Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Átirassam egy másik iskolába,...

Átirassam egy másik iskolába, rossz jegyei miatt?

Figyelt kérdés

Lányomat egy egészen jó iskolába sikeresen felvették.Sajnos azonban csak kollégiummal tudtuk megoldani az elhelyezését.Azonban a kollégiumban elég gyenge a rend és fegyelem,de főként a tanulási rendszer.Jelenleg a kislány 4 tantárgyból bukásra áll.Férjem szerint addig kéne átiratni közeli iskolába amíg nem késő.De a környéken csak gyengébb iskolák vannak.

Szerintetek mit csináljunk átirassuk egy gyengébb iskolába vagy maradjon ott hátha megjön még az esze.Már nagyon sokat beszélgettem vele és megígérte,hogy javítani fog,de eddig semmi látszatja.Nagyon tanácstalan vagyok!Félek,hogy ha átíratjuk elszúrjuk az életét,de a férjem szerint pont akkor tesszük ezt vele,ha ott marad.


2012. dec. 7. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is át kellene iratni ... úgy tűnik nem érett meg még az önálló életvitelre (ez alatt azt értem, hogy kontroll nélkül is tanuljon, és készüljön az életre)
2012. dec. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia, mennyi idős a lányod? Nagyon sok szülő gondolja úgy, hogy erős iskola kell a gyereknek, ahol bukdácsol szegény és rosszul teljesít a nagy követelmény miatt, a sorozatos kudarc nem is fogja ösztönözni, hogy tanuljon. Viszont egy kevésbé erős iskolában lehet, hogy ugyanennyi tanulással sokkal jobb jegyeket produkálna. Én 18 éves kor alatt nem örülnék, ha kollégiumba lenne a gyerekem tinédzserek közt, ahol megy a versengés, nagyok egymással szemben az elvárások, rengeteg lelki gondot össze tud szedni, persze meg is tud erősödni (farkasok között...), de otthon a nyugalomba sokkal kiegyensúlyozottabb lehet és többet is tud tanulni, jobban koncentrálni.

Szóval én inkább választanám a gyerekemnek az otthon melegét és a kevésbé erős iskolát, mint tőlem távol egy idegen és vad világban, ahol egyedül van és minden jel szerint rosszul hat rá és a tanulmányaira is.

2012. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
15 éves most 9.-es.Csak az a baj,hogy ő akart mindenáron oda menni.
2012. dec. 7. 09:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen suliban ül, ha nem tanul, nem? Akkor már végezzen el tisztességesen egy szerinted gyengébb sulit, mint bukdácsolva egy jót. A férjednek igaza van. Egy tinédzsernek nem jön meg az esze magától, a szabadság most fontosabb neki, mint a suli.
2012. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de azért tedd félre az érzelmeid és kérdezd meg magadtól, hogy a suli színvonala vagy a szabadelvű kolesz miatt akart a lányod mindenáron oda menni? Aztán, ha megválaszoltad, akkor lépd is meg, amit meg kell!
2012. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"Csak az a baj,hogy ő akart mindenáron oda menni."


Akkor meg kell neki mondani, hogy van összekapja magát, vagy átíratjátok máshova.

2012. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Valószínűleg átiratás lesz.Azért még ha van valakinek véleménye vagy tapasztalata szívesen meghallgatom.
2012. dec. 8. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért, gondolod ha átiratod a gyereket egy gyenge iskolába akkor ott jobban fog teljesíteni, ha ugyan úgy nem tanul semmit?


Nem is értem, hogy a francba állhat 4 tárgyból bukásra egy 9.-es gyerek, mikor a jelenlegi oktatási rendszer követelményei a GYP-s szintet alig ütik meg, azért is 3-as jár ha legalább csöndben ül az órán. Szerintem inkább szakemberhez kéne vinni ill. elbeszélgetni vele, hogy mi a túrót csinál tanulás helyett (mert ha napi 20 percet tanulna akkor a Fazekasba is min. 3-as lenne mindenből).

2012. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szakemberhez, mi a francnak? Ezen minden normális kamasz átesik, hogy nem tanul, szórakozgat, lázad, ez egy ilyen kor. Nem szakemberrel kell megbeszélni.
2012. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
másik kollégium?
2013. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!