Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túlzás volt ezt mondani a...

Túlzás volt ezt mondani a némettanáromnak? Tényleg fenyegetésnek minősül?

Figyelt kérdés

Volt egy német témazáró. 70 ponttól volt az ötös, nekem 69,5 volt. Egy vessző miatt levont 1 pontot, ne tudjátok meg mennyire kiakadtam.

Feltettem a kezem, és megkérdeztem, hogy nem-e lehetne valahogy még egy fél pontot szereznem az ötöshöz, fontos lenne a jobb jegy a továbbtanuláshoz. Teljesen normális hangnemben kérdeztem, csak úgy megjegyzem.

Erre rámnézett, és elkezdett flegmázni, hogy mit képzelek magamról, ennyi erővel simán megadhatná mindenkinek a jobb jegyet. Csak nekem múlott fél ponton a doga...

Majd utána megkérdeztem, hogy a gyerekét véletlenül nem az xy gimibe szeretné iratni, ha elballagnak általánosból?

Mondta, hogy: “de, mert?”

Erre a válaszom csak annyi volt, hogy “majd apukám is ezt fogja mondsni a gyerekének matekon és fizikán, ha fél ponton múlik a dogája és a jobb jegyet szeretné 11. év végére”

Elképedve nézett rám, és mondta hogy merészelek én vele fenyegetőzni.

Utána mondtam, hogy ez nem fenyegetés, csak ha nekem nem tud megtenni valamit, akkor az én családomtól se várjon el semmit a jövőben.

Ezután pedig meg se szólalt és beírt egy szaktanárit, miszerint visszabeszéltem neki nem megengedhető stílusban.

Rávágta, hogy örüljek, hogy nem jelentett fel, mert még szemtanúk is voltak XD hadd ne mondjam, mindenki elkezdett magában röhögni a pad alatt. Padtársam feje ezután rendesen vörös volt.

Majd utána még 1 percig erről papolt, kicsöngetéskor pedig mondta, hogy jövő héten számítson pár ember röpdolgozatra.

Én vagyok a csoport egyik legszorgalmasabb tanulója, országos német versenyen is elértem 2. helyet az évben, és ilyen attitúdot bevág egy normális kérdésnél, nekem kicsit sok.

Szüleim még meg is öleltek, hogy jól tettem, hogy nem hagytam magam, de úgy érzem ezzel megalapoztam az év végi jegyem, ami tuti nem lesz ötös.

Ilyenkor mit tennétek? Hagyni vagy visszaszólni? Kicdit elegem van már, hogy “mindig a tanárnak van igaza”.


2018. máj. 12. 23:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Öcsisajt, már bocsánat, de baromi szánalmas vagy. Hány éves vagy, 10, hogy apukád szoknyája mögött bujkálsz? Komolyan burkoltan megfenyegetted a némettanárt, hogy apukád direkt bosszúból le fogja pontozni a némettanár gyerekeit?

Tudod mit állítasz ezzel? Miattad minden osztálytársad és a némettanár is azt gondolja, hogy apukád egy inkorrekt ember, aki bosszúból lepontoz bizonyos diákokat? Ha tényleg lepontozza, azért ki is rúghatják apukád.


Összegezzük mit is csináltál.

A pontszám alapján négyes lettél, erre megfenyegetted a némettanárt, hogy apukád inkorrekt módon bosszúból majd lepontozza a gyerekét? Gratulálok!

2018. máj. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet, hogy pont az eddig elért komoly eredményeid meg a némettel való továbbtanulási szándékod miatt bánik veled ilyen szigorúan? Vannak ilyen tanárok.
2018. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
62%
#13 - Akkor inkább te olvasd el még egyszer a kérdést. A Kérdező nem azt írta, hogy javítani szeretett volna. Ezzel természetesen semmi gond nem lett volna, érthető, ha törekszik a jobb eredményre. A Kérdező azt kérte a tanárjától, hogy utólagosan valahogy adjon még neki pontot, miközben már le lett pontozva a munkája. Ez viszont teljesen inkorrekt. Gondoljatok már bele.. Ha tegyük fel megadja a 69,5 pontra a 70-et, akkor utána ugyanezen a logika alapján már meg kell adnia a 69 pontra is a 69,5 pontot, amire meg ugye már jár a 70 pont, majd a 68,5 pontra és így tovább. Aminek belátható, hogy az lesz a következménye, hogy mindenki, független a teljesítményétől, ötöst kap a dolgozatára. A Kérdező vajon akkor is problémázott volna, ha 70 pontot kap? Akkor is panaszkodott volna, hogy ő épphogy csak belecsúszott az ötös kategóriába és annyira az alját súrolja, hogy ő inkább szeretne egy tisztességes négyest kapni? Nyilván nem. Én teljesen megértem, ha a kérdező törekszik a jobb eredményre. Ez nagyon dicsérendő, de ezt tisztességes módon kell tenni. Velem is történt már olyan, még egyetemi éveim alatt, hogy egy vizsgára csak hármast kaptam, pedig rettentő sokat készültem rá és az egyik fő szaktárgyamról volt szó. Miután megnéztem a kijavított dolgozatomat, láttam, hogy egy olyan hülyeséget rontottam el, amit ha nem vétettem volna, akkor még az ötösöm is meglett volna. De nem kezdtem el panaszkodni a tanárnak meg kérlelni, hogy adjon már még egy pontot vagy hasonló. A hármasommal elmentem a következő vizsgára javítani, azzal a tudattal, hogy akár rosszabb jegyet is szerezhetek és mivel mindig az utolsó vizsgajegy az érvényes, ezért kockázatos volt a dolog. De megcsináltam, mert ez így tisztességes. Végül meg is lett az ötösöm. Az, hogy a kérdező még mindenek tetejében nekiállt fenyegetőzni csak tetézi dolgot. Másrészt szerencsétlen apját is jól lejáratta a saját beleegyezése nélkül. Én azt tudom javasolni a Kérdezőnek, hogy inkább készüljön a következő megmérettetésre és a megfelelő módon próbáljon meg jobb eredményt elérni. Ettől sokkal nagyobb "igazságtalanságok" fogják még érni akár a felsőoktatásban, de majd akár a munka során vagy az életben. Ilyen hozzáállással nagyon fel kell kötni a gatyáját.
2018. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
52%

