Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túlzás volt ezt mondani a...

Túlzás volt ezt mondani a némettanáromnak? Tényleg fenyegetésnek minősül?

Figyelt kérdés

Volt egy német témazáró. 70 ponttól volt az ötös, nekem 69,5 volt. Egy vessző miatt levont 1 pontot, ne tudjátok meg mennyire kiakadtam.

Feltettem a kezem, és megkérdeztem, hogy nem-e lehetne valahogy még egy fél pontot szereznem az ötöshöz, fontos lenne a jobb jegy a továbbtanuláshoz. Teljesen normális hangnemben kérdeztem, csak úgy megjegyzem.

Erre rámnézett, és elkezdett flegmázni, hogy mit képzelek magamról, ennyi erővel simán megadhatná mindenkinek a jobb jegyet. Csak nekem múlott fél ponton a doga...

Majd utána megkérdeztem, hogy a gyerekét véletlenül nem az xy gimibe szeretné iratni, ha elballagnak általánosból?

Mondta, hogy: “de, mert?”

Erre a válaszom csak annyi volt, hogy “majd apukám is ezt fogja mondsni a gyerekének matekon és fizikán, ha fél ponton múlik a dogája és a jobb jegyet szeretné 11. év végére”

Elképedve nézett rám, és mondta hogy merészelek én vele fenyegetőzni.

Utána mondtam, hogy ez nem fenyegetés, csak ha nekem nem tud megtenni valamit, akkor az én családomtól se várjon el semmit a jövőben.

Ezután pedig meg se szólalt és beírt egy szaktanárit, miszerint visszabeszéltem neki nem megengedhető stílusban.

Rávágta, hogy örüljek, hogy nem jelentett fel, mert még szemtanúk is voltak XD hadd ne mondjam, mindenki elkezdett magában röhögni a pad alatt. Padtársam feje ezután rendesen vörös volt.

Majd utána még 1 percig erről papolt, kicsöngetéskor pedig mondta, hogy jövő héten számítson pár ember röpdolgozatra.

Én vagyok a csoport egyik legszorgalmasabb tanulója, országos német versenyen is elértem 2. helyet az évben, és ilyen attitúdot bevág egy normális kérdésnél, nekem kicsit sok.

Szüleim még meg is öleltek, hogy jól tettem, hogy nem hagytam magam, de úgy érzem ezzel megalapoztam az év végi jegyem, ami tuti nem lesz ötös.

Ilyenkor mit tennétek? Hagyni vagy visszaszólni? Kicdit elegem van már, hogy “mindig a tanárnak van igaza”.


2018. máj. 12. 23:23
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
71%

Omg még a kérdező volt szemtelen??? Komolyan? Ez nagyon nagy probléma. Az oktatásnak alternatív alapokon kellene álnia, helyette itt van ez a szigorú ponthatár stb. Alapból mindenkit a saját képességeihez mérve kéne osztályozni, de sajnos ez itt Magyarországon csak a magániskolákban elérhető. Mi abban a lényeg, hogy a gyerekek annyira unmotiváltak lesznek az érettségi végére, hogy semmi képpen sem szeretnének továbbtanulni? (tudom kellenek a közmunkások és az egyszerűbb dolgozók, senkit sem nézek le). Lefárasztanak minket ezekkel a hülye ponthatárokkal és az értelmetlen órákkal. Írja már meg nekem aki az erkölcstantól lett erkölcsös. Kérlek. Komolyan nem adhattuk volna meg neki azt a fél pontot? Szerinted hogyan menne szívesebben órára és írna dolgozatot egy diák, ha most megadta volna neki ezt a fél pontot (pl.: egy plusz egyszerűbb kérdésért szóban) vagy ha nemadja meg neki ezt a fél pontot.


Sajnos az oktatás hazánkban már menthetetlen, és még mi szeretnénk 2030-ig felzárkózni a többi nyugati országhoz és benne lenni a 10 legfejlettebb országban.

2018. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
40%

8.


Leírta, hogy szeretett volna javítani.

2018. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 9. válaszoló nem értem. Kisujjból kellene kiráznia? Igenis az egy nagy teljesítmény volt, hogy országos 2. lett. Az a baj az oktatással, hogy folyamatosan csak a nyelvtanra mennek. Lehet, hogy a kérdező már szinte folyekonyan beszél németül mégis elrontja a nyelvtant. Én pl angolul a könyvekből tanultam meg folyékonyan. Ha bárki kérdezné a múltidő szabályát fingom sem lenne, hogy miről beszél. Csak tudom, hogy azt így meg úgy kell mondani és kész.


Amúgy meg mi is a lényeg, hogy tudjunk beszélni vagy, hogy tudjuk a szabályt?

2018. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
4%

12: Az , hogy én kimegyek németo.ba nulla nyelvtudással , valami ragad rám, írni is fogok tudni, tele helyesírási hibákkal, az egy dolog.

