Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már az általános iskolában is...

Már az általános iskolában is szépség alapján kivételeznek a tanárok a kislányokkal?

Figyelt kérdés

Velem történt az eset anno, amikor általános iskolás voltam (10 éves).

Sajnos valóban nem voltam szép kislány, akkor is láttam, meg visszatekintve is, de nem hiszem, hogy jogos lenne ez alapján kivételezni már kicsi korban, arra hivatkozva, hogy a felnőttek világában sem lesz ez másképp, jobb idejében felkészíteni a gyereket.

Akkor még volt erdei iskola (nem tudom, van-e még ilyen), ott egyik este ilyen kis táncos-zenés "bulit" szerveztek a tanáraink nekünk, gyerekeknek. Nagy szó volt, hogy egészen este nyolcig tartott.

Felvettem a szoknyámat meg a virágos blúzomat (nem nagyon voltak szép ruháim, nem álltunk jól), és gondoltam, hogy most én is milyen csinos vagyok.

Persze egész este senki nem kért fel, én meg szomorú voltam. Amikor a tanítónéni megkérdezte, mit ülök a sarokban, és én megmondtam, mert velem nem akar senki táncolni, bezzeg a Szandival (osztályszépe) akarnak.

Ezt a reakciót kaptam: "És meg vagy lepve? Nézz magadra, aztán nézz a Szandira. Mit akarsz, mégis, mit csináljak? Ha megmondom a fiúknak, hogy kérjenek fel, csak szánalmasabbnak fogod magad érezni, és igazad is lesz. Ez a felnőtteknél is így működik. Aki szép, annak vannak bizonyos előnyei az életben. Majd megszokod."

De máskor is volt már, hogy sírtam mert csúfoltak (ekkor konkrétan 8 éves voltam), és a tanítónéni lekiabált, hogy "igazuk van, tényleg az vagy, ha bőgsz, akkor meg még rondább, csúnya piros orral."


Már felnőtt vagyok, de valahogy most sem tudok ezen nevetni visszagondolva. Ugyanúgy nem tartom ezt jó módszernek, vagy életre való felkészítésnek.


(Az említett szép lánnyal nem volt semmi bajom, elismertem/elismerem, hogy szép. Keresett modell lett belőle azóta külföldön)


24N


2018. dec. 19. 16:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez nem általános, normális lelki világgal rendelkező felnőttek nem így állnak egy szomorú gyerekhez.

Tény, hogy a lányoknál sokszor a szépség az a tulajdonság, amit már gyerekkortól a legtöbbre tartanak, de ez akkor sem emberhez méltó viselkedés.

Még ha felszínes is a tanár, és rondának tartja a gyereket, akkor sem lenne szabad beletaposnia a lelkébe. Jól látod, ez nem volt igazságos, de hála az égnek ez nem is annyira elterjedt jelenség.

2018. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jó hogy nem tudsz nevetni visszagondolva basszus, ezek mekkora nyomorék parasztok. Komolyan, nulla empátia, szeretet, vagy bármi van bennük, de 100% hogy ők velük is ezt csinálták, leszarták őket magasról, ezért ezt a nevelést továbbadják.

És ami mégrosszabb, meg eszméletlenül dühítő, hogy a gyerekek többségével sajnos így bánnak, telibe leszarják őket.


Engem amikor kicsi voltam, és sírtam mert bántottak, azt mondta a tanárom hogy "ne sírj, legyél férfi." Ez általános suliban volt.

Elég fura, de már attól is jobb kedvem lett, ha nem rúgtak belém.

Nem tudom hogy vagytok vele, de engem elképesztően dühít hogy a legártatlanabb, legszeretnivalóbb csöppségeket ilyen férgek bántsák, mert Ők maguk egy rakás nyomorult senkik.

2018. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!