Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más tanár is van így ezzel?...

Más tanár is van így ezzel? Diákok, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

5 éve tanítok középiskolában. Úgy érzem, hogy szívvel-lélekkel dolgozok. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy jól tanítsak. Hivatásból választottam ezt a szakmát (bármilyen szakra felvettek volna szinte a pontszámom alapján). Szeretek tanítani.


A környezetemben viszont a legtöbb ember megvetéssel gondol a tanárokra. Sokszor úgy érzem, hogy lenéznek, hogy tanár vagyok. A szülők, rokonok, baráti társaság... Ennek sokszor hangot is adnak, és ez engem mindig elszomorít. Legtöbbször már vitatkozni sincs kedvem erről.


Más tanárok is tapasztalják ezt a "megvetést"? Ti mit gondoltok erről?


2019. jan. 8. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Tanárnak az megy, aki nem tud mit kezdeni az életével - nálunk mindig ezt mondták.

Talán azért, mert a tanárok jó fele totál alkalmatlan a pályára. Egyszer összeszámoltam, 5 nyelvet kb 30 ember tanított nekem. Abból 3 tudott tanítani. A többit én is lenéztsm...

2019. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Arra légy nagyon büszke, hogy a tudásodat az ismeretre vágyóknak adhatod át - önzetlenül.

Nagyon szép a pedagógusi pálya. Sok sikert!

Sok pedagógus van a rokonságomban, sőt a családban is van.

2019. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Értelmes emberek körében a tanári pálya egy megbecsült szakmának számít.
2019. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Írjatok még, véleménytől függetlenül minden válaszadónak megy a zöld kéz tőlem.


Az ismertségi körömben a nagy többség értelmiségi és hasonló a gondolkodásuk, mint az 1-es válaszolónak. Nagyon elszomorít ez a hozzáállás.

2019. jan. 8. 21:26
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nagyon menő dolog, ha valaki jó fej tanár és szeretik a diákjai. Sajnos a besavanyodott fapichák miatt van rossz híre ennek a munkának.
2019. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyes vagyok és nyelvtanár. De ettől függetlenül ez a véleményem.
2019. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

1. és 6. válaszoló: messziről jött ember azt mond, amit akar.

Én meg marslakó vagyok és a Marson megbecsülik a pedagógusokat... Hahaha...!

2019. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Küldj egy email címet és elküldöm a diplomám.
2019. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
2019. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Kétoldalú a történet:


_Egyrészről ott vannak a proli mentalitású szülők, akik az iskolából annyit látnak, hogy az egyszem drágalátos cukorborsó angyal lelkű kicsiny fiacskájukat / lányukat az a megsavanyodott, kőszívű tanár csak leszólja, és a teljesen (szerintük legalábbis...) érdektelen és értéktelen tárgyával traktálja.

Jön is a nagy prolibölcsesség "Há minek ez?!". Ezt tulajdonképpen bármire rámondhatják. Najó, az összeadás-kivonás, szorzás-osztás négyes fogatra és az elemi írás-olvasás készségre talán nem...de azon fölül bármire. Az ő drága cukrosmézbe mártott szűz hónál is tisztább lelkű porontyuk személyiségét,m egyéni készségeit pedig acélbetétes bakanccsal tapossa, tiporja a tanári gárda, akik csak feleslegesen gyötrik a gyereket. Ez a proli szülő álláspontja, aki ha teheti egy fél mondatban még benyögi azt is hogy neki bizony csak érettségije van, de a családi vállalkozásként menő ablaküvegezésből, vagy kútfúrásból hatszor annyit visz haza mint a tanárnő, tanárbúr. Szóval a lenézés ebből a mentalitásból adódik egyfelől.


Másfelől, ott van a jogos elégedetlenség sok esetben. Ugyanis nagyon nagyon nagyon sok tanár valóban nem pályára való. ezt Te is tudod, ezért emelted ki már az elején hogy nem kényszerűségből, hanem hivatásból lettél tanár.

Na, az emberekben egyrészt a saját diák éveik, aztán esetleg a szülői éveik során kialakulhat egy folytonosan csak megerősített negativ élmény a tanárok felől.

Mindenkinek volt fafejű tanára, aki csakazért is beirta azt a retkes 2 perc késést, és ott kellett görcsölni hogy nehogy összegyűljön ezekből 10X45 perc (ami q.rvakönnyen összegyűlik egyébként), mindenkinek volt olyan tanára aki ha nem voltál jó a tárgyából akkor elkönyvelt hülyének, mindenkinek volt tanára aki az istenért nem fogta fel mi a középszintű érettségi követelménye, és csakazért is emelt szinten oktatott, és kért számon.


Az ilyenek miatt teljesen jogos a tanárok tiszteletét megkérdőjelezni.

Az olyan kijelentések után pedig mint hogy "Én amúgy utálok gyerekekkel foglalkozni" - egy 30 fős osztály előtt, na ez után már pláne nincs mit tisztelni. Az utóbbi megszólalás persze ritka, de már hallottam ilyet több helyről is.


a kérdés, mint a legtöbb kérdés, árnyalt, és nem végletekben kezelhető.

A diákság, a diákság szülői, és a tanárság jelentős része is problémás.


De simán csak a pénztárcát nézve, a fizetésemelés a munkakör tekintetében mindenképpen járna. És nem ilyen mákszemnyi 2000 forintos hülyéskedés, hanem masszivan 210 köré feltolni.


Üdv: 20 éves biosz szakos egyetemista

2019. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!