Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most kiknek higgyek?

Most kiknek higgyek?

Figyelt kérdés
Szerdán fogunk szóbeli érettségizni és most mindenki az irodalmon parázik, mert elvileg minden tételhez meg kell tanulni egy verset. Na de nem tudjuk, hogy mennyit számít ez. Mert 20 verset senki sem akar megtanulni. Az osztály fele azt mondja, hogy muszáj megtanulni, mert fel kell mondani és csak utána kezdheted el a vizsgát. A másik fele pedig azt mondja hogy csak plusz pont jár érte, ha beépíted a mondandódba. Kinek van igaza? A tanár nem mond semmit, ő csak elküldte a verseket.

2018. jún. 14. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hoax.
2018. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%
It's a kacsa.
2018. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hogy mi?
2018. jún. 14. 16:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám elérni a tanárt, és megkérdezni tőle. De gyanítom, hogy ez vmi rémhír. Legalábbis anno nálunk nem kértek ilyesmit, és nem hiszem, hogy az alatt a 10 év alatt hoztak volna ilyen szabályt központilag.
2018. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tanár annyit mond hogy tanuljuk meg hozzá. Meg azért mert mi vagyunk az első olyan év ahol kötelező verset tanulni mellé.
2018. jún. 14. 16:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi kapunk hozzá szöveggyűjteményt. Semmit nem kell megtanulni. A 30 perces kidolggozási idődben megkapod a verset és abból írhatsz magadnak pár fontos sort ami mondjuk példa alliterációra. Nekünk semmilyen verset sem kell megtanulni.
2018. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem feltétlenül központilag hozták; lehet, hogy a tanár találta ki, hogy innentől ő egyénileg mindenkinek kérni fogja. Amúgy én nem tudom, hogy megtanulnám -e. Egyébként lesz ott egy bizottság, tehát a tanár talán nem tagadhatja meg azt , hogy elmondd a tételeket, egy vers hiányában. Majd ha nem akarja engedni, akkor a külsős felügyelők szerintem rászólnak, hogy hadd mondd már el a tételt. Szerintem simán levonogathat a tanár a vershiányért pontokat, de csak suttyomban, úgy, hogy ne tűnjön föl a vizsgabiztosoknak, tehát innen-onnan egy-kettőt. Én talán lehet, hogy ránéznék a versekre, de talán nem tanulnám meg őket. Legalábbis 100%-os fullra tuti hogy nem. Akár írjatok egy petíciót, és adjátok oda az osztályfőnöknek, meg a bizottsági tagoknak is adhattok belőle, meg az igazgatónak, hogy ez így nem fer. Akár még mielőtt el kezdenék a feleltetést, akkor is adhatnátok osztályszinten nekik 1-1 cetlit talán; hogy ebben kéritek a segítségüket, hogy ha vers nélkül nem akarja engedni a felelést a magyartanár, akkor segítsenek nektek; szóljanak rá, hogyha a vers nélkül, ami mellesleg nincs is benne a tételben, nulla pontot akar nektek adni. Szerintem annyira azért nem buta a magyartanárotok; talán remélhetőleg; hogy nem engedne titeket vers nélkül lefelelni; mert így kedvesen rámosolyogsz, hogy "hát a verset azt most inkább hagyjuk"-ezt nem feltétlenül így kéne megfogalmazni, talán lehet sokkal szebben is; és akkor mondhatod azt talán, akár egyből is, hogy "Én egyből rátérnék a tételre"; és el kezded darálni, akár nem is hagyod szóhoz jutni egyből, hogy azt mondaná, hogy előbb a verset; csak darálod máris a tételt. Meg amúgy lehet, hogy amúgy se lesz idő ilyesmivel még szórakozni, főleg mikor ez nem is az érettségi része; úgyhogy szerintem ha más nem, a külsős odarendelt bizottság segíteni fog, mert ez az ő dolguk, ők ezért lettek odarendelve, hogy figyeljék, hogy minden korrektül zajlik. Mindkét oldalról. Meg amúgy néhány tételhez adnak szöveggyűjteményt forrásként, abban pedig benne vannak a versek. De ezt amúgy hát nem tudom, mennyire engednék neki, szerintem saját magát röhögtetné ki a magyartanárod, hogyha addig amíg el nem mondod a verset, nem engedne felelni. Az azért elég aljas, és szerintem törvénytelen is lenne. Mert pl tudod mi történne? Tegyük fel, hogy senki nem tanulja meg a 20 verset, mondjuk abból egyet se, amit felmondhatna előtte. (Egyébként lehet, hogy nem csak a tételhez kapcsolódó verset engedné mondani, hanem ebből a 20-ból bármelyiket választhatod, az se biztos, hogy észreveszi, de lehet, hogy direkt megengedné, ha már ő találta ki; de amúgy változatlanul nem fer. Több tantárgyból úgyis rengeteg információt kell megjegyeznetek, valami 3számjegyű tétel is lehet, talán van is annyi, amennyit úgy mindből összesen meg kell tanulnotok, teljesen 100%-ra felfrissíteni-annak ugye aki 5-öst akar; és miért ne arra hajtana mindenki. Úgy indul neki, hogy 5-öst szeretne, felmondja, és onnan az ő készüléséből amit neki felmond, mennyire/hanyasra értékeli.) Na szóval tegyük fel, senki nem tanulta meg a verset, és nem tudjátok a tanárral még a vizsga kezedete előtt ezt megérttetni, hogy ezzel ne stresszeljen, ne égessen be titeket; a vers amúgy sem lesz benne a tételben, amit kihúztok, és ez központilag szabályozott. És tehát ha pl nem sikerül neki elmagyarázni, megérttetni vele, akkor leül az első ember. A tanár mondja, kéri a verset. A diák mondja: Nem tudja. A tanár elküldi. Kijön felelni magyarból a következő diák. A tanár kéri a verset. A diák mondja: Nem tudja. A tanár elzavarja. És ezt végig 30 emberrel, és a tanárnak szégyenszemre, az ő szégyenére, egy egész osztály megbukna magyarból, és csak őmiatta nem kapna bizonyítványt. És ez a tanár szégyene lenne, mert akkor az azt jelentené, hogyha magyarból pl egyik gyerek se tudott a 30ból levizsgázni, akkor a tanár nem készített föl jól titeket az érettségire. Lehet az is amúgy tehát, hogy érettségi napján kezdés előtt még összefog az osztály, és megmondjátok, hogy senki nem tanulta meg a verset. Vagy esetleg még előbb kellett volna elgondolni, hogy szólni kellett volna az osztályfőnöknek, igazgatónak, diákönkormányzatnak, ifjúságvédelmi felelősnek, bárki pártfogótoknak, hogy beszélje meg a magyartanárral, próbáljon már meg rá hatni, hogy ne kérje számon azokat a verseket, hiszen az érettségi az nem arról szól, amit ő kitalál, van még mellette 100 másik tétel is, amit egyben , ugyanarra a napra, időszakra, át kell néznetek. Szóval szerintem keressetek egy pártfogót, aki védelmébe veszi az osztályt. Holnap még szerintem pl van tanítás, próbáljon valami pártfogótok beszélni vele.
2018. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

