Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fordulnatok ilyen esetben egy...

Fordulnatok ilyen esetben egy tanarotokhoz? Tanarkent mit reagalnatok?

Figyelt kérdés

Vegzos kozepiskolaskent, ha beszelgetni szeretnetek, mert se jovokepetek nincs, csaladi problemak vannak szep szammal, kezdenetek depressziosak lenni a fejetek felett osszecsapott hullamok miatt, nem ereznetek az eletetek ertelmet, es gondolkodnatok az ongyilkossagon? Tanarkent meddig mennetek el egy ilyen beszelgetesben? "Menj inkabb pszichologushoz"-kommenteket nem kerek, a kerdes elmeleti.

Tanarkent, ha eszreveszitek, megkerdeznetek komolyabban a diakot, hogy mi baja van, ha pl. sirna oran, vagy latszana rajta, hogy semmi eletkedve nincs, es romlanak a jegyei? Viszonylag elit iskolarol van szo, es olyan tanar(ok)rol akik azert nem csak messzirol lattak gyereket... Itt arra celzok, hogy pszichologiai-emberi keszsegek adottak a szituacioban. Meghallgatnatok a diakot, segitenetek neki? Vagy tudjatok, hogy ez nem a ti feladatotok?



2018. szept. 6. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát egy pszichológus nem szerzi meg helyettem az érettségit,szóval nem sok haszna van,és a családi dolgokon se tud segíteni.
2018. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
19%

Végzősként már 18 múltál vagy nemsokára betöltöd, így felnőtt ember leszel.

Döntsd el, hogy akarsz-e beszélni valamelyik tanároddal erről vagy sem.

Plusz, ha nincs meg a bizalom egyikkel sem akkor nem fog semmit érni.


Egyetemen tanítok, ha elkezdenél sírni órán akkor valószínűleg burkoltan kiküldenélek(megkérdezném, hogy jól vagy-e, nem akarsz-e kimenni a teremből sírni?)

Esetleg megkérdezném hogy óra után akar-e beszélni. De az óra arra van, hogy tanuljunk. Ha valaki zavarja a többiek tanulását menjen ki

2018. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Viszonylag elit iskolarol van szo, es olyan tanar(ok)rol akik azert nem csak messzirol lattak gyereket... Itt arra celzok, hogy pszichologiai-emberi keszsegek adottak a szituacioban."


Ha ilyenek a tanárok, akkor érdemes beszélni velük, egy próbát megér.

2018. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy jó kapcsolat a tanár és a diákjai közt és rendes a tanár, akkor egy próbát megér.

Nálunk olyan volt, hogy egyik órán egy lány elsírta magát, a tanár kiengedte a mosdóba meg a folyosóra, a lány egész órán nem jött vissza, de ez senkinek sem jelentett problémát, békén hagyták. Óra után azt hiszem azért beszéltek pár szót a tanárral.

Nekem is van 1-2 ilyen tanárom, akivel akár tudnék ilyenekről is beszélni.

Én, ha tanár lennék, természetesen meghallgatnám a diákot. Szerintem az a jó tanár, aki törődik is a diákokkal és nem csak leadja az anyagot. Ha éppen nem érnék rá beszélni, akkor megbeszélném a diákkal, hogy délután, az órák után beszélgessünk. Ha segíteni nem is tudnék, meghallgatnám. (tanár szeretnék lenni, én biztosan így fogok hozzáállni a dolgokhoz)

2018. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem bármit elmondhatna a diákom, jól esne, ha bizalommal fordulna hozzám, biztosan nem ráznám le a "fordulj pszichológus" szöveggel. Amit leírtál, tipikus serdülőkori problémák, tanárként és felnőttként tudnám, hogy mit mondjak neki, ehhez pszichológus sem kell. :)
2018. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!