Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szóljak az osztályfőnöknek,...

Szóljak az osztályfőnöknek, hogy szekálnak? Nem lesz rosszabb, megéri kockáztatni?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam folyamatosan szekál és mivel ő az osztály hangadója ezért a többiek sem tartanak sokra. Régóta megy, de most mernék akkorát lépni, hogy szólok az osztályfőnöknek. Eddig se neki sem a szüleimnek nem szóltam, azt hiszik, hogy nincs ilyen és elég rosszul esne nekik ha megtudnák.

Ha szólnék az osztályfőnöknek lehet, hogy még jobban szekálna és rám küldené a haverjait?

15/F szakgimnázium



2018. máj. 29. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha az osztályfőnöknek is elmondod ezeket az aggályaidat és megkéred, hogy kezelje az esetet diszkréten, akkor nem is kell okvetlenül megtudni az osztálytársaidnak, hogy szóltál bárkinek. Ha megértő és jó nevelő a tanárod, lehet konkrétumok nélkül is kezelni az ilyen helyzeteket, empátiára ösztönözni a diákokat. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, anno engem is kiszekált az osztályom a világból... A lényeg, hogy emiatt ne te szégyelld magad és soha ne ezek által minősítsd a saját értéked, egyszerűen csak pont rád esett ez a szerep ami sajnos a legtöbb közösségben mindig volt és lesz is, de végül te fogsz kikerülni belőle erősebb felnőttként. :) Remélem megoldódik a problémád, kitartást!
2018. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél úgy, ahogy az 1.-es tanácsolja! Példa értékű tanács! Köszönöm neki!
2018. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem biztos, hogy magában tudná tartani akarmit mondani az osztályfőnök. Szinte minden órán beszél akármit mond a tanár.

Remélem így értette az első válaszoló.

2018. máj. 29. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Volt egy tanárom, aki ilyen kusza fogalmazás vagy feleltre azt mondta: "Jól megbeszélni magyarul, de amit mond nem hatolható ki pu".

Kérdező, mit akartál mondani válaszként? FOGALMAZD ÚJRA, MERT ÉRTHETETLEN.

2018. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Szerintem félreértett valamit a válaszomban és az osztálytársára gondolt, hogy ilyen szempontból javíthatatlan. Ha tényleg erről van szó, akkor viszont hozzátenném, hogy 15 évesen még szerencsére bőven tud fejlődni az emberek személyisége. :)
2018. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ne csak az osztalyfonoknek szolj,hanem az igazgatonak is. hidd el az osztalyfonokkel nem ersz sokat
2018. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,sajnos a legtöbb válaszoló itt már felnőtt ezért -habar nem tudjak-de teljesen rossz tanácsot adnak.


Ahhoz ,hogy kitorj ebből a szerepből először tököt kell novesztened(ez a legnehezebb).Aztán ,amikor megint szekall ,megkered,hogy hagyja abba.


Nyilván nem fogja,te szép nyugodtan oda setalsz és teljes erődből halantekon vered a gyereket vagy orr nyergen.


Szerencsére ezt nem fogja sejteni,hiszen a régi ened miatt azt fogja gondolni,hogy csak szerencsetlenkedni mész oda.


A történtek után ,miután bebizonyitottad,hogy domináns vagy felette ,tisztelni fognak és nem te leszel ezek után a szívatás tárgya.

2018. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem árulkodnod kellene hanem kiállnod magadért öcskös majd 20 évesen is árulkodni fogsz? 15 évese lehetnél már ennyire érett.
2018. júl. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!