Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mièrt piszkálhat folyamatosan...

Mièrt piszkálhat folyamatosan a tanárom?

Figyelt kérdés

Àltalàban odafigyelek oran, jól viselkedem ,csinalom amit kell közepes vagyok a targyból, de a tanarom (ferfi 30-as) folyamatosan piszkál. Minden oran beszól barmi kis aprosagèrt pl: mièrt tamasztom a fejem stb., folyamatosan oda figyel ram, hogy mit csinalok.

Egy óran atlagosan (egyszer szamoltam) kb 9 alkalommal hangzik el a nevem. Viszont màs diákkal nem teszi ezt. Pedig en ugy tudom, hogy kedvel, mert egyszer a fulembe jutott, hogy azt mondta rólam egy màsik tanarnak, hogy milyen értelmes, rendes vagyok. Nekem ez mar kezd sok lenni mar nem tudom hogyan viselkedjek az oran, mit kellene tennem Miért viselkedhet igy?

17/l



2018. nov. 24. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle
2018. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehát minden órán csak téged piszkál?
2018. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tetszel neki.
2018. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem irritálod. Csináld a dolgod, ugy, hogy ne lehessen belekotni, ird meg a lécket, készülj, figyelj, mást nem tehetsz, ignorald.
2018. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tetszel neki.
2018. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 igen szinte mindig
2018. nov. 25. 00:11
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 probalom magamból kihozni a maxot de nem tudok mar többet tenni
2018. nov. 25. 00:12
 8/9 A kérdező kommentje:
A tetszès dolog meg nekem elég abszurd azért csak van pàr év korkulonbseg😂 màs az èrtèkrendünk
2018. nov. 25. 00:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam el a válaszokat, de középsuliban volt egy tanárnőm. Csak utólag értettem meg, miért piszkált és hálás vagyok érte.


Konkrétan az volt, hogy az egyik legjobb tanuló voltam az óráján; kevés négyessel, sok ötössel; mégis csak engem szidalmazott, apróságokért. Ha a folyosón nem köszöntem, mert elbambultam, következő közös órán kiabált velem, ha valakivel lekezelő voltam és ő meglátta, kiabált velem, állandóan gúnyolt, hogy érzékeny vagyok, állandóan ment a miért ülsz így, miért nézel úgy, stb. És a kedvenc beszédtémája voltam az órán.


De amúgy egy csupaszív ember volt, amikor sírtam az érettségi miatt való félelemtől, vígasztalt, előtte is jókat beszélgettünk és, ha gondom volt, fordulhattam hozzá.


Azért csinálta ezt, ugyanis fel akart készíteni az életre. Mert neki nem csak az számított, hogy év végén beírja az ötöst a naplóba; tudta, hogy én akaratos vagyok, nagyon érzékeny és a saját elképzeléseim szerint viszonyulni másokhoz, illetve hajlamos vagyok előtérbe helyezni a magánéletem és akarta, hogy, amikor kikerülök a való világba, a gimiből, akkor meg legyek edzve és felfogjam, hogy tisztelettudó legyek másokkal, el tudjam fogadni azt, ha valami nem úgy alakul, ahogy vágytam és, hogy túl érzékenyen nem lehet boldogulni, mert az első adandó alkalommal összeomlok, illetve bajaim lesznek, ha én elutasítok feladatokat, vagy csak a minimumot hozom vagy nem tudok adekvált modort tanusítani a magánéletem miatt.


A gimnáziumi éveim alatt nem tudtam hova tenni, féltem az óráitól, otthon rengeteget sírtam és nem is tudtam így elrendezni magamban, hogy egyszer remekül elbeszélgetünk, egy óra múlva meg kiabál; de utólag rá kellett jönnöm - az volt a filozófiája, hogy egy gyerek ne csak a tudást sajátítsa fel a gimnáziumban; hanem, mivel oda vagy egyetemre megy tovább vagy dolgozni - és mind két helyen magára lesz utalva és bizonyos normáknak meg kell felelnie - felkészüljön az életre.


A mai napig nagyon hálás vagyok érte és, ha egyszer úgy hozza a sors, hogy összetalálkozunk újból és lesz ideje meghallgatni (nem törnék rá gimnáziumi tanítás alatt, ebből kifolyólag, ahol egy tanárnak egymillió dolga van), akkor el fogom mondani, mennyit segített és én mennyire hálás vagyok érte.


Amúgy róla azt kell tudni, hogy alapjáraton egy olyan valaki volt, aki megkövetelte MINDENKITŐL a tiszteletet és nem nézte jó szemmel, ha valakinek "elég a négyes" - amit én szintén pozitívnak tartok; pl egy munkahelyen se okos megelégedni egy csupán 80%-ban elvégzett feladatunkkal.


Kérdező, lehet, hogy most annyit látsz, hogy a tanár piszkál; de, főleg, hogy írod, hogy mesélte másnak, hogy kedvel - leher, csak az életre készít fel.

2018. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!