Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim mások?

Az osztálytársaim mások?

Figyelt kérdés
Én egy nyolcadikos gyerek vagyok idén fogok ballagni, és az unokatesóim osztálytársaival teljesen jól kijövök, jókat lehet velük röhögni, már eggyel voltam moziba is tök jó volt. De valahogy az én évfolyamom picit más fajta, mivel tök idióta dedós poénokon röhögnek, tök máshogy viselkednek mint pl. a régi edzőtársaim, meg gyerekek akiket ismerek. Van egy fiú osztálytársam aki kb a legjobb barátom vele szoktam elmenni ilyen helyekre ilyesmi, és tök jó fej. De a többiek nem beszélnek velem, levegőnek néznek. Nem is bántanak meg semmi, csak úgy a többség szarik a fejemre. Szerintetek próbáljak ilyen megjátszott idiótán viselkedni (ami nagyon rossz ötlet), vagy szarjak a fejükre és bírjam ki ezt az 1 évet, vagy esetleg kezdjek el újra edzeni és másokkal megismerkedni?

2018. szept. 4. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem mindig piszkáltak az osztálytársaim. De amint látták hogy rajtam nem tudnak fogást találni, mert nem érdekel hogy mit csinálnak, abbahagyták. Kivéve az egyiket. Azt jól arconvágtam. Utána ő is abbahagyta. Neked jobb a helyzeted. Tapasztalatbóp mondom: egy barát sokkal többet ér mint sok haver. Én így vészeltem át az általános utolsó két évét. :)
2018. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem nem piszkál senki, de azért mindenki mindenkivel beszél kiveve egy gyerek nállunk akit piszkálnak mert hagyja magát és én meg alig beszélek valakivel az évfolyamba és jo lenne tobb baratot szerezni
2018. szept. 4. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van teljes mértékben, ne légy olyan mint a többi inkább legyen egy barátod de az tényleg legyen az.
2018. szept. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd, ami jól esik.
2018. szept. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ezen, a leírásod alapján nincs gond a szociális készségeddel, képes vagy kapcsolatteremtésre, van is barátod, és másokkal is jóban vagy. Szóval nincs itt semmi gond, csak annyi, hogy sajnos nem neked való közegben vagy a suliban, ez pedig előfordul.

Nehogy más akarj lenni, mint amilyen vagy, egy év múlva másik suliba mész, és a középiskolában általában jobban szelektáltak már a gyerekek, mint általánosban, szóval esélyesebb, hogy több jó fejjel találkozol.

Nem szükségszerű, hogy általános iskolából lesznek az embernek életre szóló barátai (sőt, én úgy látom, ez kifejezetten ritka).


Szülőként mondom, hogy mikor a gyerekemnek iskolákról érdeklődtem, a legtöbb ember azt mondta, hogy lehet egy suli jó, de az, hogy milyen osztályközösség jön létre, mindig lutri.


Az edzés pedig remek ötlet (nem csak a kapcsolatépítés miatt)!

2018. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem csak az idegesít hogy tökre nem vicces dolgokon nevetnek (ami egyértelműen megjátszott nevetés), és mindenki nevet és egyszerűen nem értem hogy minek játszák magukat, tök értelemtlen dolgoknál.
2018. szept. 5. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem egyformán érnek, lehet, hogy te érettebb vagy náluk, de az is lehet, hogy szimplán nem túl okosak (bár azért ritka, hogy egy egész osztály ilyen legyen), vagy van egy-két nagyhangú „menő” (ám nem zseni) figura az osztályban, akiknek a viselkedését másolják a többiek…

Nem akarlak elkeseríteni, de ezzel szembesülni fogsz végig az életed során. Nagyon sokan nem mernek „egyéniségek” lenni, másokat majmolnak, nehogy kilógjanak a sorból. Tudod, erre azt szokták mondani, hogy „aki mindig másokat követ, az egész életében csak seggeket lát”. Alkalmazkodhatsz hozzájuk, ha ezt kényelmesnek érzed, bár szerintem sokkal szimpatikusabb, ha valakinek van saját véleménye és személyisége.

2018. szept. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!