Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kikezdett velem a tanárom,...

Kikezdett velem a tanárom, hogy viszonyuljak ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom (felnőtt oktatásban vagyunk, mindenki nagykorú!) , aki régóta viccelődik és megjegyzéseket tesz arra vonatkozóan, hogy bejövök neki. Mostanában viszont elkezdett smseket is írogatni ezzel kapcsolatban. Eleinte úgy tűnt, továbbra is csak ugrat, de egyre komolyabb lett a dolog. Jeleztem felé, hogy számomra ez nem oké, mert az én érzéseimet is is felkavarja, ugyanakkor zavar, mert tudom, hogy családja van. Azt gondoltam jól teszem, ha őszinte vagyok vele és megérti majd, de ehelyett mégtöbb forró üzenetet küldött és egyre agresszívabban követelte, hogy jelentsem ki, mennyire izgat ez az egész. Nagyon rosszul éreztem magam tőle és nem tudtam, hogy mi tévő legyek. Ha nem válaszolok és nem teszem meg amit akar, akkor még jobban feldühítem, ha válaszolok akkor tovább durvul ez az egész. Végül megírtam neki, hogy hiába kelt bennem bármilyen érzést, az baj, nagyon nagy baj!

Most szörnyen érzem magam és tele van a telefon félreérthetetlen üzenetekkel.

Kérlek, segítsetek értelmezni ezt a helyzetet, mert úgy érzem én vagyok a hibás, bűntudatom van a családja miatt és félek tőle is, meg a botránytól!


2018. nov. 3. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

A tanárod egy gerinctelen féreg.


Én büszke vagyok rád, hogy nem vagy hajlandó kikezdeni egy nős, családos emberrel. Mondjuk én már a viselkedése miatt sem fogadnám el, ez az ember nem komplett.


Közöld vele, hogy NEM, nem kérsz belőle. Ha tovább nyomul, elküldöd az üzeneteit a családjának.


Vagy akár a rendőrségnek, ez már bőven szexuális zaklatás, ami büntetendő.

2018. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel zaklatásért.

Nem értem, hogy ha egyszer világosan közölted vele, hogy nem érdekel a dolog, akkor miért van még rádszállva...

2018. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Én már a gondolataim miatt is szégyellem magam, hogy megmozdította. Attól félek, hogy rahta keresztül tudja meg a családja és engem hurcolnak majd meg miatta...mondjuk ha belegondolok, részéről jön a nyomulás...
2018. nov. 3. 13:45
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én sem,és ez ijesztett meg!
2018. nov. 3. 13:47
 5/22 A kérdező kommentje:
Gondolom, mivel úgy indult, hogy ugrattuk egymást, nem veszi komolyan, hogy a nem az nem. Igazából olyan mintha részegen írta volna ezeket, mert teljesen megváltozott az írása
2018. nov. 3. 13:51
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Még a nemi erőszak áldozatai közül is borzasztóan sokan vannak, akinél ez a tragédia SOHA nem derült ki.


A szexuális áldozatok közül szinte mindenki retteg, hogy az egész rajta csattan, sokan ezért inkább titkolják.


Ne félj, Kérdező. Nem lesz semmi baj. A rendőrség komolyan veszi ezeket a dolgokat, és segíteni fog.


De ha belegondolsz, miért lennél hibás? Ő nem hagy békén, te pedig világosan kérted, hogy hagyja abba.

2018. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már te szégyelld magad, amiért neki feláll a farka...

Te kategorikusan kijelentetted, hogy "nem", innentől kezdve minden az ő sara.

Sőt, ez már jogilag a zaklatás fogalmát kimeríti, simán fel is lehetne jelenteni. De a minimum, hogy az igazgatóval/iskolavezetővel/stb beszélsz erről. Aztán ha ezek után sem áll le, akkor irány a rendőrség.

Magadat meg ne okold. Jó, hogy nem még neked kell szégyellned magad, mert jól nézel ki? Tudod, ő tanár. Én, amennyiben jogilag oké, soha nem láttam valami bűnös dolognak a tanár-diák szerelmet, de egy tanárnak akkor is észnél kell lenni, ha kosarat kap. Akinek ez nem megy, az ne menjen tanárnak.

Az meg végképp féregség, hogy házas ember létére nyomul.


Megjegyzés: a botránytól egyedül neki van félni valója. Te elmondtad, hogy nem kölcsönösek az érzések, innentől fogva egyedül ő az, aki egyrészt etikátlanul viselkedett, megsértve a szakmai normákat, másrészt meg ő akarta csalni a feleségét.

2018. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azért érzem magam hibásnak, mert felkeltettem az érdeklődését akaratom ellenére. Meg azért is mert nem vagyok fából és volt olyan pillanat, amikor nekem is tetszett a gondolat vele kapcsolatban. Van ilyan üzenet amit én írtam és simán ki lehet forgatni, ha valaki akarja és ellenem fordíthatja. Összezavarodtam. Nagyon rosszul érzem magam.
2018. nov. 3. 13:58
 9/22 anonim válasza:
84%

Neki ez így teljesen jó lenne, otthon a család várja, főtt étel, tiszta ház stb. stb. Te meg jó lennél, egy két menetig szerintem.

Te mindenképp rosszul jönnél, ki a helyzetből, mert te lennél az a prostituált, aki házas pasikra nyomul a közmegítélés szerint. Valahogy a hűtlenkedő férfiakat annyira nem vonják felelősségre ilyenkor.

A másik dolog, hogy ennyire erőszakos, gondold el, mi lenne utána, ha vita lenne esetleg köztetek, azt hogy reagálná le milyen szintű agresszióval?

Másik elgondolkodtató kérdés, hogy egyáltalán egyenrangú ként tekint-e rád, mert nem érdekli, hogy nem vagy rá kíváncsi, szerintem neki ez egy ilyen kis laza kaland.

A helyedben megkérnék egy hím neműt, hogy menjen eléd a suliba és nyugodtan mondhatod neki, hogy az a pasid volt, aki nagyon féltékeny, most jött a sittről,mert összevert egy férfit féltékenységből:D.

Ne foglalkozz vele többet érdemelsz egy ilyen hűtlenkedő baromnál és ha mondjuk össze is jönnétek ott motoszkálna benned, hogy nem-e valamelyik diákjával teszi-e ugyan azt amit veled anno. Rossz ember a tanárod úgy gondolom, az ilyenre fel sem lehet nézni, hagyd szerintem, nem éri meg.Fotókat csinálj, ha bemószerol legyen bizonyítékod.

2018. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Egy felnőtt emberről beszélünk.


Családdal.


Akár egy szál tangában is dörzsölhetnéd a fenekedet az arcához, neki akkor is kellene hogy legyen akkora önuralma, hogy nemet mondjon.

2018. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!