Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 30 feletti férfiként kell...

30 feletti férfiként kell szégyellnem magam, ha kevesebb vagy egyáltalán nincs igényem emberi kapcsolatokra?

Figyelt kérdés

2014. máj. 23. 21:03
1 2 3
 1/24 bumbi02 ***** válasza:
9%
Ha nincs igényed emberi kapcsolatokra, akkor mit tartasz az élet értelmének? Kíváncsi lennék rá.
2014. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Marika827 ***** válasza:
100%
Nem kell szégyellned magad..miért kéne? meg tudlak érteni ...gondolom csalodtál az emberekben :((
2014. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én 40 fetetti férfiként rosszul szereplek az emberi kapcsolatok terén.
2014. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

#1!

Ezt kb 6000 éve próbálják megválaszolni az emberek, eddig eredménytelenül, pedig elég nagy koponyák törték már rajta a fejüket.


Kérdező!

Egy cipőben járunk, szerintem szégyellni nem kell, bár sokan nem érti.

Nekem önmagammal, ill. a társadalmi berendezkedéssel szemben vannak néha kérdéseim, kételyeim, de szégyen, az egyáltalán nincs.

2014. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 bumbi02 ***** válasza:
20%

4-es..


Ha valaki úgy akar élni, hogy nincs szüksége emberi kapcsolatokra, akkor érdekelne, hogy mi az amit fontosnak tart az életében?


A legtöbb ilyen kérdés általában savanyú a szőlő effektuson alapulva, bemagyarázza magának hogy nincs is szüksége emberi kapcsolatokra, lehetséges azért, mert csalódott valakiben, vagy egyszerűen csak nehezen ismerkedik, és ahelyett hogy ezen javítana, inkább az igényét szünteti meg másokra.

2014. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha kevés, de mély emberi kapcsolata van valakinek, az rendben van. Ha nincs, akkor ott bizony probléma van. Nem szégyellni kell, hanem segítséget kérni pszichológustól.

Az emberi kapcsolatokat is gyakorolni, fejleszteni kell egész életünkön át. Aki ezzel leáll, vissza fog fejlődni, és a végén képtelen lesz bármilyen mélyebb kapcsolatra. Nem beszélve arról, hogy az élete nagyon elszegényedik. Mert szerintem nem az az igazi szegénység, ha nincs sok pénze valakinek, hanem az, hogy ha nincs senki, akivel bármiről elbeszélgethet, akivel ismerik egymást, akinek szeretetet ad és akitől szeretetet kap.

2014. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. nem kell szégyellni, nincs ebben semmi szégyellni való!



1# "akkor mit tartasz az élet értelmének?"


tanulás, hobbi, utazás, bolygó bejárása, világ felfedezése, kultúrák megismerése, ejtőernyőzés, úszás a tengerben, vitorlázás, munka, vállalkozás, pénzkeresés, pénzköltés, nyelvek



Te miért hiszed az, hogy csak egy másik ember adhat értelmet az éltednek? Aki bármikor kiléphet, megcsalhat, elhagyhat, meghalhat, megbánthat, kihasználhat, hátráltathat, visszatarthat, csalódást okozhat neked?



Szerencsére a világ jóval összetettebb és részlet dúsabb ennél, csak páran lovakra való szemellenzőt hordanak és nem veszik észre a részleteket.

2014. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 bumbi02 ***** válasza:
24%

Nem mondtam, hogy csak ez az élet értelme. Csak kíváncsi lennék, hogy mi van egy olyan ember életének központjában, aki kijelenti hogy nincs igénye emberi kapcsolatokra.


És hozzátenném: mi értelme van azoknak amiket felsoroltál, ha nincs kivel megosztanod? Nem sokkal jobb a hobbit másokkal együtt űzni?

2014. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Én,mint 20 feletti, nagyon irigyellek ezért, mert nekem bőven lenne igényem emberi kapcsolatokra, de képtelen vagyok kialakítani :)
2014. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Brida válasza:
Szégyennek nem szégyen, csak szomorú. mert sok örömtől megfosztod magad. Ajánlanám, hogy keress fel egy szakembert mert a szociális készségek hiánya Aspergerre utal.
2014. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!