Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért a rossz, hangoskodó és...

Miért a rossz, hangoskodó és nem túl okos diákok a tanárok kedvencei?

Figyelt kérdés

A régi matektanárunk nagyon szeretett engem, mert csak én voltam az osztályunkból ötös egyedül, de most szeptemberben kaptunk egy új matektanárnőt. Mindig ötös voltam, úgyhogy nem féltem tőle, mert normálisnak meg kedvesnek tűnt. Az első két dolgozatom nála hármas lett, ami nem jellemző rám. Egyik barátnőm, aki tavaly alig volt negyes, most simán ötöst írt többször is és másoknak is lettek még jó jegyeik. Ha órán megkérdezek valamit, mindig úgy néz rám mint egy hülyére. De ha barátnőm kérdez valamit, akit az előbb leírtam fentebb, akkor neki szépen, kedvesen elmagyarázza amíg meg nem érti. Az egész osztály amúgy szereti, mert azt mondják jól tanít, és most vannak többen, akik ötösre állnak. Engem soha nem szólít akkor mikor tudnám hogy kell egy feladatot megoldani, de amikor hiányoztam (betegség miatt) rögtön engem küldött ki a táblához, és jól leégtem az osztály előtt, mert nem tudtam. Érzem, hogy engem nem szeret, nem érekli, hogy az én jegyeim hogy állnak, meg hogy értem-e az anyagot vagy nem. De a kiskedvence, és ezzel most tényleg nem bántani akarom a barátnőm, ő mindig beszél az óráin, de neki elmagyaráz minden anyagot, amit nem ért, minden dolgozat után megkérdezi, hogy milyennek ézi a dolgozatát, őt mindig megdicséri, ha ötöst ír. Látszik, hogy ő a kiskedvence, mióta egyszer azt mondta tanárnőnek, hogy neki nehezebb megérteni az anyagot, azért kérdez mindig, de nagyon szeretne ötös lenni, és nagyon örül, hogy új matektanárunk van, mert így jobban érti már a matekot.

De miért ő a kiskedvence, ha nem is okos, sokat is beszél órán és általában ő a hangadó az osztályban. Már lassan barátnőm jobban fog állni matekból mint én, pedig én általánosban is ötös voltam, ő meg nem.

Egyáltalán miért van a tanároknak kiskedvencük, akiknek mimdent elnéznek? És ha már van, akkor miért az ilyen diákok? Mert barátnőm minden tanár szereti, engem meg kb utálnak, hiába próbáltam már neki 'nyalizni' is. Miéft nem az okos, csendes diákok a kedvenceik?



2018. nov. 17. 18:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Ne aggódj, ilyen egyetemen is van. Szaktársam sötét, mint az éjszaka, mindent a szájába kell rágni, de a bátyuskája ugyanezt a szakot végezte el és egy kollégiumban laknak, szóval tud kitől kérdezni. A tesóját imádták a tanárok és ez alapján másként állnak hozzá. Hiába debil, és iszik gödény módjára, a közös események alatt nem tud viselkedni...stb. mégis szeretik.


Hát sajnos nem igazságos az élet, de ez téged is csak erősít, ahogy engem is. Az igazi élet a suli után kezdődik. Ott már nem fogják neki olyan könnyen elnézni a butaságait.

2018. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

8:


„Ott meg lehet érteni a tananyagot.”


Hogyne, számtalan diák értette meg úgy az anyagot, hogy táblánál áll, ja nem.


„Érzésem szerint savanyú a szőlő számodra. A barátnőd jobb matekból.”


úgy látom, a matektanári végzettség mellé automatikus járt a pszichológia diploma és táltos OKJ-s, hogy ezt így megállítod.


„Sajnos az hogy tavaly ötös voltál az az idei osztályzást nem befolyásolja”


nem is azért írta, te id.ióta, hanem azért, mert kissé furcsa, hogy vki 2 jegyet ront.


„Javaslom tanulj többet matekot.”


javaslom, hogy a sok felfuvalkodott ostoba tanárhoz hasonlóan te is gyakorolj önkritikát, és ne azt feltételezd automatikusan, hogy a kérdező rossz matekból, és a tanára igazságos.


jaja mert ugye ebben az országban csak makulátlan, igazságos tanárok vannak. nekem összesen 1 oylan matektanárom volt (magántanár), aki tudott magyarázni és a matekon kívül nem volt mindenhez full hülye, valamint igazságosan osztályzott.

2019. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
21%
7: Majd Németbe' vagy Svédbe' jól "megcsinálják" a migránsok, és tejeskávészínű unokád lesz.
2019. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!