Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi bajom lehet és hogy "éljem...

Mi bajom lehet és hogy "éljem túl" az iskolát?

Figyelt kérdés

Egyszer tavaly épp dogaírás közben egy pánikroham szerű dolog jött rám, hirtelen úgy éreztem, nem kapok levegőt és nagyon gyorsan dobogni kezdett a szívem meg az izmaim is mintha kicsit befeszültek volna, emellett nagyon erősen izzadni kezdtem. Kb. 10 percig tartott és nagyon ijesztő volt, először azt gondoltam, szívrohamom lehetett vagy epilepsziás rohamom.

Egyébként egy pár éve vannak ilyen szociális fóbiához hasonló "tüneteim", de nem voltam még orvosnál ezzel. Kb. tavaly óta tapasztalom, hogy ha az iskolában felszólítanak és beszélnem kell az egész osztály előtt, remegni kezdek meg nem kapok levegőt, de ilyen "rohamom" még sose volt azelőtt.

Aztán ugye jött a nyári szünet és úgy éreztem, jót tett ez a pár iskolamentes hónap és nem lesz többé ilyen, de a héten az egyik órán megint ugyanez volt, amikor az egyik tanár felszólított, hogy olvassak el egy részt a jegyzetemből és hallottam, ahogy egy osztálytársam valami megjegyzést tett arra, ahogy olvastam és röhögtek rajtam a barátaival és megint úgy éreztem, nem kapok levegőt és gyorsan ver a szívem, izzadok, stb. Percekig mozdulatlanul ültem és próbáltam megnyugodni, de még idegesebb lettem, mert a tanár elkezdett járkálni és féltem, észreveszi, hogy valami bajom van és ott elkezd kérdezgetni, hogy jól vagyok-e vagy valami. Szerencsére végül nm vette észre és óra végére nagyjából el is múlt.

Ez pánikroham lehetett? És így hogy oldjam meg ezt az egész iskolába járás dolgot? Mármint csak nem tudom egy évig megúszni, hogy kihívjanak az osztály elé felelni, vagy felszólítsanak, stb. Ráadásul ugye mondtam azt az osztálytársamat, aki elkezdett röhögni rajtam..Nos azzal a gyerekkel tavaly is egy osztályba kerültem és volt egy osztálytársunk, akinek mentális problémái voltak és őt is mindig nevetség tárgyává tette, végül el is ment a suliból...Félek, hogy ha így felszólítanának órán és elkezdenék remegni vagy valami, észrevenné és rólam is ilyeneket terjesztene meg kigúnyolna az egész osztály előtt. Szóval már csak ezért is rettegek az ilyen helyzetektől, amikor az osztály előtt kell szerepelnem.

Egyébként a vizsgákon eddig nem fordult elő ilyen, igaz, akkor is nagyon ideges voltam, de még mindig jobb volt, hogy csak 2-3 tanár előtt kell felelnem, nem 30 ember szeme szegeződik rám.


2018. szept. 8. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
pánikbetegség
2018. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!