Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok megvannak szerintete...

A tanárok megvannak szerintetek elégedve a fizetésükkel? Most úgy, hogy a magánórát nem vesszük bele.

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igazából a tanárok folyton lázadnak a fizetésért ami persze tudomásom szerint sosem volt alacsony. Az is érdekes hogy mindenről beszélnek de a fizetési mennyiség az hirtelen tabu téma lesz. De persze jobban meg kell őket fizetni mert agyon dolgozzák magukat a székben ülve.
2018. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Az egyik rokonom a tanárság miatt lett mentális beteg és rokkant nyugdíjas.

Tanár ismerősöm mesélte, hogy néha egészen konkrétan halálfélelme van, amikor meg kell látogatnia az osztály leglecsúszottabb gyerekének családját. Ugye ha a gyerek olyan lezüllött, hogy fenyegeti/veri az osztálytársait (volt amelyik kést is vitt az iskolába) és úgy beszél a tanárokkal, mintha a csicskáik lennének, akkor a szülő milyen lehet? Gyerekekkel/fiatal felnőttekkel foglalkozni pokolian megterhelő.


A tanárság az egyik legfontosabb munka pl az egészségügyi munkákon kívül, hiszen a tanár az, aki felneveli a gyerekeket. A tanárokon rengeteg múlik, legalább annyi, mint a szülőkön.

Természetesen nincsenek megelégedve a fizetésükkel, és ez jogos is.

2018. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Hát a legtöbb panaszkodik, bár én azt tapasztalom hogy hiába mind tanár, meg valamelyik hiába dolgozik több évtizede, és elméletileg hiába hasonló a fizu, valamelyik így is sokat keres, de ezt csak én tapasztalom.
2018. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
#2 Részvétem a rokonod miatt, viszont azért lássuk be hogy a tanári hozzáállás messzemenőleg nem ilyen önfeláldozó és pedagógiai jellegű, mint amilyennek lennie kellene. Hiszen a legtöbb pedagógus magasról tesz a gyerekek belső értékeinek rendbe tartására és fejlesztésére, mert hát nem az ő feladata. Ami viszont nagyobb probléma hogy ezen felül értelmet sem sikerül a gyerekek fejébe verniük mert tök sült halként jönnek ki az iskolákból. Ez annak tudható be hogy legtöbb esetben az órák számának leadása a lényeges szempont a tanároknak, nem pedig a tananyag megértetése vagy esetleg a gondolkodás fejlesztése, hiszen lássuk be magolással azt nem lehet elérni. De persze nem akarok ezzel senkit sem megbántani ez a személyes véleményem, és természetesen tisztelet a kivételnek.
2018. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok tanár van aki többet is érdemelne, és van aki azért sem dolgozik meg, amit kap. Itt nem lehet általánosítani szerintem mert ahány tanár, annyi féle.


Nyilván van aki lelkiismeretesen készül az órára, próbálja a diákokat tanítani a kötelező, bemagolandó anyagon túl is, felkelteni az érdeklődést vagy éppen valamennyire az életre is nevelni a gyereket. És ennek a szöges ellentéte is létezik.


Itt azért hozzátenném hogy a nem túl jó oktatási rendszer és az értelmetlen kerettantervek valamennyire korlátozzák a pedagógust, szóval nem feltétlenül 100%-ban a rossz tanár hibája ha problémák vannak azzal ahogy tanít.


Viszont az is igaz, hogy én egy elitnek számító iskolában egy elég vegyes tanári kart tapasztaltam meg. Ha úgy vesszük hogy a legjobb iskolákban vannak a legjobb tanárok akkor ez viszont elég rossz képet fest az átlagról, hiszen ha a saját tanáraim közül is csak 3-4 tényleg jó van, akkor milyen lehet a többi iskolában?


Egyébként a konkrét kérdésre kitérve nem túl magas a tanárok fizetése de nem is borzasztó ha a magyar átlaghoz hasonlítjuk. Tehát mint sok más magyarországi munkakörben, itt is nyilván vannak akik nem elégedettek a fizetéssel, de a nagy részüknek szerintem nem ez az elsődleges probléma. Sokkal inkább a szakmai megbecsülés hiánya és ez az elcseszett oktatási rendszer az amivel a többség elégedetlen.

2018. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már azoknak a tanároknak jó a fizetése, akik 15-20 éve vannak a pályán. Megkeresnek 200-250E nettót. De a pályakezdők 100-110E-rel vacakolnak évekig.

Ezek mentek általános iskolában. Ott tanítottam 2 évig. És soha többet nem megyek oda vissza. Inkább nyelvsulizok szombaton is, meg hétköznap este 8-ig.

2018. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 swagolasz válasza:
100%
Nem hiszem, de tanárnak hivatásból mennek.. Mindig szar volt a tanári fizetés és nagy eséllyel az is marad.. De megvannak ennek a hivatásnak a saját örömei :D
2018. máj. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogy kicsit árnyaltabban lásd a képet:


Egy közalkalmazott tanárnak egy héten van 24-27 munkaórája, amit a gyerekek tanításával tölt. Ehhez jön még hetente néhány ebédeltetés, ahol 20-23 gyereket le kell ültetni az asztalhoz, rendet kell teremteni, segíteni kell pl. a feltét szeletelésében. Persze ez önmagában nemtűnik nagy fáradságnak, de nem arról van szó, hogy a pedagógus lekísér egy fegyelmezett osztályt, leül a székre és megvárja míg elfogyasztják a gyerekek az ebédet/reggelit.

Azután jön még heti egy ügyelet, ami másfél óra. Végül pedig a helyettesítés, amit persze nem fizetnek ki. A párom novembertől a tavaszi szünetig heti 3 órát helyettesített.

A fennmaradó időben készül az órákra a tanár: dolgozatokat állít össze, javít, naplót vezet. Ha éves átlagot nézek, simán kijön a heti 40 munkaóra, de inkább több, és a "javasolt" hétvégi programokról még nem is beszéltem.

A három hónapos nyári szünet igazából másfél, mert a fennmaradó időben vannak feladatok, ha más nem, teremfestés, takarítás, stb.


Jelenleg a helyzet az, hogy aki a gyerekedet megtanítja helyesen írni és számolni, az a főiskola után 3 évig bruttó 183000-et keres. Utána egy macerás minősítésen kell túlesnie, ami rengeteg adminisztrációval és tervezéssel jár. 10+ év munkaviszony után keres annyit, mint egy betanított munkás a termelésben. Gyakorlatilag egy-két hazai élelmiszerboltban többet lehet keresni pénztárosként próbaidő után, mint 10 év tanítással. A pedagógusok nettó 200 felett nem tíz, de inkább 30 év tanítás után keresnek.

Amíg ez így lesz, és nem emelik legalább nettó 150-re a kezdő fizetést, és a többit arányosan, addig meg kell elégedni az olyan minőségű pedagógus munkával, mint amilyen most van.

2018. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!