Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért bánnak vele így?

Miért bánnak vele így?

Figyelt kérdés

Van egy lány a sulimban. Van egy szakkör amire együtt járunk, de nem vagyunk osztálytársak. Nagyon okos, inteligens lány. Hallgatag, nem nagyon beszél, de ha valakinek segíteni kell, akkor rá lehet számítani. Múltkor pl.: a büfében voltunk, már épp fizettem volna, de kiderült, hogy elszámoltam magam. Ez a lány állt mögöttem a sorban, és kisegített, hogy ki tudjam fizetni az ebédem. Ezután kezdtem vele többet beszélgetni és foglalkozni. Nem sok mindent lehet megtudni róla, mert nagyon bezárkózik, de annyit ki tudtam szedni belőle, hogy nagyon szeret énekelni, játszik zongorán és gitáron. Másnap odajött hozzám az egyik osztálytársa(lány) és azt mondta:”ne beszélgessek vele, mert szánalmas és senkinek nincs rá szüksége”. Nem értem miért mondta, mert szép lány, tehetséges és okos, nem is igénytelen, szerintem teljesen normális. Mai napon a kezembe nyomott az egyik barátom egy papírt, ez állt rajta: “Peticíó azért, hogy(a lány neve) felvágja az ereit” Azonnal lementem az osztályába, és számonkértem az osztálytársait, hogy ezt mégis miért kell? Nem volt normális indokuk. Csak nevettek, és azt hajtogatták: senkinek nincs szüksége ilyen élettelen emberre. Szerencsétlent a wc-ben találtam meg zokogva. Azt mondta, hogy senki sem szereti, és igaza van az osztákytársainak. Próbáltam megnyugtatni, de nem nagyon ment, mert elrohant. Azóta nem láttam. Miért bánnak így vele? Miért nem tesz ezelenn senki semmit, és mit tehetnék én, hogy ő ne érezze magát felealegesnek, az osztálytársai pedig ne bántsák?


(A lány egyébként 9.-es, 16 éves, én pedig 11.-es vagyok)



2018. nov. 19. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért ilyenek vele, mert ebből egy lányból egy tanult, sikeres és boldog ember lesz, a gúnyolódókból pedig semmi. Nulla.


Személy szerint az ilyen csendes, visszahúzódó, félénk lányokat kedvelem. Mert megvédhetem őt és biztonságban érezheti magát mellettem.


18/f

2018. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ebből a lányból*** (bocsi)
2018. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg vele barátkozni, beszélgetni. Pl. Odamehetnél a szakkör kapcsán, lenne miről beszélnetek. Nem azt mondom, hogy nyomulj rá, csak barátkozz.

Egyébként az osztálytársait nem értem meg. Miért jó nekik, ha parasztok vele?! Valamivel jobb lesz nekik ha tönkreteszik, elrontják a kamaszkorát? Valahogy magukba kéne, hogy nézzenek, de jó mélyen. Ők biztosan nem tudják milyen érzés, ha 30-an összefognak ellene.

Abban reménykedem, hogy talán valahogy mégis elfogadják...

Ezért (sem) nem értem meg a velem egyidőseket...

Pedig milyen jó lenne egy ilyen lány osztálytárs, vagy akár ismerős. Ő lehetne a "jobbik felém" (akár barátként). Na mind1, eléggé ellalandoztam.


Találtam egy kérdést ( https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak.. ) nem lehet, hogy ő írta? Némi hasonlóságot vélek felfedezni a Kérdező által említett, és a kérdésben tanácsot kérő lány között. Bár lehet, hogy nem.


16/f

2018. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg hasonlít, de ez a lány 16 és teljesen máshogy néz ki.
2018. nov. 19. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert eltévelyedettek. A lényeg, hogy mit tehetsz, hogy segíts neki.

Segíts neki látni önmagát, és kiállni magáért amikor kell, és magába kinevetni ezeket, amikor kell.

Az ilyen dolgok nem 15 éves szint. Nagyon sajnálom, hogy még ekkora gyerekességet is magára tud venni, és nem látja, hogy 1, ő nem ilyen, és 2, hogy ez mennyire csak azoknak a mentális hiányosságai.

2018. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem nyal be az olyan senki ripacs csajoknak, akiket leírtál, és legfőképpen azért, mert ő még NŐ, míg ők már kivénhedt boszorkányok.
2018. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Másik suliba kéne mennie.Vagy lehetne magántanuló.

De mindenképp állj mellé, és barátilag segíts neki.Ha neked vannak barátaid, haverjaid, vagy bárkik a suliban akiket meg tudsz győzni, hogy melléd álljanak, akkor így összefogva, összebeszélve megállíthatjátok ezt a sok idiótát.Úgy hogy a lánnyal látványosan együtt vagytok, vele mentek-jöttök, hogy lássák, nincs egyedül, sokan szeretik, sok barátja-haverja van.

És minden negatív reakcióra reagáltok, vagyis nem hagyjátok bántani.Ez őt is megerősíti.

2018. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!