Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Még lassan 23 évesen sem...

Még lassan 23 évesen sem tudom, mi érdekel igazán, mi legyen belőlem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Eléggé el vagyok keseredve, ami szerintem látszódni fog az írásomon is. Tanárképzésen tanulok angol szakon, mert az angol volt mindig a kedvenc tárgyam és nagyon szeretem, és úgy voltam vele, jó lesz ez, de rájöttem, egyáltalán nem érdekel. Most lesz gyakorlatom, és nulla kedvem hozzá,de már végig szeretném csinálni. Néztem a többi egyetem szakjait... és semmit, de semmit nem tudok elképzelni azok közül a szakok közül, amit teljes lelkesedéssel végigcsinálnék és utána a hátralevő életemben azzal foglalkoznék. Kétségbe vagyok esve, szürkének érzem az életem így, pedig a munkán kívül minden szuper az életemben: jó családi környezetben, jó anyagi körülmények között nőttem fel és élek most is, van párom, vannak barátaim, eljárok szórakozni. De 1 év múlva lediplomázom, és most esett le, hogy utána nem is tudom, hogyan tovább...
2018. aug. 29. 13:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
11%
Kedves kérdező megnyugtatlak a fiatal nők 90 százaléka így van ezzel mint te. A huszas évei közepéig él a mának, szarik mindenre, nem érdekli semmi és valami büfé-ruhatár szakot csinál a főállású bulizgatás mellett. Közben persze ego az egekben, mert ő egyetemre jár, ő értelmiségi holott túlnyomó többségük szakbarbár. Egyébként segítek a sorstársaid ilyenkor el szotak kezdeni egy második, majd egy harmadik értelmetlen szakot.
2018. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan dolog, amiben látod magad 10 év múlva? Nem egyetemet meg szakot kell választani, hanem hivatást, vagy legalább valami területet.
2018. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem gond. Én sem tudtam. Egyszerűen csak elkezdtem dolgozni és szép lassan rájöttem, hogy mit szeretnék csinálni. De tényleg csak évek múlva. Addigra tapasztaltabb, tájékozottabb lettem. Jobban átláttam a "felnőtt" életet.

Szerintem ez nem baj. A lényeg, hogy addig se legyél tétlen, amíg megtalálod azt, ami igazán érdekel.

2018. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig kínlódtam ezzel, nekem ez vált be: szerezz egy diplomát, és utána kezdj el valahol dolgozni. Ne keresd a tökéletes helyet, vagy a mindenható életcélt, csak válassz valami olyat, ami legalább kicsit érdekel és/vagy szakmába vág és/vagy tudod csinálni. Aztán majd lesz tapasztalatod, kapcsolati hálód, és lassan körvonalazódni kezd, hogy milyen munkában éreznéd jól magad, és mi az, amit semmiképpen nem szeretnél csinálni. Ne agyalj sokat, just do it!
2018. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Oh, most látom, hogy ugyanazt írtam, mint az előttem szóló.
2018. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kezdj el végre dolgozni. Bármit. És/vagy önkénteskedj, de komolyan, elkötelezetten. Ha nem próbálod ki magad, hanem folyton csak tanulsz, akkor nem fogod tudni továbbra sem.
2018. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azóta megtaláltátok az utatokat?


Én most vagyok így ,szívem szerint, öngyilkos lennék, de a családra csak tekintettel vagyok, illetve, félek a túlvilágtól:D

2021. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!