Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » S. O. S. A cserediákot húztam,...

S. O. S. A cserediákot húztam, mit írjak neki?

Figyelt kérdés

Idén jött hozzánk egy cserediák Kínából, egy 19 éves fiú. A mikulásos húzáson őt húztam, róla kéne valamit írnom, persze angolul. Tudnátok légyszi segíteni?


Az is segítség lenne, ha esetleg nem tudtok olyan jól angolul, hogy csak magyarul leírjátok a szöveget, majd max. én lefordítom.


Előre is köszi a segítséget! 😊


2018. dec. 4. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondanál egy pár szót róla?

Tudok kínaiul. Ha gondolod írhatok neked pár mondatot.

2018. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azé te is kemény vagy. :D Hogy írjak neked egy olyan srácról, akiről szó szerint semmit nem tudok? Nincs valaki az osztályodban, aki jóban van vele? Kérdezd meg őket, ők mit írnának.
2018. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami tök általánosat próbálj meg. Mondjuk hogy egy kedves, jófej, barátságos srác, akivel jól eltudtok beszélgetni. Vagy hogy mindenki örül hogy általa egy kicsit megismerhettek egy másik kultúrát. Ezek elég hülyén hangzanak meg gondolom nem is túl igaz, de jobb nem jutott eszembe :D
2018. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek alapján én csak annyit tudnék írni, hogy

"ő egy cserediák Kínából, egy 19 éves fiú". Ha csak ennyit tudunk róla, szerinted mit írhatnánk?

2018. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszadóknak; nem lehet, hogy a kérdező is csak anbyit tzd róla, hogy a szóban forgó emberke egy 19 éves kínai fiú? :D


Nálunk is volt egy lány, aki Amerikából jött és én se ismerkedtem meg vele nagyon, mert annyira gyatra volt az angol tudásom akkor még, hogy vagy én nem értettem őt vagy ő nem tudta értelmezni, amit mondtam a kiejtésem miatt. Ha róla kellett volna írnom én is annyit tudtam volna,hogy X éves és amerikai :D


Kérdező; mit szólnál, ha kínai szokásokról, ételekről, stb írnál. Kicsit kutatsz és leírsz, hogy


Amikor ő hazamegy, várja egy nagy tál meleg xxx (kínai étel). Majd leöblíti egy pohár jéghideg xxxx-el (kínai ital). Ha jól lakottan szépet szeretne látni a xxxx-hoz (kínai nevezetesség) kimegy, miközben a fülében talán a xxxx bandának szól a zenéje. Közben áhítozik a XXXX híres ünnepért, mert akkor otthon a nézheti a tévében a XXXX-t (kínai tv műsor), vagy jó táncokat a zenecsatornán, mint például a híres XXXXX-t (kínai tánc). Most itt ül és hallgatja, ami róla született és hogy hogyan kívánok én Neki kellemes Ünnepeket.


Az ajándékod mellett annak külön fog örülni, hogy utána néztél a hazájának.

2018. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"nem lehet, hogy a kérdező is csak anbyit tzd róla, hogy a szóban forgó emberke egy 19 éves kínai fiú? :D"

Hát lehet, de akkor egyáltalán miért kéne bármit írnia? Adja oda az ajándékot és kész, nem?

2018. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert egyrészt sértő, hogy a fáradtságot se veszi, hogy legalább kicsit megismerje és, amíg a többiek írnak 1-2 mondatot a húzottjaikról, ő csak némán odakullog a fiúhoz. Másrészt, mert ebben egyeztek meg.


Persze tényleg más az, hogy "inkább ne írt volna semmit" alapon odanyögi az ajándékozásnál, hogy "19 éves kölök, Kínából, amúgy nem ismerem" meg más, ha leül vele beszélgetni és máris van valami alap. Vagy, ahogy javasoltam, kutat Kína után és olyasmit ír, amit példának küldtem.


Az ilyen ajándékozások lényege, kedves válaszoló, hogy ismerkedjenek a gyerekek, hogy vegyék a fáradtságot, hogy beszélgetnek 1-2 mondatot vagy kérdezzenek róla sunyiban. Csak sajnos nem ez alapján van kivitelezve; lásd a sok Karácsonyi húzásos kérdés alatt szereplő "Fél üveg tusfürdőt kaptam" meg "Nem vette a fáradtságot, hogy írjon rólam pár sort" kommentek.

2018. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az ilyen ajándékozások lényege, kedves válaszoló, hogy ismerkedjenek a gyerekek, hogy vegyék a fáradtságot, hogy beszélgetnek 1-2 mondatot vagy kérdezzenek róla sunyiban. Csak sajnos nem ez alapján van kivitelezve; lásd a sok Karácsonyi húzásos kérdés alatt szereplő "Fél üveg tusfürdőt kaptam" meg "Nem vette a fáradtságot, hogy írjon rólam pár sort" kommentek."

(fáradságot - nem dt)

Igen, ezt kb. sejtem, csak ezt az "írjon róla pár sort" részt nem értem. Egyáltalán kinek írjon? Mikor és ki fogja (f)elolvasni, amit ír? Nekem ez így nagyon erőltetettnek hangzik... Ha az a cél, hogy ismerkedjenek egymással, akkor ezt szerintem jobban el lehet érni valami közös, karácsonyi programmal (korcsolyázás, kirándulás, közös ajándékkészítés családtagoknak, közösen vállalt önkénteskedés, stb.), mint egy ilyen feladattal, hogy írjanak pár sort... Olyanról már hallottam, hogy írjanak egymásról verset, és az igen, az már valami, maga a vers is egy ajándék. De az, hogy "Te 19 éves kínai fiú nagyon aranyos gyerek vagy", ez mi? Ez fel lesz olvasva az egész osztály előtt? Vagy hogy zajlik az egész?

2018. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

úgy zajlik, hogy pl én húzom a Mikulásos húzásnál Pannikát, akiről tudom, hogy szereti a kutyákat, szeret lovagolni és külön gitár órákra jár meg versenyeken is részt vesz. Megveszem az ajándékát, majd beviszem a suliba az ajándék átadásának a napján. Összeülünk ajándékozni és amikor azt mondják, hogy én következek az ajándék átadásában, azt mondom (vagy felolvasom), hogy "Akit én húztam, szeret lovagolni, szereti a kutyákat, sokat gitározik és olyan ügyes, hogy versenyeken is részt vett már." és akkor Pannika jelentkezik, hogy "Csak nem engem húztál?" én meg bólogatok és átadom az ajándékát.

Utána Pannika mond pár tulajdonságot arról akit húzott és amikor jelentkezik az, akit húzott, átadja az ajándékot és így tovább.


Ez nem mindenhol van így, de ahol így csinálják előtte megbeszélik, hogy az ajándék átadását tegyék úgy izgalmasabbá, hogy ki kelljen találni, hogy ki húzott kit; és így van az, hogy előtte mondanak a tanulók a húzottjukról (vagy felolvasnak) pár sort vagy egy versikét.


Ennek is az a lényege, hogy az illető megismerje azt akit húzott és tudjon róla pár dolgot mondani vagy összeírni és azt felolvasni.


Most, hogy ezt elmagyaráztam, adhatsz hasznos tanácsokat a kérdezőnek.

2018. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!