Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Benned milyen komplexust,...

Benned milyen komplexust, lelki gondot alakított ki az iskola, tanárok, iskolatársak?

Figyelt kérdés

Engem helyhiány miatt zene tagozatos osztályba tettek utólag, ahol heti hét ének óra volt meg még kétszer két óra énekkar.

A tanároknak olyan elvarasaik voltak, amiket sokszor nem is értettem, nem hogy megfeleljek nekik. A mindenki kedvenc legkevesebb tanítónénije is megalázott sokszor, az osztálytársaim csúfoltak, amiért nem tudok énekelni. Aztán nagyon halkan énekeltem, de ez is baj volt, kicsúfoltak, a tanár kiabált, hogy ne merjek tátogni.

Addig jutott a dolog, hogy ha feleltetni akartak énekből, megnémultam és képtelen voltam megmukkanni, és most 30 hoz közel is képtelen vagyok mások előtt énekelni, teljesen rosszul leszek ilyen helyzettől. Pl ha nem jut eszembe egy szám címe és valaki azt mondja, "énekeld el, hátha felismerem", rosszul leszek és elnémulok.

Minden nap volt ének, volt amikor dupla, és így minden nap rettegve mentem suliba.


2018. jún. 23. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Engem kicsit összezavart. Mert azt tapasztaltam hogy 10 tanárból 2 szereti a gyerekeket és rendes. A maradék 8 nem szereti a gyerekeket (vagy fiatalokat hogy gondoljunk az egyetemi tanárokra is). Közülük egy rájön hogy nem neki való a tanári pálya és otthagyja. A maradék 7 már élvezi mert szadista és tekintélyelvű.
2018. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most ez lehet furcsán hangzik, de nekem az iskola, az osztályközösség és a tanárok többet adtak hozzá az életemhez mint a család. Annak ellenére, hogy találkoztam nem egy hasonló tanárral és megalázó helyzettel. Talán az volt a legnagyobb különbség, hogy mi legalább osztálytársakként kiálltunk ilyenkor egymás mellett. Egyszer jött egy új gyerek akit több másik gyerek bántott, akkor a tanárok léptek közbe és hatásos volt. Amikor a tanárok és az osztaly is ellenséges, olyankor a szülőnek kellene lépni és keresni másik iskolát.

Nekem talán a nyelvtanárokkal voltak nagyobb konfliktusaim, de nem érzem hogy ez hátráltatott volna a későbbiekben. Már gyerekként is gyerekesnek tartottam a képességek összemérését és osztályozását. Nem tudom hogyan élted meg azt, hogy mások szerint "nem tudsz énekelni" a mi énektanárnőnk szerint olyan nem is létezik. :) Erre mondtuk mi mindig felelésnél, hogy "de nekem nincs hangom" amire a tanárnő mindig elmagyarázta, hogy hát neki sincs, ezért lett énektanár és nem világhírű operaénekes. Mi meg pont egy nem énektagozatos osztály voltunk egy zeneiskolában... énekkarban mindig tátogtam. Később úgy is emlékeztek vissza rám, mint akinek milyen szép volt a hangja. :D Néztél te már éneklős tehetségkutató műsorokat? Énekelj csak halálos nyugalommal!

2018. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Úgy megutáltam a tanárokat hogy megölném mindet családostól
2018. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azt tanították, hogy csak akkor beszélhetek, ha feltettem a kezem és a hatalmi pozícióban lévő személy engedélyt adott rá, hogy felállva, kórusban kell köszönteni a tanárt – amennyiben nem volt egységes a kórus, újra kellett kezdenünk a köszöntést –, hogy ne politizáljak, hogy a tanárnak mindig igaza van, hogy a sorban lehet előzni, amíg észre nem veszik, hogy hinni a templomban kell, hogy a tudásom mértékével egyenesen arányos az életem értéke, hogy ne beszéljek vissza, hogy hátratett kézzel, egyenesen üljek, hogy senkit nem érdekel, ha túlzottan stresszelek az előre be nem jelentett dolgozatok miatt, és hogy félre kell néznem, ha valami nekem nem tetszőt látok.
2018. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
31%
Hogy soha senkire nem számíthatok, verhetnek, megalázhatnak de hiába szólnék bárkinek, le leszek szarva.
2018. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!