Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan osztálytársad, aki...

Van olyan osztálytársad, aki sose beszél?

Figyelt kérdés
Ha van, tudod, hogy miért nem?

2018. máj. 28. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Az osztály 90%-a a mónika showról beszélt, meg arról, hogy hogyan rúgtak be a hétvégén. Mivel nem volt semmi közös téma, ezért soha nem is beszélt az osztályban. Osztályon kívül már igen. Egy másiknak meg valamilyen mentális problémája volt, nem emélkszem pontosan mi. 15 éves korában egy 5 éves szintjén volt. Én sem beszéltem túl sokat, kivéve 2-3 emberrel. Egyszerűen nem volt miről. Én inkább akartam csöndben végigülni az órát, minthogy a tanár 5 percenként ordítozzon és +10 oldal házit adjon egy meglepetés teszt kíséretében. De ez soha sem érte el a többiek agyát.
2018. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyen voltam, de csak a 'menők' szemében tűnt úgy, hogy nem beszélek, mert a saját barátaimmal (nem menők) szoktam beszélgetni, azt meg legtöbbször nem látták. Meg nekem nehéz az ismerkedés is, azt szeretem, ha kezdeményeznek felém.
2018. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
70%
Van egy lány aki sose beszél. Ha igen az nagyon ritka. Próbáltunk már vele barátkozni de neki így a jó. Mivel nem beszél nem tudjuk az okát, mert nem mond semmit. Csak iül és firkál a füzetébe.
2018. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, de hasonlóan a kettes válaszolóhoz, más közösségben beszéltem, csak az osztályban nem. Velük először próbálkoztam, de mivel az összes témájuk annyi volt hogy ruha, divat, smink, sztárok, pasik, feladtam. Jártam viszont énekkarba és művészeti iskolába, ahol sok emberrel tudtam beszélgetni, kirándulni is mentem velük meg minden, míg osztálykiránduláson simán elvoltam 4 napot úgy hogy nem szóltam hozzájuk és ők sem hozzám.
2018. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Én pont ilyen vagyok, szóval a mi közösségünkben én vagyok a fekete bárány. Ha nem szól hozzám senki, én magamtól nem beszélek. Nincs is olyan személy ott, akit igazán érdemesnek tartanék egy kis társalgáshoz vagy csak egyszerűen nincs merszem kinyitni a számat. Egyébként nemcsak simán hallgatag vagyok, hanem ehhez még hozzájárul egy jó adag szorongás és izgulás is.
2018. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Én voltam az a osztály társ aki "sose" beszél
2018. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden osztályban van 1-2 ilyen. Én sem beszéltem mindenkivel. Azt meg xy honnan tudná, hogy egy más helységbe vajon kivel dumálok?
2018. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

*Jelentkezik, szinte kiesik a padból*


Jelen esetben én vagyok a csendes/visszafogott/nemlétező/pszichopatanövendék/sorozatgyilkos-tanonc/különc/földönkívüli/ki tudja, még hány jelzőt ragasztottak rám, aki magától sosem beszél, senki nem tud róla semmit, bla-bla-bla. Sosem éreztem jól magam abban az osztályközösségben, ahová járok (már mindössze nem egészen 2 hétig <3), mindenkinek a cigi, pia, fű és egyéb drogok a fontosak, meg a pasik, a divat, a smink, na meg egymás kibeszélése a háta mögött. Én eleinte tök nyitott voltam (magamhoz képest, mivel introvertált vagyok), nem akartam rossz kapcsolatba kerülni velük. Jelenleg egy kényes egyensúly áll fent köztünk, én nem beszélek velük (helyette más barátaimmal múlatom az időt), és ők sem traktálnak a marhaságaikkal. Sajnos nehéz úgy beilleszkedni, akármilyen közösségről is legyen szó, ha az adott témák, amik a közösséget foglalkoztatják, engem nem érdekelnek, ráadásul a jellememből fakadóan "magányos farkas" vagyok, igénylem a csendet, a nyugalmat és az egyedüllétet. Persze én is tudok a sorozatokról meg miegymásról beszélni, de ezek a beszélgetések unalmasak, értéktelenek, üresek számomra, és nem tudok vele mit kezdeni, de konkrétan kiakadok, hogy ennyire semmitmondó dolgokra fecséreltem az időm, mikor annyi teendőm van még.

Nem sikerült olyan rövidre, mint szerettem volna, de remélem, megértetted, hogy miért nem beszélek velük. Dióhéjban annyi a történet tehát, hogy közös témánk nuku az osztállyal, ezért nem pazarlom sem az ő, sem az én időmet azzal, hogy beszélgessünk. Iskolában is akadnak haverjaim, akikkel elvagyok, azonban a legjobb barátom és a baráti társaságom másik városban lakik, de ők legalább tényleg olyan barátok, hogy élmény velük lenni, soha nem tudnám megunni, elfelejteni őket (főleg, hogy a legjobb barátommal már születésünk óta barátok vagyunk /egy évben, egy napon születtünk/).

A végére kicsit személyesebb lett a mondandóm, de fontosnak éreztem leírni, hogy bár az osztályban ha lehet, mindenkit kerülök, az életben viszont meglehetősen erős, hosszú barátságokat ápolok. :) Tehát, nálam az osztályom a probléma, nem az emberek. :)

2018. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!