Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz ha 21 évesen akarok...

Gáz ha 21 évesen akarok alapszakra felvételizni? (Olyanra, ami nem is fizet jól)

Figyelt kérdés
Érettségi után nem tanultam,tovább,elmentem egy 2 éves OKJ-t tanulni.Olyan szakmát tanultam,amivel nem lehet elhelyezkedni.Közben rájöttem,hogy tovább akarok tanulni.Jelentkeztem idén egyetemre,2 helyet jelöltem meg.Azonban nem vettek fel az első helyre megjelölt szakra.A második helyre felvettek és el is kezdtem.Mondhatni jó lehetőségek vannak vele,de nem tetszik.Újra meg akarom próbálni az első helyen megjelölt szakot,ezt meg itt akarom hagyni.

2018. nov. 24. 00:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
ezt lehet levelezőn is, max egy gyakorlati helyet kell keresned .
2018. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem lehet levelezőn.Csak akkor mehetnék levelezőre,ha közterületfelügyelő vagy vagyonőr lennék.

A másik szakra meg akkor,ha már a közogazgatásban dolgoznék

2018. nov. 24. 14:17
 13/20 A kérdező kommentje:
Világosan le van írva az egyetem oldalám,hogy nem jelentkezhetek levelezőn,de te biztosan jobban tudod..
2018. nov. 24. 14:18
 14/20 anonim válasza:

Szia,


26 evesen kezdtem el a mernoki bsct es kb 31 leszek mikorra befejezem. Ha lesz msc szamold ki mikorra vegzek.

2018. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Én 16 évesen megbuktam és évet ismételtem ; egy 5 osztályosba jártam ; évvesztes voltam - szóval 21 évesen kezdtem el az alapszakot. Ha úgy érzed, a másik hely több lehetőséget biztosít és jobb, ne habozz. :)
2018. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Idén nyáron szereztem diplomát levelezőn közig-szervezőként.

Nem tudom, hogy változott-e a felvételi módja levelezőn, de én amikor jelentkeztem 2015-ben, akkor nem a közigazgatásban dolgoztam, és tudtam jelentkezni levelező önköltségesre. Egyébként rajtam kívül elég sokan voltak csoporttársaim, akik ugyanúgy nem közigben dolgoztak.

Szerintem a közszolgálati ösztöndíjas képzésre (olyan mint azállami ösztöndíj) gondolsz, hogy oda nem jelentkezhetsz, csak ha a területen dolgozol.

Önköltségesre levelezőre minden további nélkül felvételt nyerhetsz.

2018. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

És el tudtál helyezkedni köziggel?

Lehet,hogy így van,akkor felvennének fizetős levelezőre.

De ezt a szakot nem akarom elvégezni,engem ez nem érdekel...Második félévben már passziválni akarok és elmegyek dolgozni

2018. nov. 25. 11:35
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is most 21 évesen fogok felvételizni egyetemre, szakváltas miatt:)

Nem idegeskedem a korom miatt.

2018. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Igen, el tudtam helyezkedni, felvettek egy járáshoz még az egyetem alatt, szóval a szakmai gyakorlat is meg lett oldva.

Jelenleg is ott dolgozom, viszont most tervezek váltani. Vissza szeretnék menni a versenyszférába, mert hiába volt illetmény emelés 2016 júliusától, sajnos még így is jócskán elmarad a versenyszférás fizetésektől.

Úgy vettem észre, hogy a közigben csak vezetői beosztásban lehet normálisan keresni, és ha mezei ügyintéző vagy, akkor sajnos jó pár évnek el kell telnie ahhoz, hogy elfogadható fizetésed legyen, köszönet az illetménytáblának és előmeneteli fokozatoknak.

Mindenesetre szerettem a szakot, és a tárgyak is érdekesek voltak, de már egyetem alatt is megfogalmazódott bennem, hogy nem akarok a közigben maradni.

Ha kevésbé vagy ambiciózus és minden áron a közigazgatásban akarsz dolgozni, viszont nem okoz problémát, hogy a fizetésed nem versenyképes, akkor bátran jelöld meg a szakot.

2018. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Van,aki mondta,hogy végezzem el ahova most járok és utána menjek..

De nem érdemes halogatni a jelentkezést..A ponthatárok kiszámíthatatlanok.Ha tavaly jelentkeztem volna,felvettek volna.Idén nem vettek fel.Ha jövőre jelentkezek lehet felvesznek,de ha várok megint egy évet,hogy ezt elvégezzem,akkor meg 2020-ra megint emelkednek a pomthatárok és akkor már nem vesznek fel..

Szóval nem szabad halogatni


De megmondom őszintén legszívesebben az RTK-ra mennék vám és pénzügyőr szakra,de a rossz szemem miatt nem fognak oda felvenni.Persze megpróbálhatom,de nincs rá sok esély

2018. nov. 25. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!