A ponthatárokat azért állapítják meg hogy legyen egy választóvonal a jegyek között. Te sajnos éppen a határvonal rossz oldalán voltál így a tanár szerintem a jegy adással korrektül járt el. Lehet hisztizni, hogy vesszőhiba volt (nem mindegy hogy veréb vagy véreb) de mellette volt más hibád is amiről hallgatsz. Állításod szerint penge németből (oktv 2. hely) vagy németből így simán ki tudtad volna javítani júniusig. Sőt ha egy tanár látja az igyekezetet akkor még a 4-es tz ellenére is megadja az ötöst. Ezek után nem sok jóindulatra számíthatsz. Tanárod helyében minden szabályt betartva osztályoználak míg tanítlak.

Ha Neked megadta volna a fél pontot akkor a következő diák ugyanezt eljátszhatta volna... és végül mindenki ötős lenne németből.

Az apáddal való fenyegetés elég nagy bunkóság volt. Sajnos a kolléga is rosszul reagálta le az általad leírt párbeszédet így innentől ő már nem volt korrekt. Én biztosan másként oldottam volna meg ezt a konfliktust. A szüleidet nem minősíteném most.


Egy emelt érettségin mit csinálsz ha csak 89 pontot érsz el (írásbeli és szóbeli összesítve) és nem tudsz fellebezni hogy elérd a 60%-ot? Akkor is bemész és a szüleiddel fenyegetőzöl? Vagy ha csak 1%-kal maradsz le a sikeres nyelvvizsgáról? Viselkedésed téged minősít és közvetve a szüleidet.

Nem szokásom másnak rosszat kívánni, de egyszer talán Te is egy ilyen szituációba kerülsz majd csak a másik oldalon. Majd meglátjuk hogy akkor hogyan reagálsz a sztorira.

2018. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%

24



Te menthetetlenül hülye vagy.

2018. máj. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyeneket négxszemkozt kell intezni n tudtad? Egy osztaly elott nem jelenthet ki olyanokat hogy kérésre átir egy jegyet!

A mondandojaban benne is volt rejtve ez a valasza."tanuk is vannak"


Gyakorolj még érvényesulni mert az eletben kifinomultabban kell. Fizu emelest sem kérunk a gyár közepen 100 ember elott mert akkor még egy sztrájkot is megidezel.

2018. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
68%
Emberek egy vessző miatt levont 1 pontot a tanár! Ti ezt komolyan normálisnak gondoljátok? Már miért ne reklamálhatna a dolgozat után? Egy vesszőért még nyelvtanon sem vonnak le 1 pontot! Szerintetek miért van reklamációs időszak pl.: a felvételi után? Azért, hogy kijavítsák az ilyen inkorrekt osztályozást!!!
2018. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
35%

tegnap 23:55


Elmondom neked: ha mar nevetseges ponthatarnak tartod az otthonit: a fiam nemet iskolajaban 20-bol elersz 19 pontot az mar 2-es. 30-bol 28 pont az mar 2-es, nem 1-es.... stb. (forditott osztalyozas) az osztalyban van olyan, aki meg sose kapott 1-est, mert nem tudjak annyira jora megirni, mert annyira szigoru az osztalyozas. a tovabbtanulasnal is a fontos targyakbol rogton azt nezik kinek hany db 2-ese meg 3-asa van, szinte az 1-essel nem is foglalkoznak, mert annyira ritka, hogy egy gyerek azt ott eleri evvegere.

2018. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A tanár nem volt jóindulatú, de te is hibáztál. Azon a ponton rontottad el, amikor elkezdtél személyeskedni és belekeverted a családját. Lehet, hogy te sem örültél volna, ha ő meg azzal vágott volna vissza, hogy pl. "A nagybátyám apád főnöke, ha így folytatod, kirúgatom apádat." Az teljesen rendben volt, hogy udvariasan megkérted, hogy nézze át még egyszer a dolgozatot, nincs-e benne valahol egy lehetőség egy fél pontra, mert fontos neked a jegy, de itt meg kellett volna állni. Ha azt mondja, hogy nincs, akkor szintén udvariasan megkérni, megkérdezni, hogy milyen lehetőségek lesznek a közeljövőben arra, hogy jobb jegyet szerezz vagy megírhatod-e még egyszer, mert nagyon fontos neked ez a jegy. De a személyeskedés hidd el, hiba volt.
2018. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Mégse leszek tanár, köszi kérdező.
2018. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!