Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan iskola ahova a...

Van olyan iskola ahova a funkcionális analfabétákat lehet beíratni?

Figyelt kérdés

Nincs mit szépíteni,anyukám egy funkcionális analfabéta. Nem képes elolvasni egy szerződést,mindent elolvasás nélkül aláír,aztán meg csodálkozik hogy átverik. Múltkor a bankban voltunk,aléraktak egy 3 oldalas szerződést,egy betű elolvasása nélkül aláírta. Múlthéten jött egy közeli városból valami hit gyülekezettől egy ember, elédugott valamilyen papírokat azonnal alá is írta és ahogy jött el is ment. Küldtem egy üzenetet a hitgyülekezet weboldalára, segítőkészen el is küldték a papírt (lefényképeztek egy kitötltetlen darabot). Amikor anyámnak megmutattam azt mondta hogy ő nem ilyen papírt írt alá. Már csak azért is húzós a helyzet mert éppen azért folyik a harc hogy az unokahúgomat visszakapjuk a nevelőszülőktől,a nevelőszülők meg mindent képesek elkövetni hogy ne hozzánk kerüljön vissza.

Azt még megemlíteném,hogy apám,családom nincsen,összesen az 53 éves anyukám és én a 14 éves fia vagyunk itthon,na meg az unokahugom aki nevelőszülőknél van és csak ritkán engedik hozzánk.


Szó mi szó, van olyan iskola Vác környékén ahova felnőtt (50 év körüli) funkcionális analfabétákat lehet beíratni?



2017. nov. 11. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy lenne olyan iskola az országban, ahová funkcionális analfabéták iratkozhatnak. Ők ugyanis ismerik a betűket és csak nem értik a szöveget.... és általában megvan a 8 osztályos végzettségük. Mostanság főleg (még régebben is!!) sorra olyan emberek kerülnek ki az iskolákból, aki nem értik, amit olvasnak. Ilyen embereket iskolába íratni felesleges, hiszen ugyanezek iskolák nem voltak képesek korábban megtanítani értőn olvasni őket.

Szerintem nagyon sokat gyakorolni az olvasást ahhoz, hogy valaki értse, amit olvas.

Vannak iskolásoknak készített szövegértést fejlesztő gyakorlatok, esetleg azzal lehetne próbálkozni.

2017. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,az én anyukám is ismeri a betűket,tud írni-olvasni,kijárta az általánost és varrói végzettsége is van, csak nem képes megérteni hogy mit is olvasott. Ha valami egy kicsit máshogyan van megfogalmazva mint egy harmadikos olvasókönyvben akkor nem érti a szöveget. Ezért gondoltam hátha van olyan iskola ahova kórtól függetlenül be lehet iratkozni és szövegértést és hasonlókat tanulni,gyakorolni.
2017. nov. 11. 16:55
 3/3 anonim válasza:
Most, ahogy olvastam az eseted, az jutott eszembe, hogy ezeket a szerződéseket gondolom nem muszáj rögtön alá írni. Ha valaki ilyesmit nyom az orra alé, mondja azt, hogy elviszi haza a papírt (szerződés bármi) és otthon nyugodt körülmények között átolvassa és majd 1-2 nap múlva vissza viszi (akkor tudnál neki segíteni vagy egy felnőtt, aki el tudja neki magyarázni a papíron írtakat). Ha meg "házhoz megy a szerződés, akkor megkérni az illetékes, hogy, amint lesz ideje áttanulmányozza és jöjjön vissza 2-3 nap múlva. Szerintem, ha anyum lenne ebben a helyzetben, én ezt javasolnám.
2017. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!