Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Még lassan 23 évesen sem...

Még lassan 23 évesen sem tudom, mi érdekel igazán, mi legyen belőlem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Eléggé el vagyok keseredve, ami szerintem látszódni fog az írásomon is. Tanárképzésen tanulok angol szakon, mert az angol volt mindig a kedvenc tárgyam és nagyon szeretem, és úgy voltam vele, jó lesz ez, de rájöttem, egyáltalán nem érdekel. Most lesz gyakorlatom, és nulla kedvem hozzá,de már végig szeretném csinálni. Néztem a többi egyetem szakjait... és semmit, de semmit nem tudok elképzelni azok közül a szakok közül, amit teljes lelkesedéssel végigcsinálnék és utána a hátralevő életemben azzal foglalkoznék. Kétségbe vagyok esve, szürkének érzem az életem így, pedig a munkán kívül minden szuper az életemben: jó családi környezetben, jó anyagi körülmények között nőttem fel és élek most is, van párom, vannak barátaim, eljárok szórakozni. De 1 év múlva lediplomázom, és most esett le, hogy utána nem is tudom, hogyan tovább...
2018. aug. 29. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Ne aggódj, én sem. Harmadik egyetemen vagyok, kettőt otthagytam. Ezt most már megcsinálom, hogy legyen valami diplomám, de nagyon unom, semmi kihívás nincs benne.
2018. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
A multkor olvastam egy cikket, hogy egy ideje kitolodott a felnotte valas kora. Nem viccelek: 25-30 ev. En hulye meg huszonevesen ettem magam, amiert olyan voltam... Nyugodj meg, majd eljon a te idod. :)
2018. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
mindegy az csak diplomázz le azt utána filózzál. a diplomát most már szerezd meg ha ilyen közel vagy hozzá.
2018. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy más is van hasonló helyzetben :/

Nagyon irigylem azokat, akik mindig is tudták, mi a "hivatásuk".

Igen, ezt most már mindenképpen befejezem, nem szeretném, hogy kárba menjen ez a jó pár tanulással eltöltött évem...

2018. aug. 29. 13:40
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Én 26 évesen nem tudom.
2018. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán értem. Valamikor, amikor Geológiai Technikumba jártam, 17 évesen még vulkanológusnak képzeltem magam, de érettségi után rögtön férjhez mentem, egyetem helyett. Így lett belőlem fogorvosi asszisztens, amit 40 év után meguntam. 58 évesen végeztem egy szociális gondozói tanfolyamot. Jelenleg ebben a szakmában dolgozom, és imádom csinálni. Lehet, hogy te is ennyi idősen fogsz szakmát keresni, és váltani? (63 éves vagyok)
2018. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

Utolsó, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, és örülök, hogy találtál valamit, ami boldoggá tesz! Ez lehetséges, igen, csak sajnos addig is kicsit "szerencsétlennek" fogom érezni magam a barátaim között, amiért a legtöbb ismerősömnek van célja, "hivatása", nekem pedig semmi. :(

2018. aug. 29. 13:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hűha. Ugyanebben a helyzetben vagyok. Én januárban végeztem az egyetemen, de én is pont az utolsó féléves gyakorlat előtt éreztem már hogy nem nekem való amit tanultam, viszont már csak az államvizsga volt hátra, így természetesen megcsináltam. Ebben viszont sosem fogok dolgozni sajnos,max ha nagyon muszáj lesz. Gondoltam szeptembertől tanulok valami mást is, de nem tudom egyszerűen mi érdekelne, vagy mit dolgoznék szívesen. Ahol jelenleg dolgozok, azt sem szeretem,de pénzre szükség van,meg nem lehet otthon ülni. Viszont én is nagyon el vagyok keseredve, mert 1 hét múlva 24 éves leszek és sehol nem tartok az életben. Szégyellem az ismerőseim előtt is. Viszont az itteni kommentekből is látom, hogy sokan ugyanebben a helyzetben vannak. :(

23N

2018. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én 24 vagyok de eddig nem találtam olyan szakmát, ami igazán érdekelne. Nem tagadom, irigy vagyok azokra, akik tudják, hogy mik akarnak lenni. Iskolában is ez miatt lógott rajtam az összes tanár, "Mi az, hogy semmi sem érdekel. Valaminek csak el tudod magadat képzelni, amit szeretnél is csinálni." Hát nem. Nem vagyok hülye, el tudom végezni az iskolát/ képzéseket, tudok bennük dolgozni, de nem érdekel. Olyan rossz érzést kelt bennem, amikor látom a nagy lángot másokban, ők tudják, hogy informatikusnak akarnak kitanulni és mennek és élvezik, hogy tanulhatnak róla... én meg semmivel sem vagyok így.
2018. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok, és most kezdek ráébredni, hogy mire vagyok hivatott.A hivatás, és a munka nem mindig fedik egymást, hisz olyasmire is érezhetsz "hívást", ami járatlan út.


Én elōször magamba néztem, majd a világra, és azt éreztem tennem kell valamit, és kellō önismeret, önbizalom, és hit tudatában nincs is kétségem felōle, hogy elérem amit szeretnék.


Tehát az elsō lépcsō önmagunk megismerése.

Második lépcsō az értékrend felállítása.

Harmadik lépcsō az értékrendhez való közeledés az önismeret során tudatosított képességeken keresztül.


Nem vagy elkésve semmivel, az éretlen gyümölcs sem rohad el a fán.

2018. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!