Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha 2 elvégzett félév után...

Ha 2 elvégzett félév után otthagyom a közgázt, vissza kell fizetnem a tandíjat? Úgy tudom csak 1. félévben lehet büntetlenül kiiratkozni.

Figyelt kérdés
Meggondoltam magam,rendőr akarok lenni!

2018. okt. 23. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, fizetned kell, jól tudod.
2018. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm egy másik egyetemen 2 félév után kibukott,azt momdta neki nem kellett fizetni
2018. okt. 23. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha teljesen abbahagyod a felsőoktatást, akkor vissza kell fizetned.

Ha 1 éven belül egy másik szakon elkezded a képzést, akkor nem, viszont a már felhasznált 2 állami féléved hozzácsapódik az újonan megkezdett képzésedhez. Azaz a 12-ből már csak 10 felhasználhatód lesz.

Illetve még elméletileg létezik egy olyan opció, hogy nem fizeted vissza, viszont az igénybevett állami félévek számának kétszeresét(???) le kell dolgoznod itthon. Mivel te rendőr szeretnél lenni, így ez automatikusan adott. Ennek nézz utána, mert én is csak hallottam róla.


Viszont a visszafizetésre (ha erre kerülne sor, azaz nem az NKE egyik karán tanulva lépnél szolgálatba, hanem OKJ-s képzés újtán) van 20 éved, így nem vészes a dolog, illetve részletfizetést is kérhetsz.

Azt javaslom ha tényleg rendőr szeretnél lenni, akkor irány az NKE Rendészettudományi karára. Szuper ösztöndíjak, top ellátás, top felszerelés, top oktatók, mert ha más intézménybe nem, legalább ebbe tolja a pénzt az állam bácsi. És nem utolsó esetben, nem a ranglétra alján fogod kezdeni a szolgálatot.

2018. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!