Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti váltanátok iskolát?

Ti váltanátok iskolát?

Figyelt kérdés
Szakgimibe járok,a városomtól kicsit messze,így minden nap korán kell kelnem.Most vagyok kilencedikes.Már tavaly május óta,amikor eldőlt,hoy kit hova vesznek fel,azon gondolkodom,hogy jól döntöttem e.A városomban van egy gimnázium,a fél volt osztályom oda jár.Ha odajárnék,már ismernék embereket,nem kellene korán kellnem.Ha csak ennyi lenne,akkor maradnék a mostani iskolámban,de sajnos oda úgy mentem,hogy senkit nem ismertem.Tudom,még csak egyhónap telt el,de nem tudok beilleszkedni.Persze néha beszélgetek pár mondatot az osztálytársaimmal,meg elvagyok,de nincsenek az osztályban barátaim,és mindig az lebeg a szemem előtt,hogy mondjuk osztálykiránduláson majd egyedül kell ülnöm a buszon,meg ilyenek.A másik,és egyben a legnyomósab indok,az az,hogy május óta azon gondolkodom,hogy nem is érdekel a szak,amire járok,ezért is mennék gimibe.Már most tudom,hoyszeretnék mondjuk kémiából emelten érettségizni,ami egy szakgimiben nehezebb.Persze tudom,hogy onnan is mehetek jó egyetemre,meg minden,de most nem tudok dönteni,pedig jó lenne,mivel pótolni,beilleszkedni is egyre nehezebb lesz,valamint úgy tudom,az első 3 hónapban nem kell különbözeti vizsát tenni.Persze az se biztos,hogy átvesznek.Tudom,hogy ezt nekem kellene eldönteni,de azért kíváncsi vagyok mások véleményére,mert még erről nem igazán beszéltem senkinek.
2018. okt. 1. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakgimiben nem lesz kémia fakt, még most az elején vagy, válthatsz.

Váltsál, ne járj úgy, mint én, aki évekkel később jött rá arra, hogy a negyedik évét pazarolja el az életéből.

2018. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ha van lehetőséged, akkor menj olyan iskolába, ahol lehet mélyebben kémiát tanulni. Ne vesztegesd el az éveidet; ha tudod, hogy téged a kémia az , ami kiemelkedően érdekel, és amire most jársz, az nem; ráadásul itt korán is kell kelni... Szóval én innen így mindenképpen azt mondanám, hogy válts. Ha jófej szüleid vannak , támogatni fognak benne; meg nemtom pl a jegyeid alapján felvettek volna-e a másik iskolába, ahova átjelentkeznél. Meg még utána hogy van-e hely, meg hogy az igazgató átvenne-e téged; és akkor ha minden jól megy, akkor menj át oda; de szerintem érdemes lehet kezdetnek szülővel személyesen bemenni a másik iskolába amit kiszemeltél, beszélni az igazgatóval, hogy van -e ilyen lehetőség, erre lehetőség, hogy átvesznek. És akkor ha azt mondják, jöhetsz, akkor tök jó, viszont lehet, hogy vidd el a 8.os ellenőrződet, hogyha van papíralapú; vagy nemtom, hogy megy ez, hogy az általános sulid pl kinyomtatja és lepecsételi az indexedet; vagy pl ha te ki tudnád-e nyomtatni, sé akkor elvinni oda. Hogy lássák. Mert azért kell még az is tényleg, hogy a felvételid alapján tudják, hogy fölvennének -e. Szóval szerintem számodra csak előnyökkel járhatna, ha átmész. Meg a régebbi társaid is azt mondják, hogy jó iskola; de a kémia szempontjából mindenképp át kéne menned. Magas szinten akarod tanulni a kémiát, és szakközépben más tantárgyakra fektetik a hangsúlyt, pl lehet az is , hogy ahol most vagy, ott egy évig lenne közép szinten , és akkor utána 3 évig nem kémiázhatnál , és neki se rugaszkodhatnál az emelt kémiának. Ha már ki derült, mi akarsz lenni, meg hova járnál, akkor hajrá!
2018. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Szal sztem válts mindenképpen!

Egy olyanra, ahol lehet kémiát tanulni,és ki tudsz teljesedni. Még jó, hogy ez most ősszel derült ki.

2018. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a váltás egyszerűen kivitelezhető, én mindenképp azt választanám.
2018. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!