Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen ilyen embert, hogy...

Egyetemen ilyen embert, hogy szívassak meg?

Figyelt kérdés

Van egy fiú az egyetemen, akinek az emberekhez való hozzáállása nagyon bosszant.

Mindenkire ráerőlteti a “barátságát”, hogy aztán amiben lehet kihasználja őket, ha ez nem jön össze akkor pedig elkezd támadni.

Minél több emberrel haverkodik, és aki jó valamiben attól segítséget kér, de ez nem kölcsönös. Például ha van valaki aki jó matekból akkor megtalálja, ingyen korrepet kér tőle hisz “haverok vagyunk”, zh-n beül mellé hátha tud szerezni 1-2 pontot pluszba. Aztán ha valaki nem tud vagy már nem akar neki segíteni, akkor még mindig “haverként” beszólogat.


Így volt velem is. Első félévben azt hitte jó vagyok egy tárgyból (pedig nem voltam) összehaverkodott velem, folyton hívott, hogy segítsek neki, de én sem tudtam. Na azóta úgy csinál mint ha milyen nagy haverok lennénk, de okoskodó beszólásokat kapok tőle, tipikusan ilyenek a “hát, tanulhatnál arra többet is”, “nem láttalak órán, miért nem jársz be?” stb. Mintha tartoznék neki valami magyarázattal.


Segítséget én soha nem kaptam tőle, cserébe tőlem többször kért jegyzetet és egyéb infókat.


Na de most már ott tartok, hogy nagyon unom ezt a felkapaszkodó, nyomuló stílusát.

Hogyan szívathatnám meg? Valami olyasmi kéne amitől észbe kap, vagy legalábbis bosszankodhat rajta.



2018. nov. 2. 22:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
*beetetés
2018. nov. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%
egyetemre jarsz vagy ovodaba?
2018. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ezzel a karmával az a baj, korábban már sokat gondolkodtam ilyenen, hogy nem tapasztalom ezt.

Sok ember van aki másokkal rosszat tett és ahelyett, hogy ezt visszakapná pont fordítva, gondtalanul éli világát. Aztán vannak emberek akik a légynek sem ártottak és mégis rossz életük volt, vagy fiatalon meghaltak, betegek lettek stb.

Na akkor hogy is van pontosan?

És pont az ilyen mindenkin átgázoló embereken látom a legkevésbé, hogy a karma visszaadná nekik a rosszat.


Sokan mondták, hogy ne barátkozzak vele, vagy ha kell ezt mondjam is meg neki. Viszont ezt, hogy kell elképzelni? Épp ír egy üzenetet, hogy küldjek már át pár tételt valamelyik tárgyból, és akkor mondjam meg neki, hogy én márpedig nem haverkodom veled többet?:D

Vagy ezt hogy kellene?

De még talán ez a kihasználás rész zavarna a legkevésbé, ha időmet nem veszi el akkor felőlem lehetne neki jó az én infóim miatt, az zavar a leginkább, hogy beleszól a dolgaimba. Nem baráti jótanácsként, hanem kb számonkér.

Ha meg mondom, hogy nem érdekel az én dolgom, akkor jön a “jó hát te tudod, én szóltam” szöveg.

Többször bebizonyosodott, hogy nincs igaza amikor beleszól, de mégis csinálja. Például volt egy tárgyunk, első óra után úgy döntöttem, hogy erre nem fogok menni, megtanulom könyvből. A srác minden órán ott ült, és minden óra után írt egy üzenetet “nem lesz ennek jó vége” “el kéne kezdened bejárni” és hasonlók. Elmentünk vizsgázni, majdnem százalékra ugyanolyan vizsgát írtunk, de a jegy mindkettőnknek ugyanolyan lett, annak ellenére, hogy nem jártam be.

Hasonló már többször előfordult, és még mindig nem látta be, hogy teljesen feleslegesen szól bele a dolgaimba.

2018. nov. 2. 23:58
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

"Épp ír egy üzenetet, hogy küldjek már át pár tételt valamelyik tárgyból, és akkor mondjam meg neki, hogy én márpedig nem haverkodom veled többet?"


Vagy semmit ne reagálj rá, vagy tiltsd is le. Ha letiltod, az eléggé egyértelmű jelzés. ;-)


"A srác minden órán ott ült, és minden óra után írt egy üzenetet “nem lesz ennek jó vége” “el kéne kezdened bejárni” és hasonlók."


Hát akkor jobb megoldás lenne letiltani. Aztán kereshet másik célpontot magának. :DDDDDD

2018. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Metionin ***** válasza:
100%
Közösségi oldalról tiltsd le, fizikailag meg ne kerülj beszélgetőtávolságba vele. Nekem is volt ilyen, bár én bunkó vagyok és a huszadik alkalommal amikor hasonló stílusban jegyzetet tarhált, közöltem hogy menjen és idegesítsen valaki mást.
2018. nov. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

'“nem lesz ennek jó vége” “el kéne kezdened bejárni” '


De hát akkor törődik veled, mert figyelmeztet!!:)

Hát ő talán nem csak azért ment be az órákra, mert tudta, hogy te nem leszel ott,és akkor "magad, uram, ha szolgád nincsen!" Tehát törődik azzal, hogy menjél be te is:) És szerintem nem csak azért, hogy meglegyen a tárgyad és ne csússz, és utána továbbra is a ráépüléseken is hasznot tudjon húzni belőled!! :) SZóval szerintem azért talán lehet, hogy te is fontos vagy neki, csak neki egy iylen idegesítő személyisége van, dehát ő ilyen!!:) Őt így kell elfogadni, ő ezt tudja, nem tud másmilyen lenni!:) Jó, mondjuk ez az alap, talán amúgy egyébként megemlíthetnéd neki ezeket a dolgokat, és hátha használna valamit:) Egyébként sem biztos, hogy feltétlenül ki akar használni és arra játszik, csak így alakul, hogy szüksége van egy jegyzetre; stb.:)

2018. nov. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hagyjad... nekem most gimiben van ilyen, csak lányban, és ennél durvábban... :/

Nem tudom, hogy mi a megoldás, de legalább örülj, hogy egyetemen már nincsenek osztályok és osztálytársak.


16/L

2018. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!