Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kéresse át magát az...

Hogyan kéresse át magát az osztály a másik tanárhoz érettségi előtt?

Figyelt kérdés
2 csoportra van osztva a matematika óránk, 12. osztályosok vagyunk, 1.5 hónap múlva érettségi. Próbaérettségin mindenki 1-est é 2-est (30% alatt MINDENKI) teljesített az egész osztály, senki nem tud matekul. Viszont most a másik csoport, amiben csak 10 ember van (ők a rosszabbak, akiknek tényleg semmi sem megy kapott egy nagyon jóóóóó tanárt 1 hete, végre a nyolcadik csere után. A 20 ember ettől a tanártól meg akar szabadulni és átszeretnénk magunkat kéretni az újhoz, de nem tudjuk mit írjunk, mert nagyon nem szeretné az igazgató. De pedig vele értjük a matekot (helyettesítéseken nagyon jól ment), a régivel meg nem, mindenki meg bukna, ha ott maradnánk, és sokaknak nagyon kéne egy ötös matekérettségi, mert BME mérnökinfó meg ilyen előkelő helyekre akarunk menni ebből a gyűjtő szerű gimnáziumból, amihez kéne egy erős matekérettségi. Szóval 1.5 hónap alatt az új megtudna minket tanítani, a régi tuti nem. Ötletek a kérelemhez? :D

2018. márc. 12. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem lesz már belőletek úgyse senki.
2018. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Simán lehet, most még 30% alatt de 1 hónap múlva 80% tuti meglenne vele :D
2018. márc. 12. 19:21
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Olyan nincs, hogy az egyik tanárnál meg tudjátok csinálni a feladatokat, a másiknál meg nem... ha jóindulatúbb a tanár, akkor összekapar nektek 1-2 plusz pontot a kettesért, de ennyi. A matekot lehet érteni meg nem érteni. Attól, hogy kapsz egy kedves tanárt, aki végig magyarázza a feladatokat és gyakorlatilag megoldja helyettetek, még nem fogod érteni.

Érettségin SENKI nem fog segíteni, se jó tanár, se rossz tanár. És ott már a javításba sem szólhatnak bele.

Inkább próbáljatok meg azokra a feladattípusokra erősíteni, amit fel tudtok fogni. Az érettségiben minden benne lesz. Ha a felét megcsináljátok, már jók vagytok.

2018. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze tudjuk, hogy nem fog segíteni, de addig fog, és vele tudjuk érteni, mert érthetően magyaráz. A régi nem...
2018. márc. 12. 19:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"és sokaknak nagyon kéne egy ötös matekérettségi, mert BME mérnökinfó meg ilyen előkelő helyekre akarunk menni"


Hát, akinek ilyen álmai vannak, annak a rosszul magyarázó, netán rosszindulatúan pontozó tanár előtt sem 30% alatt kéne teljesítenie.

Mit gondolsz, a BME-n mindenki úgy fog bánni veletek, mint a hímes tojással?

Tesóm villamosmérnök, igaz az 1990-es években járt oda. Szorgalmas és tehetséges is volt, ma sikeres mérnök egy multinál, de neki is akadt néhány tanára, aki úgy szívatott mindenkit, ahogy csak bírt. Ott ő is keményen küzdött ám!

2018. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyébként én úgy tanultam matekérettségire, hogy 2005-től minden matekérettséginek az első részét többször is megcsináltam. Innen megtudod tanulni a feladatokat, hiszen a matek második fele ugyanazokból a feladatokból áll, mint az első, csak "komolyabb". Persze csináltam a második részt is, hogy hozzászokjak, de az elsőre fektettem nagyobb hangsúlyt.

~10-12 napot tanultam rá, és ötös lett az érettségim pedig előtte 4 évig nem különösebben tanultam a matekot (még házit se csináltam 11.-től tanárváltás után, mikor újat kaptunk.)

2018. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1,5 hónap alatt akarjátok behozni 4 év anyagát? Hogy gondoltátok? Ha meg is kapjátok a tanárt, akkor is maximum egy kettest vagy egy hármast tudtok összehozni az érettségire. Nem nagy szám a matek érettségi, nálunk a leghülyébbek is kettesre írták, de azt felejtsd el, hogy ennyi idő alatt bárki is felhoz titeket szinte a nulláról ötösre!
2018. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van: egyedül az igazgató tehet valamit az ügyben, az ő kizárólagos döntése. Őt kell rábeszélni, nektek vagy a szülőknek. Ha nem megy, akkor ennyi.
2018. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ha a másik tanárnál ment, az magában semmit nem jelent, a váltás mindig egy kicsit fellendít. Ráadásul másfél hónap alatt csodát csinálni nem lehet. Aki meg mérnökinfóra akar menni, és a matek próbaérettségit kettesre írja meg, na, az nagyon benézett valamit.
2018. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak nem olyan nehéz a mérnökinformatika még ha kettes az érettségi is :D
2018. márc. 13. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!