Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell figyelembe vennem ha...

Mit kell figyelembe vennem ha az ELTE-re akarok felvételizni külföldről?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok és a keleti nyelvek és kúltúrák szak érdekelne. Az idén végeztem és jelenleg asszisztensképzőre járok. De jövő évtől mégis váltanék.

Több helyen is utána olvastam, de még mindig nem találtam konkrét választ: ha elvégzem milyen lehetőségeim vannak? Van lehetőségem?


2016. szept. 6. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Keletin belül micsoda? Mert az így önmagában nem létezik
2016. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezen belül a japánra gondoltam
2016. szept. 8. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elvégzed, és magas szintű nyelvtudásra teszel szert, lehetsz fordító, tolmács. Én az elmúlt hónapokban kerestem ilyesmi munkát, igaz másik nyelvvel, de több olyan hirdetést is láttam, ahol japán tolmácsot kerestek.


Ezen kívül lehetsz valami világcégnél ügyfélszolgálatos a japán tudásoddal, vagy pl. elvégzed a PhD-t is és maradsz az egyetemen, tanítod az új hallgatókat vagy kutatsz.

2016. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én másik nyelven végeztem el azt amit Te készülsz. Egyrészt ad egy felsőfokú nyelvvizsgát, ha jól emlékszem (bár nekem az már fel ételi előtt megvolt). Másrészt tudtam az adott nyelvű ügyfélszolgálatra jelentkezni. De tanulhatram volna tanárnak
2018. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(vagy fordítónak/tolmácsnak)
2018. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!