Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti voltatok már úgy, hogy nem...

Ti voltatok már úgy, hogy nem értettetek egyet a vizsgán kapott jegyetekkel?

Figyelt kérdés

Folyton bűntudatom van, mert úgy érzem, nem érdemlem meg a jegyeket, amiket kapok.


Érettségizni is úgy mentem, hogy töriből alig tanultam meg a tételek felét, azokat is csak nagyvonalakban, hogy legalább a 2-es meglegyen, magyarból meg konkrétan egy darab tételt tanultam meg a 2-ból.


Végül töriből egy olyan tételt húztam, amit év vége fele vettünk és még emlékeztem rá nagyjából, szóval szerintem olyan 3-as szintű volt a feleletem, erre a vizsgáztató tanárok is elkezdtek dicsérgetni, hogy milyen szép volt a feleletem és végül majdnem max pontot kaptam a szóbelire..


Magyarból meg kihúztam azt az egy tételt, amit megtanultam, bár a mellékletben egy olyan vers volt, amire nem is emlékeztem, úgyhogy azt figyelembe se vettem és elkezdtem az adott költő egy másik hasonló verséről beszélni, kielemezni és végül arra is majdnem max pontot kaptam.


Aztán hétfőn volt a szakmai vizsgám szóbelije, ahol kihúztam egy olyan tételt, amiről egy szót se tudtam és el kellett mondanom egy ábra alapján, hogy hogy folyik egy anyag gyártása meg hova milyen anyagot táplálnak be és semmit nem tudtam róla mondani, az egész ábrát a vizsgáztató tanár mondta el helyettem, én meg csak bólogattam. És hogy legalább mondjak valamit magamtól is, elkezdtem egy másik tételt felmondani, ami kapcsolódott az általam húzott tételhez..


Meg a másik szóbelin is kihúztam egy olyan tételt, amiben ilyen nagyon hosszú, kurtán megfogalmazott definíciókat kellett elmondanom, amiket nem tudtam bemagolni, szóval a saját szavaimmal, "konyhanyelven" próbáltam kifejteni, mit jelentenek azok a fogalmak, aztán több nem igazán jutott eszembe az adott tételről, szóval mindenféle témáról elkezdtem beszélni, amiket abból a tantárgyból vettünk az év során és a vizsgáztató tanárok végül nem is engedték, hogy végigmondjam, amit leírtam a felkészülési idő alatt, hanem annyit mondtak kb. a felénél, hogy ennyi elég lesz és a szóbeli után megdicsértek, hogy az enyém volt a legszebb felelet, amit hallottak, meg ilyesmi...Pedig egyrészt szinte fogalmam se volt az egész témáról, másrészt nagyon izgultam is és sokszor belekavarodtam a mondataimba, meg volt, hogy hülyeségeket mondtam és kijavítottak..


Szóval kb. akárhányszor vizsgázok valamiből, mindig úgy érzem, sokkal lentebb teljesítek, mint ahogy azt a jegyem mutatja és hogy csak sajnálatból adják meg a jobbik jegyeket.

Néha az is eszembe jut, mi van, ha a beszédem vagy a kinézetem alapján azt gondolják a vizsgáztatók, hogy valami fogyatékosságom van és ezért osztályoznak olyan jószívűen és ha más mondaná el ugyanazt, mint én, neki legalább 2 jeggyel rosszabbat adnának..

Csak beképzelem ezeket, vagy lehet benne valami? Mennyire normális, hogy ha jól sikerül egy vizsgám, ahelyett, hogy örülnék neki, bűntudatom van és úgy érzem, nem érdemlem meg? 20L


2018. máj. 31. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szóval megoldod jól a feladatokat, és ez nem tetszik nekekd. Erre már nem lehet mit mondani, örüljél neki. Ezért felesleges volt egy kilométert rizsázni.
2018. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsés ember vagy ez ilyen egyszerű. Bárcsak én is ilyen lennék. Am ne gyötörd magad ez miatt az érettségi tantárgyak úgysem számítanak semmit az életben megkapod a papírt az a lényeg. A szakmádat azt viszont tanuld meg becsületesen, az már nagyon fontos.
2018. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Ha nem tetszik, nem kell elolvasni. Ezért felesleges volt válaszolni :/
2018. máj. 31. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

volt már párszor, amikor átengedtek vagy indokolatlanul jó jegyet adtak vizsgán.

akkor éreztem unfairnek, ha a tárgy olyan volt, hogy a tanár is odatette magát. olyankor nem éreztem fairnek, hogy átengedett, mert míg ő dolgozott az ügyért, én nem tudtam úgy magamévá tenni az anyagot.

ha olyanból engedtek át amit a tanár se vett komolyan, akkor nem érdekelt, átmentem, boldog voltam. pont ma volt egy ilyen vizsgám, a tanár harmadszorra osztotta ki ugyanazt a kérdéssort. kipuskáztam az egészet. úgy voltam vele, hogy ha őt nem érdekli, akkor engem se.

2018. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden esetben, mert én maximalistább vagyok, és szoktam készülni, de én is tapasztaltam hasonlókat. Sztem az lehet a titok nyitja, hogy mások vagy butábbak, vagy arra sem veszik a fáradságot, hogy legalább ennyit készüljenek...

a legtöbb helyen én érdemlem ki az eminens meg stréber jelzőt, pedig sokszor kb. megúszós módban ügyködöm.

2018. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is szoktam készülni, legalábbis a szakmai vizsgára az összes tantárgyból tanultam, legalább annyit, hogy a lényeget értsem, csak az egyik tantárgyból pont azt az egy tételt nem tudtam, amit kihúztam a szóbelin..
2018. máj. 31. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg jól csinálok meg valamit, a tanár meg talál benne kifogásolni valót... Pedig mindenki látja hogy tökéletes munka...
2018. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imposztor szindrómának hívják, nézz utána!
2018. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Lehetséges, hogy én is azzal az imposztor szindrómával küzdök, legalább is remélem.


7. válaszoló, én egyébként a törivel voltam így, akármennyit készültem, mindig max. 3-ast kaptam, de inkább 2-est és a tanár minden feleletemnél hozzátette az értékeléshez, hogy "ez egy GYENGE 2-es volt"..Meg kb. minden órán elmondta, hogy sose fogok töriből leérettségizni. Ezért is vettem olyan lazán az érettségit, mert olyannyira demotivált lettem a tanár csesztetésétől, hogy tényleg azt gondoltam, akármennyit tanulhatok az érettségire, akkor is hülye leszek belőle és tényleg sose lesz meg a töri érettségim.

Végül sikerült, mondjuk mázlim is volt azzal a szóbeli tétellel.

2018. jún. 1. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én éreztem már úgy egyetemen, hogy "ennyi volt az ötös szint? hát ez gáz!".
2019. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!