Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretném megmutatni pár...

Szeretném megmutatni pár versemet a jövendőbeli magyar tanáromnak. Mennyire jöhetek ki rosszul ebből?

Figyelt kérdés

Üdv!


Jövőre leszek gimnazista. Nagyon kedves tanárok tanítanak ott. Nemrég elkezdtem verseket írni, előtte pedig novellákkal és regényekkel próbálkoztam (bár ezeket soha nem fejeztem be). A barátnőim szerint tehetséges vagyok és jól írok. Egy közösségi oldalra is feltöltöttem pár versemet és kisebb történetem, ott is szinte csak pozitív visszajelzést kaptam. Az oldalt regényekre specializálódott (Wattpad), ha ez számít valamit. Irodalomból dicséretes, nyelvtanból ötös vagyok és voltam végig felsőben.

A lényeg az, hogy a jobb verseimet szeretném jövőre megmutatni a magyar tanáromnak, persze csak akkor, ha jó lesz a kapcsolatunk (semmi félreértés). Ebből mennyire jöhetek ki rosszul? Ti mit tennétek a tanár helyében?


Köszönöm a problémámra szánt idődet!



2018. ápr. 29. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl elvont, borús hangulatú írományaid vannak, nyugodtan mutasd meg a tanárodnak.

Rosszul nem jöhetsz ki belőle (kivéve a fenti esetben) minket a középsulis magyar tanárunk bíztatott az alkotásra.

2018. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg milyen a tanar, a helyeben en segitenek neked, es kovetnem a munkassagod.


Igazabol en is irok, es gondolkoztam megmutatom a magyar tanarnak, de ugy dontottem, hogy nem es jobban is jartam igy. Lehet azt gondolnak, hogy nyalizni akarok, es hogy kit erdekel ennek a h.lyegyereknek a munkaja es a hobbija. Meg lehet sokkoltak volna a torteneteim, vagy kiabrandito lett volna, vagy kaptam volna olyan megjegyzest ami miatt orokre elmegy a kedvem tole, az en osszes ismeroseim szerint is jo, de nem csak nekik mutattam meg,mivel tudom, hogy a baratok kepesek azt mondani, hogy jo megha nem is, idegeneknek is megmutattam, akiknek nagyon tetszett, aztan elahataroztam, hogy inkabb titokba tartom, nehogy valaki mas irja meg helyettem.:)


Ez olyan mint amikor tul jol rajzoltam a tobbiekhez kepest, es mar ra se nezett a tanar a rajzaimra, automatikus 5-t kaptam, de mindig feltekenykedtek ram, hogy en vagyok a kedvence meg ilyenek, pedig szo se volt ilyenrol.:)

2018. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


A többiek véleménye annyira nem érdekel, és nem mások előtt szeretném "híresztelni" a munkásságomat. A szüleim nem tudnak erről, de majd megkérem, hogy ne szóljon nekik (félek, hogy eltiltanának a versírástól). Maximum akkor tudnának róla, hogyha versenyre mennék, ha van egyáltalán ilyen verseny. Viszont meg fogom mutatni neki, hacsak nem vesztem el azt a maradék önbizalmamat előtte. Később szeretnék komolyabban foglalkozni ezekkel.


Szívesen várom mások válaszát is. A tanácsok mindig jól jönnek :)

2018. ápr. 29. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, nyugodtan mutasd meg, biztosan örülni fog a tanárod, hogy érdeklődő tanuló vagy. Annyi tanácsom lenne, hogy mielőtt ezt megteszed, egy-két hónapot várj, amíg kialakul a helyed az osztályközösségben, és megismered a tanárodat is. Ha van iskolaújság, lehet, hogy ott is biztosítanának az írásaid számára helyet. Sok pályázat is van egyébként, érdemes figyelemmel kísérned, mert az a tanárodnak és az iskoládnak is jó, ha ilyeneken indulsz, esetleg nyersz is, úgyhogy biztosan támogatnának.
2018. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. ápr. 30. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Írópalánták, aki magyart tanít, az magyartanár. Aki akármit és magyar nemzetiségű, na az a magyar tanár.
2018. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is megmutattam. :)

Nagyon jónak találta, és azt mondta tehetséges vagyok! :D

És kérdezte, hogy nincs-e kedvem beszélni az iskolapszichológussal...


Úgyhogy amennyiben nem halálról szól a vers, nyugodtan mutasd! :D

2018. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló! Köszönöm szépen, minden nap tanul valamit az ember :)


Kedves 7-es válaszoló! Nem a halálról szólnak, legalábbis eddig még nem írtam a halálról. De szerintem egy halálról szóló vers is lehet gyönyörű (például Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd), és egy átlagos dologról szóló vers is lehet különös. Megpróbálom tartani a normális mércén az elfogadható szintet. Köszönöm a válaszod :)

2018. máj. 3. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!