Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felnőttként kezdtem el komolya...

Luxor kérdése:

Felnőttként kezdtem el komolyabban nyelveket tanulni, lehet még belőlem tolmács vagy fordító? (angol közép-, német felsőfok) Egyáltalán van esélye egy 30 év körülinek arra, hogy legyen belőle valami. Diákkoromban még nem tudtam mi érdekel.

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem késő. Persze az kalkuláld bele, hogy 5 év az egyetem, és Pesten csak nappalin lehet végezni. Kell először is egy alapdiploma. Ha németből vagy felsőfokon, akkor a germanisztikát ajánlom. Angolt felveheted minornak, ami egy második szakot jelent (ezt majd csak azután kell választanod, ha felvettek az egyetemre). Viszont abból is kelleni fog a felsőfok. Ha elvégezted a 3 éves alapképzést, akkor mehetsz fordító-tolmács mesterre, ahova elég nehéz bekerülni. Ezen kívül van az ELTE-n és a BME-n is szakfordító és tolmács képzés, ezek 1 vagy 2 évesek, kell azonban az alapdiploma. Kitartás kell hozzá, meg pénz, mert 30 évesen gondolom már magadat látod el, és nappali képzés mellett nem igazán tudsz dolgozni. Az egyetem nem vészes, mármint az alapszak, de mégis sok óra van, amin ott kell lenni. A korod nem lehet akadály, nekem is több "idősebb" csoporttársam volt, és nem volt furcsa egyáltalán. Ne haragudj meg, nem rossz indulatból írom, de ha már most kételkedsz magadban, hogy van-e egyáltalán esélyed, akkor hogy akarod ezt véghezvinni? A tolmács szakma nagyon nehéz, összetett, sok évnyi folyamatos tanulást igényel. De ha nagyon akarod, nem látom akadályát annak, hogy sikerüljön, 30 évesen még nem vagy lemaradva semmiről.
2013. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Középiskola után szakmát szereztem és sikerült is elhelyezkednem, tudtam eltenni pénzt, így ez a része nem jelent akadályt.

Nem kételkedek magamban, csak a környezetemben többen célozgatnak arra, hogy ha ennyi idős koromra nem lett belőle semmi (ami már csak azért sem igaz, mert van munkám és szakmám),már nem is lesz...

Szerintem még mindig jobb későn rájönni, mivel is szeretnénk foglalkozni életünk nagy részében, mint gyerek fejjel rosszat választani és néhány év múlva teljesen kiégve, vagy gyomorgörccsel indulni minden nap munkába!

2013. márc. 26. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarod, akkor bármi sikerülhet, ezt saját tapasztalatból írom :) Eddig csak az nem jött össze, amiért nem is tettem meg mindent. Ha magadban eldöntöd, hogy igenis akarod, akkor sikerülni fog. Érdemes fordítással is foglalkozni, mert a kettő (tolmács és fordító) kéz a kézben jár. Azt hiszem, hogy már lekéstél a jelentkezésről, de jövőre tudsz jelentkezni. Remélem, hogy eléred amit akarsz, és nem hagyod magad lebeszélni, csak mert a környezetednek nem sikerült azt csinálni, amit akartak... HAJRÁ :)
2013. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem hagyom magam :)

A rosszindulatú emberekkel meg nem foglalkozom.

2013. márc. 27. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!