Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez a tanár hibája lehet vagy...

Ez a tanár hibája lehet vagy a diákoké?

Figyelt kérdés
Kezdő német csoportról van szó. Vannak olyan 11en a csoportban, abból 2 embert érdekel, az egyik szinte imádja, rajong érte, a legjobb a csoportban, a másik azért tanulja, mert kell neki az 5. Múlthéten írtak egy dogát ami kettejüknek lett egyedül 5 a többi szinte mind 1. Az utóbbi témazáróban kettejüknek 4 lett, egyikőjüknek 2pont kellett volna az 5höz, kb 2 embernek lett 2 a többi 1. Ma a tanáruk kijelentette, hogy így kell összehozni egy német bukást (utalva a rossz átlagokra). Már kb a 10 évesek szintjén tanulják majdnem, mégis ilyen a tanulmányuk. Mindig a tanárt hibáztatják, állítólag nem is figyelnek órán. Utolsó előtti évesekről beszélünk.

2018. márc. 27. 14:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Még azt sem mondhatjuk, hogy más nyelvből vagy tantárgyból olyan hűde jők lennének.
2018. márc. 27. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha az a ket ember meg tudja irni otosre a tobbi is megtudna

Irany tanulni ne itt sirjal

2018. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A tanár dolga tanítani, a diákoké meg tanulni. Ha az utóbbiak nem figyelnek az órákon, meg nem tanulnak, az nem a tanár hibája! Föleg úgy nem, hogy ezek szerint aki akar tanulni, annak megfelel a tanítási módszer!
2018. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem egyik barátnőmről aki ezt mesélte. Én sem szerettem minden tantárgyat, de a nyelveket szívesen tanultam.
2018. márc. 27. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Tavaly a sulimban az egyik végzős megbukott 2. idegennyelvből (olasz) és ezért csak előrehozott érettségit tehetett. Mindenki ledöbbent. De sajnos a tanárnak volt igaza. Második félévben volt 8 szódolgozat és mindegyiket üresen adta be ez a gyerek.
2018. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy a 2. válaszoló gondolja. Lehet, azért olyan szar mindenki 2 ember kivételével, mert az a 2 ember tehetségesebb, mint a többiek, legalább is ami a németet illeti és a tanár meg ahelyett, hogy a többieket próbálná felzárkóztatni, csak ennek a 2 embernek magyaráz, az ő tempójukban halad a tananyaggal, a többi ember pedig kevésbé ügyes és egy idő után a sok rossz jegy, illetve a tanártól kapott beszólás hatására elvesztették a motivációjukat is, feladták, ezért nem is próbálnak most már odafigyelni órán.

Mellesleg én németből mindig is dicséretes 5-ös voltam, középfokú nyelvvizsgám is van belőle, csak mielőtt valaki megszólna, hogy biztos azért fogom a többiek pártját, mert én is szar vagyok németből :DD

20L

2018. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésből teljesen egyértelmű, hogy az a két ember, aki jó eredményeket ér el, motivált, el akarnak érni valamit a nyelvvel, illetve szeretik a nyelvet. A többiekből hiányzik a motiváció, valószínűleg a kettesre hajtanak. A belső motivációt a tanár kívülről nem tudja pótolni, maximum megpróbálhatja felkelteni, előhívni, de ha sok kudarc éri, lehet, hogy ebbe belefárad egy idő után. A tanárnak haladnia kell a tanterv szerint, nem tud mást tenni. Van egy követelményszint, ami le van írva a tantervben, azt a diákoknak a kettesért teljesíteniük kell. Lehet, hogy a tanár is belefáradt abba, hogy hiábavalóak az erőfeszítései, legalább a két motivált tanulónak igyekszik segíteni. A diákok is nyilván hibásak, hiszen ha nem tanulnak óráról órára, nem foglalkoznak a nyelvvel, akkor a meglévő tudásuk is leépül, egyre több kudarc éri őket, és végül motiválatlanokból kifejezetten ellenálló attitűdöt vesznek fel. Ez most egy ördögi kör, amibe a csoport került, a tanár és a csoport egymást taszigálják egyre mélyebbre.
2018. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két eminens meg tudja csinálni jóra, akkor nem azzal van a baj, hogy a tanár NAGYON SZARUL magyaráz. Azzal lehet, hogy nem motivál vagy unaémasan tanít, de akkor is, ha a kisasszonyok és úriemberek tanulnának is, nemcsak facebokoznának meg instáznának, ők is meg tudnák írni jobbra.
2018. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!