Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Folyamatosan piszkálnak az...

Folyamatosan piszkálnak az osztálytársaim, és fogalmam sincs, mit csináljak. Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kilencedikes vagyok, ebben a tanévben kezdtem el a középiskolát.(15/L) Eleve visszahúzódóbb, csendesebb lány vagyok, de nem tartom magam annak az óriási bunkónak. Nem is vagyok elszállva magamtól, szóval nem értem az osztálytársaim problémáját.

Egész lány osztály, egyetlen egy fiúval. Az első ilyen piszkálás az egyik úszás óra után kezdődött, amikor egyszer nem volt rendben a bikini vonalam. Utána napokig hívtak olyan gúnyneveken hogy szőrös, kutya, vagy csubakka. De senki sem mondta el, hogy rólam van szó, ezért mindig kérdeztem hogy kiről van szó, de senki sem merte a szemembe mondani. Aztán mikor egy nap megkérdeztem, ki is az a "szőrös" két osztálytársam nevetve futott el. Aztán elmondtam nekik, egyelőre nem vagyok sem hülye, sem fogyatékos, hogy ne tudjam rajtam nevetnek.

Utána a kutyázás elment, de egyre rosszabb lett az ügy. Minden kis dologba belekötnek amibe csak tudnak (pl:göndör a hajam, és hiába fésülködök néha kicsit bozontos;de nem gáz. Erre azt kaptam hogy tuti nem fésülködök. Galacsinokat kaptam a hajamba, a hasamat nézték és azt mondták tuti gyerekem lesz mert akkorra, a bátyám férfiasságáról azt kérdezték hogy láttam-e már és hogy mekkora, a combomat is piszkálták meg a karomat, hogy nézzék milyen vastag. Nem tartom magam túlsúlyosnak, vagy kövérnek sem, szóval ezt furcsáltam. Nyálas tollat raktak a szám elé, stb.)

Hiába szólok szépen, csak kinevetnek és folytatják tovább. Ha egy kicsit erősebben szólok, akkor már hallom a hátam mögül hogy "már nagyon bátorodok", meg ilyenek. Ma például azt mondták nekem, hogy saját szavaikkal, "sz...pd ki a p..csámat" mert azt mondtam neki, hogy csak mert folyamatosan csesztet, az nem számít barátkozásnak.

Eleve önbizalomhiányos vagyok és rendkívül stresszes, ez pedig rátesz még egy lapáttal. Fogalmam sincs, mit tegyek. Iskolában is rengeteget sírok, otthon is. Édesanyámék tudnak róla, de attól félek ha tovább említem a piszkálást, beszélni fog az osztályfőnökkel. Ha pedig osztályfőnököm beszél az osztályunkkal, attól félek, csak rosszabb lesz, engem fognak okolni miért árultam el őket.

Kérlek segítsetek! Elegem van abból, hogy mindig fájósra tördelem az ujjaimat és egész nap görcsben van a gyomrom mert arra várok, mivel fognak legközelebb piszkálni.

(p.s. barátaim sincsenek nagyon az osztályban, de most már nem is próbálkozom.)



2018. nov. 19. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkomolyodhatnának már az osztálytársaid. Attól senki sem lesz több, hogy másokat kevesebbnek néz.


Ne félj a tanárod elé vinni az ügyet. Senkinek nincs joga bántani, megalázni, terrorizálni másokat. Neked is ugyanolyan jogod van a nyugodt légkörhöz az iskolában, mint az osztálytársaidnak.


Ezekre a lányokra szerintem nem hatna a bölcs beszéd, nem tudnád felnyitni a szemüket, ha ilyen gyerekesek.

Sajnos az ilyeneknek keményen vissza kell szólni, máshogy nem állnak le. Szóval ha téged megszégyenítenek, akkor neked is meg kell őket. Válaszd ki a "falkavezért", a legnépszerűbb lányt, akire mindenki hallgat, és keress rajta valami fogást. Ha őt eléggé meg tudod bántani, akkor mindegyik lány le fog állni.

Legalábbis én ezt próbálnám meg, ha a szép szó nem használ.


De először próbáld a szép módszert, hátha.

2018. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Az összes lány piszkál, vagy csak páran?

Mert akkor megtehetnéd azt, hogy sütsz néhány sütit (például muffint vagy akármit), és csak azoknak az osztálytársaidnak adsz belőle, akik sosem csúfoltak téged. Így látni fogják, hogy kedves vagy azokhoz, akik nem bántanak téged, és könnyebben fognak barátkozni veled.


Akár mikulás napon is megcsinálhatod.


Vagy a másik verzió, ha mindenkinek adsz sütit. Azoknak is, akik bántani szoktak. Ezzel lelkifurdalást ébresztesz bennük és talán leállnak.

