Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Átírassam másik iskolába a...

Átírassam másik iskolába a lányom?

Figyelt kérdés
Nagyon átszeretne menni egy másik iskolába mert itt nem érzi jól magát de már csak egy év van neki hàtra. És nagyon féltem őt mert nem egy beilleszkedős típus és az ottani gyerekek már összevannak szokva.
2018. aug. 4. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Nem véletlenül akar átmenni,lehet piszkálják a többiek. Az új helyen lehet nem fogják piszkálni,mert normálisabb a közösség,és tiszta lappal indul.
2018. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
83%

Szia, nekem is egy évem van hátra, a legnehezebb, utolsó. Rengeteget gondolkoztam énis azon hogy át kellene mennem máshova, de végül maradok. Előttem áll a szalagavató, az érettségi, nehéz dogák, stb. Nem azzal szeretnék foglalkozni hogy egy vadiúj közösség befogad-e.


Kitartást a lányodnak! Reménykedjünk, hogy ahova tovább megy majd (egyetem, fősuli, akármi) ott jobb lesz neki ;))

2018. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 12.-re nem a legjobb ötlet másik iskolába menni. Szóbeli érettségin minden tanár a saját anyagát kérdezi ki, így nagy hátrányai lehetnek egy új iskolában. Ha 8.-as lesz, megengedném.
2018. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nehéz a kérdés, mert nem tudjuk, mi van a háttérben.


Nevelés szempontjából az a kockázat, hogy ha valami kisebb dolog van a háttérben, akkor azt üzened neki, hogy ha valami baj van, egyből fel kell adni és el kell menekülni, ahelyett, hogy megpróbálná megoldani. Pl. nem biztos, hogy ha átmegy másik iskolába, akkor ott minden probléma megoldódik, mert lehet, hogy a lányoddal van a gond, és az új közegben is ugyanúgy problémái lesznek. És majd azt akarja, hogy onnan is írasd ki.


Viszont ha nagyon nagy a baj, pl. nagyon gáz gyerekek az osztálytársai, és egyértelmű, hogy a környezet alkalmatlan a normális létezéshez a lányod számára, és más iskolában ilyen gyerekek lennének,akkor írasd át. Viszont felmerül a kérdés, hogy eddig ezt mért nem tetted meg.


A helyedben elbeszélgetnék a lányoddal komolyan, hogy mi a problémája. Te vagy a felnőtt, el tudod dönteni, hogy mi segíthetne rajta. Ha azt látod, hogy inkább a lánnyal van a probléma és nem a környezetével, akkor abban kell segíteni neki, hogy a környezetével tudjon jó kapcsolatot kialakítani, különben máshol is ugyanaz lesz a probléma, és az iskolaváltás nem fog segíteni.

2018. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretne átmenni mert egyedül érzi magát nincsenek baràtai és nem akarja kivárni ezt az egy évet amíg átmegy kilencedikbe.És csak azért most mondja hogy írassam át mert volt egy barátnője akik költözés miatt elmentek így egyedül maradt.
2018. aug. 5. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem irasd át.

Én most gondolkozom, hogy átkéne menni majd 11. félévében egy másik gimnáziumba, úgy, hogy közel sem az első iskolaváltásom lenne...

Kérdezd meg, hogy miért nem érzi jól magát. Valóban, nem biztos, hogy jobb lesz máshol (bár én az ellenkezőjét tanusíthatom, mert bár még mindig rossz, régen rosszabb volt), de legalább megvan az esély arra, hogy ne piszkálják.

És sajnos akár tetszik, akár nem, a gyerekek többsége gonosz. Ha nem megy az ember a csorda után a szakadékba, kiutálják.

Sok sikert a döntéshez, és a lányodnak is!

2018. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!