Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Angol és német fakultációval...

Angol és német fakultációval merre mehetnék tovább?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és felvettem faktnak az angolt és a németet. Kezdek parázni attól, hogy még mindig fogalmam sincs a jövőmről, hogy hova fogom beadni a jelentkezésemet. Nyelveket tanulni szeretek, mindig szín ötös voltam belőlük, szóval mondhatni jól boldogulok velük, így ez talán megfelelő irány lehetne. Ötletek?


-Egy kétségbeesett 16 éves lány



2018. szept. 8. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tolmács, fordító és szakfordító. A Bölcsészettudományi karokon vannak ilyen képzések. Esetleg mehetsz tanárképzésre, ami majd "Angol és német kultúra tanára" néven fut.


De csak attól, hogy 16 évesen ötös voltál eddig nyelvekből, még ne bízd el magad, mert az efféle nyelvészet a BTK legrangosabb és egyben legnehezebb képzése, simán felér bármilyen mérnöki képzéssel.


Tolmácsként és fordítóként nagyon jól is fogsz keresni.

2018. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hű, köszi.

Egyeltalán nem bízom el magam, csak viszonyításként írtam le.:D

2018. szept. 8. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
De amúgy az, hogy milyen faktot választasz középiskolában, a minimálisnál is kisebb mértékben befolyásolja, hogy hova mehetsz tovább. Bármit kezdhetsz az érettségi után, persze az érettségi vizsgákkal szükséges előre tervezni, hogy meglegyenek az előkövetelmények és a pontszámok, hogy bekerülj oda, ahova akarsz. Ha a későbbiekben úgy találod, hogy anyelvek mégsem neked valóak, simán mehetsz bármilyen más területre, egy nyáriszünet alatt felkészülsz az alapokkal mintha csak érettségire készülnél, pl. matekból vagy fizikából vagy biosz-kémiából és mehetsz ilyen irányú felsőoktatási képzésre is.
2018. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már az is nagy dolog, hogy tudod, mi az, ami jól megy, amit szívesen tanulsz, sokan húszéves korukra se jutnak el még idáig se. A nyelvek sose ártanak, akkor se, ha közben más irányt veszel. Csak figyelgesd magad továbbra is, hogy mi az, amit hosszú távon el tudnál képzelni magadnak. Olvasgass olyasmit angolul meg németül is. Nem csak maga a nyelvtanulás lehet az irány, szóval a bölcsészkar - nagyon sokaknak csak eszköz a nyelv, nem cél.
2018. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!