Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy szekált, csúfolt gyerek...

Egy szekált, csúfolt gyerek mit tehet (bullying)? Több lenn

Figyelt kérdés

Tehát osztálytársai és mások által bántalmazott, szekált, csicskáztatott gyerek mit tehet ezek ellen? Mert nem kemény kötésű, kondis ugyebár, és nem vehet revansot így a szekálókon. Elmondani is nehéz ilyet otthon, mert a család ugye nagy reménységként tekint mindig az utódaira, a családi ebédnél ugye mindenki elmeséli mekkora fa**agyerek volt a suliban, te meg mondanád, hogy téged bántalmaznak, csicskáztatnak... Hát nem nagyon fogod elmondani ugye...

Egy módszer van, de az ugye meg nem kivitelezhető: aki látta a Klass (2007) című észt filmet, az tudja miről beszélek. Röviden: Levadászni a szekálókat, viszont az a baj, hogy fegyvert szerezni nem olyan, mint mikor kenyérért mész a boltban...

Szóval ezek után vki tudna még + opciót adni? Mert más nem jut eszembe...



2018. nov. 29. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, az nem éri meg, hogy miattuk bajba kerülj. Menj másik iskolába inkább és próbálj változtatni azokon a tulajdonságaidon, amiket tudsz, amiken pedig nem, azt fogadd el. Tudom, hogy nehéz, de tarts ki, légy erős.
2018. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

"Levadászni a szekálókat, viszont az a baj, hogy fegyvert szerezni nem olyan, mint mikor kenyérért mész a boltban..."


Nem láttam egy Hannibál Lechter filmet sem, de ha jó tudom, ő sem géppisztollyal szedte az áldozatait.

2018. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Tanulj meg kiállni magadért, ha kell verj rájuk.
2018. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es: nem hiszem hogy működne, ez a második iskola ahol most vagyok, de mindig megtalálnak ezek. Magamnak való ember vagyok, jó célpont az ilyeneknek.


2-es: azt a filmet nézd meg amit fentebb említettem. Abban úgy "oldják meg" a problémát


3-as: mint fentebb írtam, nem vagyok egy kolosszus, és amúgy is ha az lennék, nem számítana, mert ezek hordákban járnak mindig, náluk az előny.

2018. nov. 30. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Igen, lehet megvernek, de legalább kiállsz magadért, nem lehet mindig elfutni, mindenhol vannak ilyen emberek. Ha meg is vernek, tudni fogják, hogy te nekik fogsz menni, és abba fogják hagyni..
2018. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tehát veressem össze magam mindennap, arra várva míg megunják? :D
2018. nov. 30. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem érted. Mindegy tegyél ahogy jónak látod.
2018. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Mi a bajuk veled? Középsuli, vagy általános? Mivel hasonló cipőben voltam ezért tudom mit kell tenni, mivel sok lehetőséged nincs próbálj meg pszichológiailag hatni rájuk, szerintem ha verekedsz annál rosszabb én mindíg csak vissza szóltam, ezt sem ajánlom, ha nem más szólhatsz a tanárnak, vagy igazgatónak mind egy, ami szerintem beválhat próbálj bűntudatot kelteni bennük, kérd meg őket hogy ne verjenek meg mert ez neked fáj bár az se jó ha csúfolnak de mégis elviselhetőbb, ébreszd rá őket hogy amit tesznek az nem normális, a boltban se megy oda egy idegennek szólogatni. Valahogy éreztetsd velük hogy amit tesznek az gonoszság és semmi értelme.
2018. dec. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!