Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is ennyire utálja az iskolát?

Más is ennyire utálja az iskolát?

Figyelt kérdés

Szakmát tanulok és most már sokkal "szabadabbak" vagyunk, mint érettségi előtt, mégis ugyanannyira gyűlölök bejárni, mint régen. Ennek mondjuk az lehet a legfőbb oka, hogy nem jövök ki az osztálytársaimmal, csak egy ember van, akivel el tudok beszélgetni, de amikor csoportbontásban vagyunk, vele nem együtt vagyok. És sajnos elég sokszor van ilyen, van két olyan nap is a héten, amikor egyáltalán nem is találkozunk, mert az ő csoportjuk az iskola egyik végében van a nap folyamán, a miénk meg a másikban.

Meg van 1-2 olyan tanárunk is, akiknek már a nevük hallatán is ráz a hideg..

És a lényeg, hogy annyira rossz hatással van az iskola az egészségemre XD Kicsit undorítóan hangzik, de amikor épp nincs valamilyen hosszabb szünet, az emésztésem is kész katasztrófa, van, hogy heteken át megy a hasam, aztán megint több hétig az ellenkezője...A vérnyomásom is nagyon magas ilyenkor, sokszor érzem azt, hogy majd' kiugrik a szívem a helyéről, pedig mondjuk napok óta még kávét se ittam. Ami a legrosszabb, hogy iskolaidőben aludni sem tudok. Egyszerűen akármennyire fáradtnak érzem magam fizikailag meg agyilag is, nem tudok este elaludni és sokszor csak 2-3 órát alszok egész nap, azt is akkor, amikor iskola után hazajövök. Volt, hogy direkt nem aludtam el délután, mert azt gondoltam, amiatt nem tudok aludni este, és direkt már 8 körül lefeküdtem aludni és kikapcsoltam minden elektronikai eszközt, de hajnali fél 5-ig csak forgolódtam, akkor sikerült elaludnom. Aztán 6-kor kelnem is kellett...És még ha sikerül is pár órával többet aludnom, sokszor vannak rémálmaim, nem ritka, hogy úgy kelek fel reggelente, hogy csurom víz vagyok, szó szerint annyira le vagyok izzadva, mintha egy maratont futottam volna le ://

A szombat az egyetlen "nyugis" napom, vasárnap már sokszor reggel úgy kelek fel, hogy émelygek, letargikus hangulatban vagyok, mert már akkor görcsölök a következő hét miatt..

Most is olyan rossz, hogy vége a téli szünetnek, már kb 3 napja ilyen szarul vagyok, esküszöm szívesebben kapnék el most valami vírust, amitől 2 héten át kihányom meg f*som a belemet is, minthogy holnap iskolába menjek. Mást is ennyire rosszul érint az, hogy suliba kell menni?


2018. jan. 2. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Bevallom ilyen későn már túl lusta vagyok végig olvasni az ilyen hosszú kérdéseket, de a lényeget értem...Érettségi után én is szakmát tanultam és én se szerettem, mert az osztálytársaim, meg úgy általánosan az egész iskola holt homály céltalanul tengődő páwák és 16 évesen terhes meg 19 évesen 9.-es csajok gyülekezete volt. És engem néztek "csicskának" mert jó tanuló voltam. Miközben érettségi után egy szakma megtanulása nekem annyiba telt, hogy jegyzeteltem órán és ettől már kitűnő voltam. De volt egy osztálytársam aki 17 évesen nem tudta a szorzótáblát! Nem vicc. Meg első nap nem a fontos eseményeket beszéltük át osztályfőnökin, hanem hogy hány igazolatlan óra után vonják meg a családi pótlékot xd....Viszont nekem is volt egy barátom aki szintén érettségizett és vele jól kijöttem. Meg volt egy aki nálam 3 évvel fiatalabb volt de ő is értelmes volt. De az tény, hogy gimi után sokkal szabadabb és lazább volt a szakmunkásképző..lényegében csak cigizni kellett bejárni, meg pár órát ülni a teremben
2018. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi idő van hátra az iskolából? Csak ez vagy még egy év? A szakma érdekel? Te választottad? Nincs más hasonló iskola a környéken? Nem lehet a másik csoportba átkérni magad? De ha nem lehet máshova menni, akkor meg legyints rá, éld túl a délelőttöket. Ha nem izgatod magad, kevésbé lesz rossz hatással rád.

Mi a probléma az osztálytársaiddal?

2018. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem kicsit szedd össze magad. Ilyen az élet, nem csak szimpatikus emberekkel leszel kapcsolatban az elkövetkező évtizedekben, sem most az iskolában, sem később a munkahelyen. Csináld meg a munkádat és kész, nem kell mindenkivel puszipajtásnak lenni. Csoportmunkában ha nem vagytok képesek együtt dolgozni, akkor jelezd a tanárnak, ahogy később munkahelyen ugyanúgy jelezned kell majd a felettesednek, azaz a projekt menedzsernek. Az

ő dolga, hogy megtegye a lépéséket. De ez kizárólag szakmai ügyekre vonatkozik, az, hogy nem tudsz a kollégákkal "elbeszélgetni", az nem indok, mert nem a kocsmában vagy. Túl van az érettségin ahogy leveszem az írásból, tehát csak azt fogadd el, hogy ezen a szinten az iskola már nem arról szól, hogy szocializálódj a kortársakkal, és hogy mellesleg megtanítsanak olvasni meg számolni. Itt már a tudás megszerzése a lényeg.