*szóval ezt csak ő találta ki, hogy kötelező legyen verset tanulni és gondolta, hogy ez 'milyen jó ötlet'; és most biztos tök büszke magára. : / És lehet, hogy a többi évfolyamoktól, akik most alattatok vannak, őtőlük is már kötelezően kérni akarja; de az is lehet, hogy minden évben bepróbálkozik, és minden osztálynak ezt mondja, hogy legyen ez egy kötelező. Énszerintem ilyenkorra még rövid verseket sem adhatna föl; nemhogy így még ő osztja be nektek azt a maradék kis szabadidőtöket, meg utoljára még ki akarja élni rajtatok azt a kis hatalomvágyát, mert később már nem lesz rá esélye.

Meg amúgy lehet, hogy azt akarja, hogy villogjatok neki, merthogy "Úgy olyan szép egy felelet!"; hogy az az igazi "hejjde, meg hűde!" Szóval, hogy lehet, hogy ezt a külső vizsgabiztosok felé akarja, hogy mutassa, hogy milyen "jók ezek a Mittomilyensulis (isk neve) diákok!" Lehet, hogy azt akarja , hogy azt mondják az iskolára, vagy esetleg őrá, hogy "Ez igen!" Szóval még az is lehet, hogy nem csak egófényezésre, hanem iskolareklámozásra, meg hírnévnövelésre is ki akarhat használni titeket. Meg uralkodási vágy, meg mert alapból nem büszke rátok; és akkor legalább villogjatok egy kicsit neki, az ő gyönyörködtetésére.

2018. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

*mert neki az ott nem felel meg, ha valaki elmond egy tételt full kitűnőre.

pl

2018. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*végső esetben elkeseredésben még 1-2 feldühödött szülőt is ráküldhettek a tanárra, de lehet, hogy attól meg mégjobban bedühödik és mégjobban bekeményít, rátok fog szállni. Még ha a szülők összegyűlnek is, és aláírást gyűjtenek nektek. Meg amúgy még amit ott írtam, hogy "hogy érettségi napján kezdés előtt még összefog az osztály" ,ott úgy értettem, hogy még a magyartanárnak is megmondhatjátok előre; sőt, még akár kedvesen egyetlen szülő is mondhatja, de szerintem inkább ti, diákok mondjátok neki, de lehet, hogy nem közvetlenül a szemébe kéne, mert megjegyezné , kik azok a konkrét szószólók, és rosszabbul járnának, tehát inkább tényleg egy pártfogót kéne keresni.
2018. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!