Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért a rossz, hangoskodó és...

Miért a rossz, hangoskodó és nem túl okos diákok a tanárok kedvencei?

Figyelt kérdés

A régi matektanárunk nagyon szeretett engem, mert csak én voltam az osztályunkból ötös egyedül, de most szeptemberben kaptunk egy új matektanárnőt. Mindig ötös voltam, úgyhogy nem féltem tőle, mert normálisnak meg kedvesnek tűnt. Az első két dolgozatom nála hármas lett, ami nem jellemző rám. Egyik barátnőm, aki tavaly alig volt negyes, most simán ötöst írt többször is és másoknak is lettek még jó jegyeik. Ha órán megkérdezek valamit, mindig úgy néz rám mint egy hülyére. De ha barátnőm kérdez valamit, akit az előbb leírtam fentebb, akkor neki szépen, kedvesen elmagyarázza amíg meg nem érti. Az egész osztály amúgy szereti, mert azt mondják jól tanít, és most vannak többen, akik ötösre állnak. Engem soha nem szólít akkor mikor tudnám hogy kell egy feladatot megoldani, de amikor hiányoztam (betegség miatt) rögtön engem küldött ki a táblához, és jól leégtem az osztály előtt, mert nem tudtam. Érzem, hogy engem nem szeret, nem érekli, hogy az én jegyeim hogy állnak, meg hogy értem-e az anyagot vagy nem. De a kiskedvence, és ezzel most tényleg nem bántani akarom a barátnőm, ő mindig beszél az óráin, de neki elmagyaráz minden anyagot, amit nem ért, minden dolgozat után megkérdezi, hogy milyennek ézi a dolgozatát, őt mindig megdicséri, ha ötöst ír. Látszik, hogy ő a kiskedvence, mióta egyszer azt mondta tanárnőnek, hogy neki nehezebb megérteni az anyagot, azért kérdez mindig, de nagyon szeretne ötös lenni, és nagyon örül, hogy új matektanárunk van, mert így jobban érti már a matekot.

De miért ő a kiskedvence, ha nem is okos, sokat is beszél órán és általában ő a hangadó az osztályban. Már lassan barátnőm jobban fog állni matekból mint én, pedig én általánosban is ötös voltam, ő meg nem.

Egyáltalán miért van a tanároknak kiskedvencük, akiknek mimdent elnéznek? És ha már van, akkor miért az ilyen diákok? Mert barátnőm minden tanár szereti, engem meg kb utálnak, hiába próbáltam már neki 'nyalizni' is. Miéft nem az okos, csendes diákok a kedvenceik?



2018. nov. 17. 18:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
16/L vagyunk én is és barátnőm is.
2018. nov. 17. 18:42
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

A kivételezés, előnyös, vagy hátrányos irányban, emberi gyengeség- a tanár részéről.


"nem érekli, hogy az én jegyeim hogy állnak" - Nekem inkább az ön le, hogy ellenszenves vagy neki, törekszik rá, hogy számodra gyengébb jegyeket adjon.


Abban lehet valami, hogy a nagyhangú emberek nyíltnak tűnnek, és esetleg ez szimpatikus a számára.

Úgy érzi, Téged nem lát át, sötét ló vagy a számára. Vagy Neked, vagy a szüleidnek (szülői, vagy inkább négyszemközti megkeresés) mindenképpen ajánlatos lenne megbeszélni vele a problémát. Ha nem megy, menj át másik osztályba, vagy iskolába, ahol nem ő tanít. A matek fontos tárgy, jó matematikai érzékkel/jegyekkel könnyen boldogulsz majd az életben/a pályaválasztásban, nehogy már egy tanár csak úgy, ellenszenvezésből lerontsa ezt az esélyt.

2018. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az ön le=az jön le. Leragadt a j betű.
2018. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Az lenne a legcélravezetőbb, ha óra előtt/után odamennél hozzá és kerek-perec megmondanád neki, hogy szerinted másképp bánik veled.


Esetleg kínáld úgy, hogy "nem tudom, mit csináltam rosszul, mivel keltettem rossz benyomást, de elnézést kérek, és szeretnék tiszta lappal újrakezdeni, mert szeretem a matekot, valamint a tanárokkal is jóban szeretnék lenni" és blablabla

2018. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős, nekem is voltak ilyen tanáraim.

Én csak arra tudok gondolni, hogy az ilyen tanárok valószínűleg fiatalon is olyasmik voltak, mint pl. a barátnőd és a csendesebb, szorgalmasabb diákokat kicikizték, de tanárként már nem csinálhatják ezt, mert az állásukkal játszanának, ezért marad az, hogy ilyen passzív-agresszív módon kötekednek velük..

