Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, hogy kárörvendtem tegnap...

Lafajett kérdése:

Baj, hogy kárörvendtem tegnap az érettségi találkozón?

Figyelt kérdés

Szóval, hát, jó volt látni, hogy az egykor annyira irigyelt jó csajokból és jó pasikból teljesen átlagos (vagy átlag alatti) kinézetű középkorú 33-34 évesek lettek, egy lány kivételével.


Szétfolyó testek (több embert meg sem ismertem), plasztikázott/feltöltött szájak, szemek, arcok stb. Többen olyan igénytelenek lettek, hogy gyakorlatilag hajléktalannak néznek ki.


A többség ráadásul nem vitte semmire sem, sőt még a szülővárosát/szülőfaluját sem hagyta el, három ember kivételével. (Aki gazdag volt, az gazdag is maradt.)


Ma két barátomat is felhívtam és beszámoltam a tegnapi délutánról, de azt mondták, hogy nem lenne szabad örülnöm a látottaknak. Szerintem egy kicsit jogom van hozzá, mert négy évig gúnyoltak, lenéztek, de ma már nem tudnak felvágni semmivel, sőt.


Nagyon szánalmas vagyok, hogy ennek örülök?


2018. máj. 27. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy érettségi találkozónak nem ez a lényege.
2018. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mármint?
2018. máj. 27. 11:59
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy. Ez teljesen természetes emberi reakció a történtek után.

Engem nem gúnyoltak, de olyan kis fejletlen voltam. Kicsi, cicitlen, sovány. Sok osztálytársam (csak lányok voltunk) meg már 14 évesen 20 évesnek nézett ki.

Na mára negyvenesként, ezeket szinte az anyámnak nézik, én meg harmincasnak látszom.

Látom, hogy milyen irigyek az irányomba és ez nekem elég is.

Engedd csak ki az érzéseidet! Nem kell itt álszenteskedni. Fordult a kocka.

2018. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Igazából szerintem teljesen jogos volt a "kárörvendésed". Hiszen elég ironikus helyzet, hogy akik korábban felvágtak, és lenézték a többieket, most megismerhetik, milyen a "másik oldalon" lenni, korábbi "értékeiket" elvesztve teljesen kiszolgáltatottá váltak. Ahogyan eddig azoknak kellett élniük, akiket korábban ők tartottak "rettegésben". Hát igen, egyszer fent, egyszer lent.


Szerintem semmi rosszat nem tettél ezzel, bár vasárnap van, de ma nem kell beülnöd a gyóntatófülkébe.

2018. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha gúnyoltak, meg lenéztek, akkor helyénvaló az örömöd. lám, lám, a "nagymenők" ma senkik!

Nem tartalak szánalmasnak.

2018. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

1-es. De, sajnos sokszor ez a lényege.

Egy péniszméregetés az egész. A jó barátokkal úgyis tartja az ember a kapcsolatot, a többiekre meg csak azért kiváncsi bárki hogy megtudja "mire vitték"

2018. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Meg tudom érteni a kárörvendést, nekem is sok szenvedést okoztak az osztálytársak akár általános akár középiskolában. Ha nem kötnék a törvények a kezem, akkor szerintem simán elmennék egyenként mindegyikhez, és halálra kínoznám őket, egyszerűen azért, mert megérdemelnék és mert jól esne.
2018. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Gratulálok kérdező, szerintem jól tetted, ők 4 éven át okoztak neked szenvedést, most mégis te vagy a jobb.
2018. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

#1-es vagyok.


Az már elég beteges, ha valaki 15 év után még nem tudta elengedni a régi sérelmeit. Mindenki tudja, hogy a tinik még teljesen más személyiségek, mint a felnőttek. Mindenki változik külsőleg és belsőleg egyaránt. Azt is tudhatja mindenki a saját környezetét látva, hogy sokan elhíznak, elhanyagolják magukat, úgyhogy naivság lenne azt feltételezni, hogy mindenki címlaplány és adonisz marad 30 fölött.

Az, hogy valakinek jó génjei vannak, netán gazdag pasihoz sikerült férjhez menni, és megengedheti magának a drága ruhákat, heti fodrászt, kozmetikus, a másiknak pedig 4 gyerek mellett erre nincs lehetősége, vagy egy válás, devizahitel, egyéb tönkretette az életét, nem ok a kárörvendésre.

Ha meg valakinek csak rossz emlékei vannak, ne menjen el!

2018. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Akkor most már kiélheted a kisebbségi komplexusodat.

Ha egészséges lelkületű embert bántanak, később olyan helyzetbe kerül, akkor nem visszavág, hanem megbocsájt.

Csak hát ehhez fel kellene nőni még.

2018. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!