Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem (gazdasági, psz)...

Egyetem (gazdasági, psz) mellett mennyire reális heti 20 órát dolgozni?

Figyelt kérdés

Első félévtől szeretném kezdeni. Igazából én az egyetemhez úgy állok, hogy “csak legyen meg a kettes”.

Albérletbe szeretnék menni, de a pesti árakat szüleim nem tudnák finanszírozni teljes egészében...

kollégiummal az a baj, hogy másokkal egy szobában kell lennem és úgy nem tudok tanulni, szükségem van magán térre. Testvér hiánya miatt azt se tudom milyen osztozkodni.


Szóval szerintetek 20 óra munka egyetem mellett mennyire reális ötlet? Idegi roncs lennék a végére? Tanulás rovására menne?



2018. szept. 25. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Akkor minek mentél egyetemre? Ha hülye maradsz, kiderül a munkahelyen, szóval hiába a diploma...
2018. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szüleim azt mondták a 2-es ott egy jó jegynek számít, és egyik ismerősöm se buta, mégis 2-3-asai vannak egyetemen. Szorgalmi időszakban valószínűleg nem dolgoznék, hogy azért mégse bukjak se semmi...
2018. szept. 25. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Első évesek még nem szoktak dolgozni és fel se vennék őket, mert ilyenkor még sokan bedobják a törülközőt.
2018. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hm. És mondjuk 3. szemesztertől?
2018. szept. 25. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, ez nem így megy, hogy akkor dolgozol, amikor akarsz. Ha dolgozol, akkor dolgozol szorgalmi időszakban, vizsgaidászakban és a tanítási szünetekben is.
2018. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyetemtől és képeségektől függ.


Ha elég mindenből a kettes és csak heti 20 óra, akkor simán véghez vihető.


Azonban azt tudnod kell, hogy a jövőbeli karriered fogod derékba törni, ha mindenből pont a kettes lesz a cél... mivel ez pont egy olyan szak, ahol a karriered azon múlik, hogy mennyire mély a tudásod...

2018. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A 6. hülyeséget beszél. Az ég világon semmit nem ér amit oktatnak egyetemen, csak annyit bizonyít ha el tudod végezni, hogy nem vagy teljesen hülye.
2018. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Persze.. hülye vagyok, de legalább egyetemista. Gondolom a psz közelében sem voltál soha életedben.... az egyetem is kérdéses..-


Áruld már el nekem, akkor hogy alapos tanulás nélkül mikor fogsz te érteni komolyabban a számvitelhez?

Segítek: SOHA

Ha pedig nem akarsz érteni a számvitelhez és egy szimpla adatrögzítő kolléga akarsz lenni egy irodában, akkor mehetsz is OKJ-ra.

Jah.. csak nem mindenkinek ez az álma.


Komolyabb pénzügyi szakemberek esetében is ott kapod meg alapokat.


Ez a szak, nevesebb egyetemeken nem összekeverendő noname büfé szakokkal.


Itt is vannak tölteléktárgyak, de soha nem leszel senki ha itt nem tanulsz és leszel legalább számvitelből vagy pénzügyből jó.


Jah és nem mindig csak sírni kell, hanem kinyitni a szemed.. attól hogy te gyenge vagy az a te problémád.

Azonban itt nem elég az ha csak elkaratyolsz 1 max 2 nyelven. A jobb helyeken komoly számvitel-pénzügy tesztek vannak...

2018. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#8: Még soha egy pénzügy-számvitel tesztet nem láttam egy állásinterjún sem. Pedig voltam már egy páron.
2018. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Eléggé kétértelmű az állítás.

Teljesen rendben van, hogy nem láttál ha a közelében sem vagy a szaknak. (Bár akkor minek lennél itt osztani a nagy semmit?)

Illetve nagyon-nagy probléma ha mégis van hozzá közöd.


Még egy jobb irodába is felmérik a tudásod.. multikról nem is beszélve.

Az egyik big4-nál dolgozom a mester mellett, szóval tudom. :)

2018. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!