Egyébként én már mindkét oldalról megtapasztaltam ezt a "jelenséget", szóval volt pár tanár, akinek én voltam a kiskedvence és még én is éreztem néha, hogy velem kedvesebbek, mint másokkal, de a legtöbb tanár, akinek nem semleges voltam, az utált. Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan tanár tanított, aki tényleg mindenkivel ugyanúgy viselkedett és aki lojálisan osztályozott. Mondjuk nem is csoda, mert a tanárok is emberek és bár ha megkérdeznéd bármelyik tanárt, van-e olyan diákja, akit nagyon szeret/utál, 101, hogy azt mondja, mindegyik diákja ugyanolyan kedves számára, pedig tudat alatt biztos mindegyiküknek vannak olyan diákjai, akiket szeretnének, meg akiket kevésbé..Csak épp személyfüggő, ki mennyire mutatja ki :/

2018. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Arra van esélyem, hogy ha megpróbálnám ezt tanárnővel valahogy úgy megbeszélni ahogy a 4es tanácsolta, akkor megérti, vagy csak még rosszab lesz?
2018. nov. 17. 20:15
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Ezért tart ott a magyar oktatás ahol, undorító ami otthon megy, hogy a gyereknek félnie, tartania kell egy tanártól, meg hogy a tanároknak kedvenceik vannak. Hálistennek az én gyerekem nem abban a szenny orszagban fog tanulni.
2018. nov. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Tanárként válaszolok. Nincsenek kis kedvenceim. Mindenki dolgozatát ugyanolyan szempontok szerint pontozom és a megadott százalékok alapján osztályzom. Írtad, hogy hármasokat kapsz pedig tavaly ötös voltál. Ennek több oka is lehet. Más az anyagrész, az előző tanár magyarázata érthetőbb volt számodra (ez nem azt jelenti, hogy a másik tanár jobb csak neked jön be jobban), esetleg kevesebbet tanulsz mint tavaly.

Az órai beszélgetést senkitől nem tűröm el.

A táblához való kihívás nem a diákok szívatása. Ott meg lehet érteni a tananyagot. Ha hiányoztál, akkor be kell pótolnod. Egy teljesen új anygarésznél nem hívnálak ki a táblához de ha csak 3 órát hiányoztál a témakör közepéről akkor igen.

Bármelyik diák kérdez az órámon akkor elmagyarázom neki akármilyen is a magatartása.


Érzésem szerint savanyú a szőlő számodra. A barátnőd jobb matekból. Ha nem tetszik akkor tegyél ellene. Rengeteg kidolgozott feladat van a neten ami segíthet a tanulásban. Sajnos az hogy tavaly ötös voltál az az idei osztályzást nem befolyásolja. Az idei teljesítményedet osztályozza a matektanárod. Mivel van nála több ötös is így valószínűleg a te tanulási módszereddel van hiba.


Javaslom tanulj többet matekot.

2018. nov. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

8. Aha, a dogákat ugyanúgy pontozzátok, de szóbeli felelésnél lehet "trükközni", pl. sokszor tapasztaltam, hogy a kedvenceiknek könnyebb kérdéseket tettek fel, meg többet segítettek, ugyanolyan teljesítményre jobb jegyet adtak nekik, mint másnak..Meg amúgy nem hiszem, hogy a kérdező az egyetlen, aki nem 5-ös matekból, főleg, ha tavaly még az volt, akkor miért mindig őt szólongatja fel a tanár, ha nem azért, mert meg akarja szégyeníteni az osztály előtt?

Nekem is volt ilyesmi tanárom, aki látványosan rühellt, igaz, én sose voltam jó a tantárgyából, nem is szerettem. De azért a magamtól telhetőt megtettem, átolvastam óra előtt is az anyagot, mégis ha kihívott felelni, max. 3-ast kaphattam..Mást meg volt, hogy kihívott ésnelkezdett neki sírni a gyerek, hogy ő ezt nem tudja, erre a tanár bíztatta, hogy jajj dehogyisnem és tényleg egy szót nem tudott, erre a tanár olyan kérdéseket tett fel neki, amikre csak egy igent vagy egy nemet kellett válaszolnia és azokat is úgy, hogy a hanglejtéséből egyértelmű volt, melyik a hekyes válasz, a csajnak így sikerült 5 kérdésből 3-at eltalálnia és 4-est adott neki.

Meg amúgy írásbeliknél is lehet "szemétkedni", volt olyan tanár, akinél pótdogát írtam, mert beteg voltam, mikor írták a többiek és éreztem, hogy tök jól sikerült, erre kikaptam és láttam, hogy 2-es, mert 2 helyett 4 tizedesjegy pontossággal írtam az eredményeket, meg azokkak számoltam tovább és ezért egy csomó pontot levont 😂

Úgyhogy hagyjuk már..Én nehezen tudom elhinni, hogy valaki egyik évben ötös egy tantárgyból, következő évben meg egy másik tanárnál 3-as lesz és az, aki addig síkhülye volt belőle, meg órán is pofázik ahelyett, hogy figyelne, az lesz ötös tanuló, hacsak nem kivételezik a tanár :/

2018. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

8-as, remélem általában több empátiával viszonyulsz a tanítványaidhoz, mint amennyivel ezt a hozzászólást megírtad. Elgondolkodtató, hogy a lány eddig MINDIG ötös volt matekból, és akkor Te most jössz a hibás tanulási módszerrel, meg azzal, hogy nem fordít elég időt a tanulásra...

Olyan merev vagy, mint az a KLIK-es vezető, aki egy adott problémánál jogásznyelven írt beadványt akart kérni a 14(!) éves gyerektől.

2018. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!