Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek van olyan amit általáno...

Nektek van olyan amit általános iskolában félretanítottak? 😁

Figyelt kérdés
Nekem pl. az alsós tanárnőm mindig azt a példát mondta, hogy aki foci közbe mez nélkül játszik az meztelen aki csupasz ruhanélküli az mesztelen. Ez nagyon megmaradt és 25 éves koromig mindig elcsodálkoztam, hogy kb. senki nem tudja leírni helyesen miután rájöttem én égettem magam ezidáig ezzel a hibával😁
2018. jún. 28. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

A legnagyobb ilyen szemfényvesztés, amit 30 fölött tudtam meg és még sokan most is rosszul értelmeznek, az a Csigabiga gyere ki c. gyermekdalban található, amiben az "ég a házad ideki" rész valójában nem arra vonatkozik, hogy lángol a háza, hanem, hogy az égbolt a háza. Tehát helyesen így van:

Csigabiga gyere ki, az ég a házad ideki..."

2018. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mesztelen az, akinek elfogyott a meszes zsákja.
2018. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az egész angolt jajj ocsmány amit otthon tanítanak semmit sem ér, 4 éve élek londonban. 19F
2018. júl. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!