2018. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján amit leírtál: nem veled van a baj. Alpáriak és éretlenek. Amikor velem volt hasonló nekem az segített, hogy szereztem máshonnan barátokat. Így megnőtt az önbizalmam és őszintén le tudtam sz.rni a véleményüket, és ezért leszálltak rólam. Nem tudom, hogy az milyen környék, mik ott a 'szokások', csak ezért nem ajánlom a verekedést. Ha szeretnél róla beszélni nyugodtan írhatsz.
2018. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az a baj hogy hiába szolsz a tanárnak csak még jobban csesztetni fognak hisz tudják nem fogsz állandoan a tanárhoz járkálni hogy védjen meg. Meg az nem is tud semmit se tenni max szol nekik de az semmit nem fog érni. föleg ha már rádszállt az egész osztály. Szerintem azt kellenne tenned hogy itt még kihuzod ameddig lehet és félévkor megprobálsz átmenni másik suliba ha addig sem lesz jobb. Biztos nem lehet ez erös suli ha ilyenek járnak oda. ha viszont sikerul onnan elmenni a következö suliban ki kell választanod 1-2 embert minimum és velük mindenképp össze kell barátkoznod. biztos hogy fog akadni legalabb egy valaki. és igy nem leszel egyedul és el tudsz majd vegyülni és nem te leszel az áldozat. ezt igy kell. ha ott is egyedul leszel megtalálnak maguknak ott is a fszok es megint igy jársz.
2018. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem hiszem, hogy az iskolaváltás lehetséges lenne;én sem, sem anyukám nem szeretnénk sulit váltani, így is boldogak voltunk hogy ide felvettek (tanulási zavarokkal) :/

2018. nov. 19. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából ha sulin belül át tudnál menni másik osztályba az is segíthetne. Kilencedikes korukban jönnek mennek a gyerekek szóval simán lehet hogy sulin belül át tudsz menni másik osztályba ha abból az osztályból pont elmegy valaki. Ilyenkor meg azért van ra esély. Beszélni kell az igazgatóval hogy ha valamelyik osztályból felszabadul hely mert elmegy egy gyerek te azonnal atmennel oda. Mivel mostani osztalyoddal nagyon nem jo neked. Azért ez egy próbát megérne szerintem.
2018. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ,ha a következőket teszed akkor abba fog maradni a piszkalodas.


Mikor újból piszkálni fognak ,akkor menj oda a "falka vezér" csajhoz és teljes erodbol vágd gyomorszajon ,majd rugdosd meg mikor a földön van. Mikor ezt látni fogják a többiek félni fognak tőled és többet nem lesz ilyen ,ezzel ki fogod vívni a tiszteletet.


Valszeg fogsz kapni egy igazgatoit de szerintem bőven megéri.

2018. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

FUUH én már rég agyon csaptam volna valamelyiket. Először is, készülj arra hogy nem fogják abbahagyni. Ne arra menj, hogy hagyják abba, mert ha látják hogy ez a célod, csak mégjobban csinálni fogják. Törődj bele, és tanuld meg leszrni. Szerezz barátokat, ha nincsenek, akikkel tudsz jókat nevetni és kimozdulni, Haverkodj más osztályban lévőkkel is ha van alkalmad , hadd lássák hogy te ugyanolyan nyitott vagy, nem érdekel a fszkodásuk. És komolyan mondom szrd le. És tedd ami jól esik, ha vissza akarsz szólni találj ki valami ötleteset, ha nem jut eszedbe semmi jöhetnek olyanok hogy

- elkezdesz röhögni azon amit mondanak (ez hatásosabb ha baráttal csinálod) vagyis kigúnyolod őket. Ha röhögsz a sértéseiken, az nekik a totális halál, mert tudják hogy nem hatnak rád

- a "fuuhde kemény vagy, ezzel aztán megbántottál" szarkaztikus hangvétellel is be szokott jönni.

Én pl amíg csak a hátam mögött mondják rám hogy kutya, nem foglalkoztam volna vele. Ha már a szemembe mondták volna, akkor valami hasonlót mondhattam volna nekik: "Nincs jobb dolgod mint a bikinivonalam bámulni? Azért mész úszni hogy lányokat nézegess? "

vagy pl:


"-Láttad már a bátyád farkát ugye? Mekkora?"

- Anyád is ezt szokta tőled kérdezni?"


És de, próbálkozz. Ugyanolyan értékes, és szeretnivaló élőlény vagy, aki megérdemli a barátokat, hogy jól érezze magát, és minden szeretetet a földön amit adhatnak neki. Ne tarts magadban dolgokat. Beszélj róla, vállald fel, és légy büszke magadra!

Ugyanannyi éves vagyok, mint te. Ha gondolod beszélgethetünk.

2018. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én csinálnék sütit és telenyomnám hashajtóval
2018. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!