy gyereket néha de neki is megvan a baráti köre. Nekem van egy legjobb barátnőm,és pár haverom , meg még a sulin kívül 2 nagyon jó ismerősöm ^^. Azt hiszem tényleg jobb lett :')

15/L

2018. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!