Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti észrevettétek hogy a férfi...

Ti észrevettétek hogy a férfi tanárok a csendes "jó kislányokat" szeretik inkább, tanárnők meg a viccelődös, nagy szájú fiúkat?

Figyelt kérdés

2018. dec. 7. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Én ofőm (pasi) még a gimiben pl a nagyszájú csajokat szerette (attól vonatkoztassunk el, hogy ennek a 2/3-a olyan butaságokat mondott, hogy "jaj!") és a tanárnők java pedig a csendesebb, zárkózottab fiúkat.
2018. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Én épp a fordítottját tapasztaltam. A tanárnők,tanító nénik általában utálják a fiúkat úgy ahogy vannak. Főleg az idősebbek. Mert azok mindig rosszalkodnak. A férfi tanáraim nagy része goromba volt,morgott a lányokra-fiúkra egyaránt. A fiúkra talán még jobban is,mert elvárt tőlük egyfajta férfias viselkedést,és ha nem olyanok voltak mint egy igazi férfi akkor megalázta őket. Persze csak finom utalásokkal.
2018. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor én is írok: Nálunk több tanárnő megveszett a fiúkért, úgy értem, hogy kivételezés, kedveskedés, babusgatás. A férfi tanárok vegyesen, volt köztük, akinek nem volt kedvence, volt akinek a legmorcosabb diák tetszett, szóval szerintem ezt tényleg nem lehet leegyszerűsíteni.
2018. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az életben nem lehet ilyen általánosításokat levonni. Statisztikailag lehetne vizsgálni, ám ilyen szubjektív helyzetben nagy a őszintétlen válaszadók száma, így kétséges eredménnyel zárulna.

/Meg kell nézni, angol tudósok, milyen eredményre jutottak evvel kapcsolatban. :-D/


A felvetett kérdés attól is nagyban függ, milyen iskoláról van szó. Általános (alsó - felső), középiskola, főiskola, egyetem, vagy valamilyen képzés.

Az emberek közötti szimpátia, a szexualitás a tanítás világában sem válik semlegessé. Egy tanártól sem várható el, hogy az antipatikus, renitens vagy hülye gyerekhez ugyanolyan módon közeledjen, mint az értelmes, kedves, szorgalmas, szimpatikus diákhoz.

A szexualitás annyiban befolyásoló tényező, hogy aki tetszik, ahhoz óhatatlanul kiemelkedőbb figyelemmel viszonyulunk. Még akkor is, ha nem lehet valódi kapcsolat a helyzetből. Ez nem csak az oktatásnál van így, minden egyéb területen is.

2018. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 L1lla válasza:
31%

Szerintem meg éppen a férfi tanárok többsége "kiszolgáltatott" a nagyszájú, viccelődős és kifejlett női eszköztárral rendelkező 14-18 éves lányok vonzerejével szemben. A csendes, "jó kislányokat" észre sem veszik, mert persze az az előítélet is működik bennük, hogy a fiúk úgyis okosabbak.

Ez a két dolog így együtt néha igencsak igazságtalan helyzeteket szül.

Egyébként meg mindkét nemű tanár bírja azokat a gyerekeket, akik jó értelemben nagyszájúak, vagyis nemcsak nyomkodják a telefonjukat vagy a padtársukkal dumálnak egész órán, hanem bármilyen értelemben, de rájuk figyelnek az órán.

A gyerekem osztályában van pl. egy tenyérbemászó stílusú, stréber fiú, de a tanárok szeretik, mert mindig lehet rá számítani az órán, mindent megcsinál, ugrik, hoz-visz, van véleménye mindenről.

Én kiütéseket kapnék tőle, de a tanárok értékelik, hogy valakinek fontos, amit csinálnak...

2018. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!