Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valóban funkcionális analfabét...

Valóban funkcionális analfabéta a magyar gyerekek egynegyede? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaz. Regota problema ez, de most idehaza ismet novekedni kezdett a szamuk. Ami amugy az elso vilaghaboru ota csokkent, csak hogy lassuk, hogy hova fejlodunk epp vissza...


A funkcionalis analfabeta azt jelenti, hogy a betuket ismeri, irni es olvasni valamennyire tud, de egy kicsit is osszetettebb, bonyolult szoveget nem ert meg, illetve nem kepes helyesen es pontosan, jol erthetoen leirni egy tobbreszes mondatot.

2018. szept. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezen nem csodálkozom, mivel 3 szavas mondatokkal kommunikálnak vagy emojikkal. De sokszor ép gondolat sincs a fejükben, amit választékosan leírhatnának.
2018. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
A felnőtteké is, csak arról úgy látszik, nem készült felmérés. De meg lehet nézni egy-két cikk vagy blogbejegyzés alatt a kommenteket.
2018. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyira messzire menni.

Itt a gyíkon sem tudják értelmezni a kérdéseket -sajnos- igen sokan!!!

2018. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Aztán ezeket mindig az okostelójukra fogják, hogy arról írnak, és azért ilyen a szöveg, meg hogy a telefon "automatikusan átírja a szavakat", aha persze, meg a hiszi meg a piszi meg a mókamiki, meg a ciki meg a frici és a bumm-bumm gizi, az. -.-
2018. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy fentebb írták. Egyébként vagy engem ver a sors, vagy felnőtteknél még rosszabb az arány, de újabban gyakran futok össze mindenhol hasonlóakkal :D

Képzeld el, hogy fél órája társalogsz valakivel egy tök hétköznapi témáról, aki folyamatosan rávágja a mondandódra, hogy "DE NEEEM!!!", majd kijavít úgy, hogy konkrétan ugyanazt mondja, amit te. Szó szerint. Ugyanarról beszéltek. A huszadik alkalomra, amikor lassan és tagoltan elmagyarázod neki, hogy de te is ezt mondod, talán leesik neki, hogy ja tényleg. Persze akkor meg te mondtad hülyén és félreérthetően, mert nem tudsz beszélni. Az, hogy ő tőszavakon kívül nem ért meg semmit, mellékes.

2018. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez tényleg így van, az borzasztó arány.

Szerintem ez összefügg az olvasás háttérbe szorulásával és a képernyőnézegetés terjedésével. Óriási a szülők felelőssége, hogy mit engednek, mire nevelnek, milyen értéket közvetítenek a gyereküknek.

2018. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

#7 Mi a problémád a képernyő nézegetésével? Az idősebb korosztálynál(akik nem használnak számítástechnikát) találkoztam hasonló véleményekkel.


Információ és tudás szerzése soha nem volt még ilyen egyszerű és gyors mint napjainkban.

2018. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok az idősebb korosztály tagja, mégis így látom :)

Valld be, hogy bár az emberi tudás jó része egész nap a kezedben van, ebből mennyit hasznosítasz? Akiket én látok egész nap telefonnal a kezükben, annyi eszük nincsen, hogy a felmerülő legbanálisabb problémájukra rákeressenek a google-ön, pedig ez alap kéne, hogy legyen.

Információáramlás? Tudásszerzés? Ugyan már, facebook bejegyzések, instagram, meg valami bugyuta játék 0-24-ben, meg fene tudja, mit csinálnak még ezek, de köze sincs az informálódáshoz.

Valamikor még pozitív fényben tűnhetett fel a technológia, ma már arra jó, hogy szépen elinduljunk visszafelé a törzsfejlődésben. Hülyül el mindenki.

2018. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bajom sem a játékokkal, sem a közösségi oldalakkal. A túlzásba vitt használat, vagy az emberek befolyásolása már más kérdés.


- Uram! A késemért jöttem!

- Hol hagyta?

- Valami matrózban.

(...)

- Akkor nincs baj. Megvan a kés!

- Hol?

- A hátamban.



Nem okolhatod a kést a szúrásért.


A kés (legyen pattintott kő vagy acél) előrébb vitt minket, embereket. Egy volt azon eszközök közül ami kiemelt minket az állatok köréből. Másrészt ezen eszközök milliárd életet vettek el, vagy csak nehezítették meg azt a feltalálásuk óta.


Nem a technológiával van gond, hanem velünk.

2018. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!