Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg szégyen, ha valaki...

Tényleg szégyen, ha valaki nem dolgozik az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Nappalin tanulok, most zárom az első félévem. (Nem büfészak) A család támogat havonta egy fix összeggel. Abból fizetem a kolit, a kaját, a jegyzeteket és ha marad, akkor azt arra használom fel amire akarom. Félév eleje óta két olyan lánnyal vagyok egy szobában, akik mindketten dolgoznak és lenéznek emiatt. Tudtam, hogy nem túl ideális a családi hátterük, ezért soha sem dicsekedtem semmivel, ők meg lassan elkezdtek mérgezni, amíg nem éreztem magam teljesen jelentéktelennek. :(


Pl. Ötössel csináltam meg a negyedéves zh-t egy olyan tárgyból, amin a legtöbben a kettesnek is örülnek. Ezért én keményen tanultam, de fizettem is egy felsőbb évesnek, hogy tanítson. Szerettem volna egy kicsit örülni, boldog lenni, de a szobában már röpködtek a megjegyzések, hogy "ha én is fizethetnék valakinek a korepért.... ", "Mikor tanultál? Jah, nem láttam mert épp a spárban voltam kasszás" ..... mindentől elvették a kedvem. Egyszer hó végén maradt egy kis plusz pénzem, jön a hideg idő, a téli cipőm meg már tavaly is rongyos volt, így vettem egyet. Komolyan azon gondolkoztam hogy kiszedem a dobozából és a táskámba rejtve viszem fel, de végül nem tettem meg. Együtt röhögtek rajtam, hogy "apuci tudja, hogy cipőre költöd a pénzét?"


Aztán idővel találkoztam másokkal is, akikkel tudtam beszélgetni, és rájöttem hogy vannak még rajtam kívül is olyanok akik "csak" tanulnak. Összebarátkoztam velük és a lehető legkevesebbet vagyok már a szobánkban. Persze erre is meg van megjegyzés.

"Velünk már szóba sem áll, gazdag csak gazdaggal barátkozik....", "Az istennő éppen felmegy az Olimposra"


Várom már hogy túl legyek a vizsgaidőszakon. Utána otthon lehetek és egy ideig nem látom őket. De már gyomorgörcsöm van.a tavaszi félévtől. :(


2018. dec. 13. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

"De már gyomorgörcsöm van.a tavaszi félévtől. :("


Sajnállak kérdező, hogy ilyen gyenge idegrendszered van.

2018. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

"mindketten dolgoznak és lenéznek emiatt."


Magukban viszont irigyelnek piszkosul!

A nők ilyenek.

2018. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem nem az...


Az lenne szégyen ha nem használnád ki a jobb helyzeted adta lehetőségeket.


Meg persze az irigység is szégyelni való. (Itt a lakótársakról beszélek).

2018. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is csak irigyelnek, de megértem az ő helyzetüket is, stresszes lehet azon rágódni, hogy most tanulj, vagy dolgozz, vagy aludj, mert valamelyik így is úgy is hátrányba kerül. Sajnos nem tudsz sokat tenni ez ellen.


Viszont nyáron nem ártana munkát vállalni, mert nem lesz semmi tapasztalatod, és ha nincs mondjuk egy igen magas kvalifikálású nyelvtudásod, akkor senkinek nem fogsz kelleni, hiába a friss diploma.

