Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manapság az internet korában...

Manapság az internet korában nehezebb egy zaklatott gyereknek?

Figyelt kérdés

Én visszahúzódó, ronda, szegény családi hátterű, lúzer fiú voltam. Nem voltak barátaim, általában láthatatlanná válva próbáltam túlélni az iskolai napokat. Meghúzódtam, sokan a mai napig nem is emlékeznek rám.

Sajnos a rondaságom, szakadt ruháim miatt az osztály szebb lányai kipécéztek maguknak sokszor és különböző szivatásokat, gúnyokat űztek velem. Csúfoltak, szivattak, voltam szőke herces gúnyosan, meg Quasimodo is. Kellemetlen helyzetbe hoztak, szivatásból randira hivattak egy hozzám hasonló csúnyább lánnyal, aztán a randin ahova szépen öltözve, virággal mentem, a menő csajok jelentek meg vele és együtt kiröhögtek (aztán ezt a csajt is úgy megszivatták hogy kivették a szülei az iskolából).

Három szerencsém volt:

-nem volt akkoriban internet

-nem volt nagy “nézőközönség”, az osztályban tudták ezt csinálni, ott meg egy idő után unalmas volt a szivatásom

-ha véget ért az iskola, akkor vége volt, nem tudtak “utánam nyúlni” és folytatni online


El se tudom képzelni, mi lett volna velem ha felveszik telefonnal és kiteszik az internetre a megpróbáltatásaimat. Ha gúnyos mémeket csinálnak rólam és azt likeolja az egész iskola. Ha az interneten keresztül otthon is tovább tudnak szivatni! Már maga az is nagy teher lett volna, hogy engem kiközösítettek volna online, még feltűnőbb lettem volna azzal, hogy nincsenek online barátaim, likejaim, meghívásaim vagy egyáltalán oldalaim se. Akkor el tudtam tűnni, nem voltam feltűnő.

Nagyon hálás vagyok, hogy a mi időnkben nem volt internet (amikor végeztünk a középiskolában akkor kezdett bejönni).


Tényleg ilyen nehéz manapság egy hozzám hasonlónak az internet miatt? Vagy van jó oldala is és a kirekesztett gyerek így jobban be tud illeszkedni, meg tudja találni a hozzá hasonló rejtőzködőket? Nemsokára szülő leszek és előjöttek bennem ezek a dolgok, meg hogy milyen lehet manapság .....


2018. szept. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Többek között, hasonló problémákkal küszködtem, mint te, bár soha nem lesz gyerekem, nem vágyom az olyasféle élet után.

Kérdésemben látható néhány információ szenvedésemről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9512..

2018. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az, ha kiraknak rólad az internetre engedélyed nélkül BÁRMILYEN fotót, videót stb. és azt felszólításod ellenére sem veszik le, az személyes adatokkal való visszaélés, tehát büntetőjogi kategória. A középiskolások (14 év felettiek) pedig büntethetőek. Szóval nagyot nézhetnének a gúnyolódók, ha a rendőrségre gyanúsítottként beidéznék őket, majd bíróság elé kéne állniuk. Még ha csak jelképes büntetést kapnának is (mondjuk megrovást), utána többé biztos nem mernének internetre kirakni, vagy egymás közt megosztani rólad készült kompromittáló felvételeket.
2018. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Hallottal mar olyan esetekrol, ahol szerencsetlen gyerek felkototte magat azon nyomorultak miatt, akik zaklattak az iskolaban, aztan folytattak tovabb a neten? Par eve elegge felkaptak egy Amanda nevu lany ugyet.
2018. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
Áljatok bosszút ! Elemezzétek az ellenség gyenge pontját .
2018. szept. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!