Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek megéri ilyen...

Szerintetek megéri ilyen körülmények között iskolát váltani?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es, jövőre mennék 10.-be, jelenleg egy humán gimnáziumba járok, viszont már 8.-ban is egy olyan iskolába akartam menni, ahol egy olyan nyelvet tudnék tanulni, amit az egész országban csak 2-3 iskolában tanítanak. Beszéltünk az iskolával, átvennének, de mivel ott már azon a nyelven folyik a tanítás (nem magyarul) és én meg ugye nem beszélem, ezért 0. előkészítős osztályba kéne járnom és csak utána tudnám kezdeni a 9.-et, újra, magyarán 2 évet is vesztenék. Valamint, kollégista kéne legyek, ugyanis az egy pesti iskola én pedig vidéken lakom és az is rizikós, mert még életemben nem voltam kollégista.


Vajon megérné-e így iskolát váltani? Nagy álmom lenne, de ez az évveszteséges dolog nem annyira tetszik...

15/L


2018. ápr. 27. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyelviskola?
2018. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat ha ez az almod ,akkor?
2018. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagy álmod és a szüleid is partnerek, akkor vágj bele, járd ki a 0. évet, AZUTÁN kérelmezd, hogy a 9. és a 10. évfolyamot egyszerre végezhesd. Erre a köznevelési törvény lehetőséget ad, csak le kell tenned az előírt osztályozó vizsgákat. Mivel a 9. évfolyamos tananyagot elvégezted, így ez nagy eséllyel sikerülne. Még az is lehet, hogy magyart, informatikát, stb. elfogadnak. Így csak egy évet vesztenél, de nem is lenne igazi veszteség, inkább olyan, mintha öt évfolyamos suliba jártál volna.
2018. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én 2 év veszteséggel biztosan nem vállalnám be. 1-re még azt mondanám, hogy oké, de 2 már elég sok. És mi van, ha mondjuk gimi után nem sikerül egyből bejutni az általad preferált egyetemre, és emiatt még egy évet ki kell hagynod? Vagy ha elmennél világot látni kicsit, és emiatt hagynál ki egy évet? Úgy már mindjárt -3...


Nyelveket nem csak gimiben lehet tanulni, hanem nyelviskolában, magántanárnál, vagy legrosszabb eseten autodidakta módon is. Szerintem nem éri meg, de nyilván neked kell döntened. A szüleidnek mi a véleménye?

2018. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!