2018. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Az emberek irigyek mindenre, arra is amire inkább nem kellene. Szóba se állj velük, ha ilyenek ahogy mondod, akkor meg még adnék nekik egy nevelő célzatú strici pofont. Te inkább tanulsz, azon van a prioritásod, más tanulás mellett dolgozik, de semmi köze a másiknak a magánéletéhez.
2018. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon sajnálom azokat, akiknek dolgozniuk kell nappalis szak mellett, de ez nem jogosítja fel őket arra, hogy bántsák azokat, akik nem dolgoznak. A nappali azért nappali, mert egésznapos elfoglaltság. Én sem dolgozom az egyetem alatt, mert 14 km-re lakom az épülettől a párommal, a szüleim 25 km-re, így nem kell kolit és külön kosztot fizetnem. Nehéz a szak még így is. A csoportomban 60-an voltunk az elején, de már csak 23-an vagyunk. Miért rontsam a saját esélyeimet a sikeres vizsgákra, ha egyszer nem vagyok rászorulva arra, hogy minden hétvégémet munkával töltsem? Végzem helyette a kutatásom és tanulok. Havi 20 ezret kapok a szüleimtől. Ebből adok a kajába a páromnak, hogy ne teljesen ő tartson el, pedig ő készségesen ellátna engem az egyetem végéig. Ha tönkremegy valamim, ebből veszek újat. Ebből veszem a bérleteim, ebből fizetem az esetlegesen felmerülő egyetemi költségeket, illetve a gyógyszereimet. Nem shoppingolok. Nem veszek meg egyetlen jegyzetet sem, inkább körmölök és angolnyelvű orvosi könyvekből tanulok. Nem akarom, hogy a szüleim pénze ilyesmire menjen el, miközben jegyzetek nélkül is tudok teljesíteni. Sok csoporttársam dolgozik suli mellett, panaszkodnak is rendszeresen, hogy milyen rossz nekik. Igen, lehet, hogy én nem dolgozom, viszont nekem nincs autóm, nem járok kondizni, wellnesselni és minden héten drága bárokba inni a haverjaimmal. Nincs IPhone-om, se drága ékszereim, sminkcuccaim, kéthetente új ruháim neves üzletekből. Aki ilyen életszínvonalat akar fenntartani, az dolgozzon csak meg érte! Ez így van rendjén. Amelyik csoporttársam meg azért dolgozik, hogy egyáltalán el tudja magát tartani, az érdekes módon soha nem utal rá, hogy szégyellnem kellene magam, amiért én nem dolgozom. Ha távoli egyetemre mentem volna, én is kénytelen lettem volna dolgozni. Ilyen az élet. Erre muszáj gondolni, mielőtt belevágunk. Szóval ne szégyelld magad! Neked az a munkád, hogy tanulsz, még ha ezt senki sem tekinti munkának. Pedig ugyanolyan fárasztó és stresszes, csak még fizetést se kapsz érte.
2018. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
41%
Nem normálisak a csoporttársaid. Nálunk alig van olyan aki dolgozik, pedig 36-an vagyunk, emiatt senki nem húz le senkit. Ne foglalkozz velük, én se dolgozok és nappalin tanulok. Szerintem emellett nem is lehet:) Nincs rá idő se..reggel 8tól délután 3-4ig suli, mikor tudna az ember dolgozni..?! Ne érezd rosszul magad emiatt, ha elvégzed a sulit majd te is dolgozhatsz:)
2018. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Az a szégyen, hogy ma egyetemnek nevezhetnek olyan intézményeket, amit két megdonác-műszak között is el lehet végezni. Régen volt össz 8-10 középiskola egy kétmilliós városban, világhírű iskolák voltak azok, nem lehetett csak úgy bekerülni, mint ma, hogy kötelezően benyomnak oda fűt-fát. Felsőoktatási intézményt meg 1% ha el bírt végezni. Ha egész éjjel tanult, egész nap vért köpött, hogy ne bukjon ki onnét. Igaz, hogy akkor még mindből Nobel-díjas meg neves feltaláló, fejlesztőmérnök, kutató lett.


Természetesen attól, hogy ma 30-50%-nak diplomája van, nem az emberi faj lett bölcsebb és tehetségesebb, hanem a felsőoktatás tette magát nevetségessé. Ugyanúgy, ahogy ma minden sz*ros nagyközség városnak nevezheti magát, úgy, hogy még két összeérő háza sincs.


Az, amit kasszapult mellől kettesekkel bukdácsolva el lehet végezni, az nem egyetem, hanem vicc. Ezek a mai diplomásaink, meg lehet nézni, egy ülésre alkalmas széket nem képesek megalkotni, nemhogy egy guruló autóbuszt, pláne egy Nobel-díjat. Régen amúgy sem lehetett egyetem mellett kasszákban ücsörögni, mert ha valaki ennyire ráért volna, mondjuk fiú, azt rögtön bevágták sorkatonának.


Egyébként ne hidd, hogy a pénzről van szó, ez a viselkedés egy embertípus, ami akkor is találna utólag ürügyet a klikkesedésre, kirekesztésre, utálkozásra, ha történetesen ő lenne a gazdagabb. Volt világ, amikor aztán mindenkinek ugyanannyi forintja volt adott közegben, aztán mégis megvolt ugyanez a viselkedés. Nyilván ők ezt tudatosan nem értik, de így van.

2018. dec. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az. Az én szakomon pl. nagyon kevesen dolgoznak, és akik igen, azokra kb. csodálattal nézünk, mert ritka, mint a fehér holló, és tényleg rohadtul megterhelő lehet a mi szakunk mellett.


De úgy bármilyen szakon is, egyáltalán nem gáz, ha nem tanulsz és dolgozol egyszerre, ha a szüleidnek így nem kell nélkülözniük.

2018. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is dolgozok suli mellett, de sosem néztem le emiatt senkit sem. Nekem valahogy fent kell tartanom az albérletet, meg nem tudok sajnos a családomra támaszkodni. Ez nem azoknak a hibája, akik szerencsések. Ha a saját városomban tanulnék, akkor én sem dolgoznék, hanem csak tanulnék. Viszont a szak nem indult, csak Budapesten. Emiatt sose érezd magad szarul, a normális emberek szerencsésnek gondolnak, én is azt mondom, hogy szerencsés vagy és használd ki :)

Szörnyű mikor 17-ig suliban vagy, utána meg mész még pár órát dolgozni, majd fáradtan hazaesel 23-24-re.. és nem tudtál tanulni :(

2018. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!