2018. jan. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Utolsoval ertek egyet. Nem poenbol jarsz erettsegi utan iskolaba feltetelezem tehat ne is igy allj hozza.
2018. jan. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:
23%
Hát akkor majd dolgozni mennyire fogsz utálni...
2018. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz, senki se kényszerít rá, hogy iskolába járj, ha nem tetszik. Így is találhatsz munkát, ahogy vagy.
2018. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm :)

Konkrétan amúgy az a problémám az osztálytársaimmal, hogy van köztük néhány ember, akik 20 évesen még azon a szinten vannak, hogy a kinézetük miatt csúfolnak embereket...Azaz leginkább engem (vannak mások is, akiknek beszólogatnak, de én vagyok a kedvenc "célpontjuk"), mivel lány létemre nem vagyok túl szép, mondjuk szerintem annyira vészesen csúnya se, mégis napi szinten azt kell hallgatnom, ahogy ez a pár ember tőlem 2 méterre kibeszél és olyanokat mondanak, hogy szebbet szarnak nálam, meg hogy hányingerük lesz, ha rám néznek és ilyeneken röhögcsélnek.

És a legnagyobb gond ezzel, hogy nem csak az iskolán belül képesek ezt csinálni. Kitaláltak nekem egy gúnynevet és iskola után mindig ott szoktak cigizni az iskola előtt vagy legalább is valahol a környéken vannak mindig és jó párszor előfordult már, hogy amikor mentem haza, megláttak és az út másik oldaláról odaordibálták ezt a gúnynevet nekem, vagy olyan is volt már, hogy átordibálták, hogy egy qrva vagyok és azt kérdezgették, mennyiért szopok, meg ilyesmik..

Az osztályfőnök meg ezekkel az emberekkel van jóban, úgyhogy szerintem csak olaj lenne a tűzre, ha mondjuk neki szólnék erről. Ja és ha már az osztályfőnök, ő is egyike azoknak a tanároknak, akik miatt rendszeresen gyomorideggel megyek be reggelente, ha tudom, hogy velük lesz aznap óránk. Ugyanis ezzel a pár emberrel, akikkel jóban van, nagyon kivételezik.

Egyébként annyira nem érdekel maga a szakma, csak azért jelentkeztem, mert ezelőtt 4 évig ezt tanultam, valamint mert jelentkezni akartam egyetemre, de az általam választott szak érettségi követelményei közt ott van, hogy emeltezni kell legalább egy nyelvből és németből már a rendes érettségin is emeltezni akartam, de a német tanár azt mondta, szerinte ne menjek, mert azoknak ajánlják az emelt németet, akik ilyen német kéttannyelvűs osztályokba jártak és annyira perfektül beszélnek németül. Szóval inkább nem jelentkeztem az emelt németre, bár utólag már bánom, mert a középfokú nyelvvizsgám is simán meglett németből a nyáron, meg megcsináltam jó pár régebbi emelt német feladatsort itthon és azok is nagyon jól sikerültek. Úgyhogy szerintem idén jelentkezek.

Amúgy maga a képzés 1 éves és nincs még egy ilyen iskola a környéken, valamint másik csoportba se mehetek át :/

2018. jan. 3. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Ennek így semmi értelme nincs, ezt abba kell hagyni! Azonnal! Belepusztulsz teljesen értelmetlenül év végéig, miközben semmi szükséged nincs erre a szakmára. Legyen nagyon komoly tanulság, hogy ne másokra hallgass (persze rám igen!), hanem a saját ösztöneidre. Az a tanár, aki lebeszélt az emelt németezésről, konkrétan tönkretett.

Szerintem most közöld a szüleiddel, hogy az iskolát abbahagyod (nem engedélyt kérsz, közlöd), és munkába állsz. A Mekiben mindig van kereslet. Ennél még az is jobb. És szépen készülsz a felvételire, el ne felejtsd beadni a jelentkezésedet az érettségire.

Ha valami számomra meg nem érthető oknál fogva ott maradnál ebben a suliban, akkor le se sz@rd ezeket a szemétládákat, a legkevésbé se legyenek fontosak számodra, ugyanis a lábad nyomába se érnek! Ha lelkileg felül tudsz emelkedni rajtuk, nem fog annyira izgatni a helyzet, mert tudod, hogy ők a hibások, nem te. Ha ezt a magabiztosságot tudod sugározni, abbahagyják a szekálásodat, mert már nem lesz számukra szórakoztató. Majd még írhatsz, mi lett.

2018. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!