Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Harmadik félévben még van...

Harmadik félévben még van esélyem barátságokat kötni?

Figyelt kérdés

Nem voltam sok emberrel szoros kapcsolatban, de úgy éreztem, hogy van egy "csapat" amibe tartozom. Ez részben szétszéledt. Én is változtam, ők is. Illetve volt egy nehéz időszakom, amikor a szociális életem 0 felé húzott. Nem azt mondom, hogy megszűnt a kapcsolat, csak elsikkadt. Marginalizálódtam, ha úgy tetszik.


A gimis haverokkal évi kb háromszor jövünk össze, mert messze tanulnak. Az egyikükkel vagyok kifejezetten napi kapcsolatban. Meg persze párommal.


Szóval az a kérdésem, hogy van esélyem kicsit visszazökkenni a régi társaságomba, vagy próbáljak új emberekkel megismerkedni? Ha igen, hol/hogy?



2017. aug. 9. 20:34
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Simán. Én BSc-n az utolsó 1-2 félévben kerültem közelebb pár emberhez. Előtte nem nagyon érdekelt az új társaság, mert voltunk vagy 150-en, mindig más emberekkel voltam órán, nem volt senki állandó körülöttem, így nem fogott meg senki sem. Aztán az utolsó évre, az azonos specializációt választóknak mindig együtt volt órájuk, csomóan lecsúsztak a képzésről, és így leredukálódott a létszám a negyedére, ötödére kb, úgy már jobban kiszűrtem, kikkel akarok barátkozni.


Szerintem ismerkedhetsz új emberrel, de attól simán tarthatod a kapcsolatod a régiekkel is. Attól függ, mire van igényed, érted. Én pl évekig nem akartam új embereket megismerni, így nem is foglalkoztam az évfolyamtársaimmal, nem jártam közös bulikra, évfolyamestekre, stb.

2017. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) épp ez a bajom nekem is, hogy nagyon össze-vissza vagyunk, nincsenek fix emberek.. plusz mindig rohanni kell mindenhová, meg na, gimiből kiszakadva nagyon nehéz volt megnyílni :)


De akkor van remény! :D

2017. aug. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!