De aki papírt kap róla, az idegen nyelvismeretéről, lehet nem tanul tovább a felsőoktatásban, elmegy és logisztikával foglalkozik, titkárnő lesz , azért legyen már elvárható tőle, miután ötös bizonyítvánnyal végez, hogy egy üzleti levelet, egy külföldi partnerrel folytatott levelezést letudjon már nyomni hibátlanul. Ha valaki nem képes erre, akkor nem kell tanulni, nem kell róla papír.

2018. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%

aki papírt kap róla, az idegen nyelvismeretéről, lehet nem tanul tovább a felsőoktatásban, elmegy és "logisztikával foglalkozik, titkárnő lesz , azért legyen már elvárható tőle, miután ötös bizonyítvánnyal végez, hogy egy üzleti levelet, egy külföldi partnerrel folytatott levelezést letudjon már nyomni hibátlanul. Ha valaki nem képes erre, akkor nem kell tanulni, nem kell róla papír."



Ezt a sok hülyeséget ugye te se hiszed el?

Szerinted hányan vizsgáztak hibátlanul nyelvvizsgán?

Te egyáltalán levizsgáztál? :D

2018. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Ha nem is elég, a tanár túllépett BŐVEN a 2 hetes limiten, és még ő van kiakadva, ha azt mondjuk neki, nem kérjük a jegyet, mert nem javította ki az iskolai házirend határideje szerint. Neki van egy családja, amiről gondoskodnia kell, és nem csak a mi osztályunk létezik, milyen gyökerek vagyunk, hogy nem vagyunk képes ezt felfogni. Ennyi erővel mi is mondhatnánk ezt neki, hogy nem csak az ő tantárgya létezik, másra is kell tanulni, és mi is inkább lazsálnánk a dogára felkészülés helyett.

Az se zavarjon néhány válaszolót, hogy mint említettem: Ő KEZDTE A FLEGMÁZÁST. Lekezelően beszélt, hangneme olyan volt, hogy én kinek képzelem magam. Azt is mondta, hogy majd akkor beszéljek, ha lesz annyi diplomám, mint neki. Teljesen úgy beszélt, mintha egy hlye gyerek lennék, pedig nem nagyképűségből mondom, de a suliban tuti benne vagyok a legjobb tanulók közt és 70 pontos felvételi alatt fel sem vesznek a mi osztályunkba kb.

Ha kell írok még szívesen többet róla, nem érdekel, ha tagja az oldalnak és magára ismer :)

2018. máj. 13. 00:10
 17/41 anonim ***** válasza:
59%

Olyan marha tanárok vannak. Nekem is volt egy barátnőm, aki mindenből ötöst kapott, egyedül németből adott neki négyest a gyogyós tanár a 4,5-ös átlagára...

Rothadjon meg az ilyen, faterod pedig szívassa őket szanaszét.

2018. máj. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentként ehhez: apum mondta, hogy a tanárok arra törekednek utolsó években, hogy a gyereknek minnél jobb jegye legyen. Szerintem ilyenkor nem halna bele senki, ha egy fél ponton múlna valami és a jobbat adná, pláne ha tudja, hogy valakinek vannak továbbtanulási tervei, ahova beleszámít a német nyelv.

Egyszer biológián négyes ötös között állt a feleletem, de nem akarta a rosszabbat adni a tanár, ezért feltett mentő kérdéseket. Szerintem ez sokkal helyesebb és motiválóbb hozzáállás.

Nem mondom, hogy én nem trttem semmi rosszat, csak nagyon frusztráló volt, ahogy válaszolt egy normális kérdésre és lehet hagynom kellett volna.

Csoporttársaim is velem értettek egyet (szerintem), hisz ők is felléptek ellene, de már az óra utolsó percében voltunk.

2018. máj. 13. 00:31
 19/41 anonim ***** válasza:
68%
aki ilyet ír: "nem-e lehetne" azt ....
2018. máj. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire fontos neked ez a jegy, akkor meseld el az igazgatonak hogy mi volt. Ha helyesirasnal maradt le egy vesszo az szerintem meg nem olyan nagy problema amiert le kene vonnia a pontot. A valasz akkor is jo volt, igy legalabb egy fel pontot er az is. Egyebkent en azert kaptam egyest mert megneztem az idot oran. Ez eleg volt ahoz hogy lecsusszak az osztondijrol. Magyar oktatas...👏👏👏

Viszont mi mar rugattunk ki tanart ilyenert. Mindenki azt magyarazza hogy mi vagyunk hulyek meg hasonlok, pedig eleg sokszor a tanarok hibaznak. Sajnos ez nem sok embert erdekel. Viszont ha jo fej az igazgatotok, akkor elintezi.

2018. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!