Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, mesélnétek...

Egyetemisták, mesélnétek kicsit az egyetemről?

Figyelt kérdés

Bármiről szívesen olvasnék igazából, de az érdekelne, hogy ti szeretitek-e az egyetemet, meg vagytok-e elégedve vele, itt most gondolok összességében magára a szakra, a tanárokra, a többi diákra, az évfolyamra. Hogy néznek ki a napjaitok, hány órátok van, mikor és mennyit tanultok? Buktatok már meg valamelyik vizsgán? Mennyire húzósak a vizsgaidőszakok? Akkor mennyit tanultok?

Összességében mit gondoltok, jobb, mint a középiskola?

Írjátok le azt is, hogy milyen szakra jártok.

Én még csak 16 éves vagyok, de már várom, hogy egyetemre mehessek. Már az is megvan, hogy hova szeretnék menni.


2019. jan. 29. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Elelmiszermernokire jarok.

Nagyon szeretem, mert arrol tanulhatok, ami erdekel, amivel a jovoben foglalkozni szeretnek.

Van olyan nap, hogy egyaltalan nincs oram, van, hogy csak 1 eloadasom van (masfel ora), van, hogy 6ig bent vagyok, mert egesz nap orakra rohangalok.

Tanulni nalunk folyamatosan kell, hetrol hetre ropzh-kra (dolgozat), es beadandokat is kell irni.

Most lett vege a vizsgaidoszakomnak, ami 2 honap, december-januar. Annak ellenere, hogy itthon voltam, folyamatosan kellett tamulnom, minden nap. Egy targybol egy felevben 3 vizsgalehetoseged van, szoval ugymond a bukas eleg gyakori, mert mehetsz javitani. Huzos volt, foleg nekem, aki mindig inkabb kozepes tanulo volt. 1 targyam nem lett meg, de ezt kovetkezo felevben fel tudom venni masodjara, es vizsgazhatok belole ujra. Persze ezt nem lehet eljatszani akarmeddig.

Tanari felhozatal eleg vegyes. Van, akinek a szavaibol arad a lenezes a diakok fele, az eloadasai pedig vontatottak, es nem jol magyaraz, van, aki nagyon korrekt es remekul tanit, van, aki azt se tudja, hol van kb, elrontja az abrakat, a diakok javitjak ki, stb.

Evfolyam eleg jo, sok ertelmes ember van, facebook csoportban segitokeszek. Sok emberrel jol kijovok, pedig nem vagyok egy szocialis alkat es golyataborban sem voltam.

Sokkal jobb a kozepiskolanal. Azt tanulod, amit szeretnel, nem ugyanazzal a 30 emberrel vagy osszezarva allandoan, sokkal kotetlenebb az egesz. Az orarended azon mulik, hogy mennyire ugyesen tudod a meghirdetett kurzusokat felvenni, rendszerezni. Na meg szerencse is kell. Pl nekem hetfo ejfeltol indult el a targyfelvetelem, persze fennmaradtam, hogy a legjobb idopontokat le tudjam foglalni. Aztan 00:05-kor lefagyott a Neptun, mert annyian hasznaltak egyszerre. Egesz ejjel ilyen fel orakat aludtam, mert minden orara beallitottam az ebresztot, hogy nehogy lemaradjak valamirol. Aztan reggel 7-kor ujra elindult, en 10 percre ra leptem be, de ekkora mar elkapkodtak a helyet az egyik kinezett kurzusnal. Mokas volt.

2019. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Elégedett vagyok. Egy nap reggeltől 8-10-től délután 2-5-ig vagyok. Valamikor egyik óra jön a másik után és pisilni sincs idő kb., valamikor meg van egy pár órás lyuk.


"Mennyire húzósak a vizsgaidőszakok? Akkor mennyit tanultok?"

Ez függ:

-a te képességeidtől

-hogy milyen nehéz a szak

-hogy mennyire "jöttél már bele"; nekem úgy 2 év után volt az a pont hogy úgy éreztem belejöttem, azelőtt elég nehéznek találtam


---


"Összességében mit gondoltok, jobb, mint a középiskola?"

Én jobban szeretem.

-Többnyire azt tanulom ami érdekel.

-Eleve ki nem állhattam amikor mondjuk a tanár beszedi a füzeteket és leb.a.sz, hogy nem rendezett. Mégis ki a halált érdekel, ha tudom az anyagot?

-Meg nem igazán van házi feladat, az is előny. Nem elég ha dolgozaton tudod az anyagot? Hogy hogy tudod, az meg legyen a te bajod.

-Illetve vannak egyetemi bulik. Középiskolában csak akkor volt buli, ha megszerveztük magunknak. Itt meg van anélkül is.

-Tele volt az iskola felesleges dolgokkal. Pl. kérdező egy korodbelinek most komolyan arra van szüksége hogy verseket tanuljon meg fejből, majd levizsgáztassák hogy mennyire tudta megjegyezni? Ennek mi az értelme? Az okés ha egy anyagrészt (legyen az irodalom, töri, biosz, vagy fizika) meg kell tanulni, az összefüggéseket átlátni, majd saját magad elmondani, de a versek bemagoltatásának nincs értelme egyszerűen. Vagy tornaórán a tanárunk tornász volt, így folyton fejenállást meg ilyeneket csináltunk. Ő egy 40-50 kilós nő volt, én meg egy "férfias" alkatú férfi, aki az edzőteremben szeretett fekvenyomni, de fejen állni akkor se tudtam volna, ha megerőszakol.


---


Ami hátrány, hogy iskolában egy csomót panaszkodtunk dolgozatoknál, hogy "ez nem igazságos", nem volt arról szó hogy ezt is megkérdezik a dolgozatban, és a tanár figyelembe is vette miután elnézést kért. Na most egyetemen ha emiatt elkezdenél panaszkodni, akkor nagy lófütyit kapnál a fenekedbe... Simán előfordul hogy aki vizsgáztat, nem ő adta le a témáról az előadást, nem is olvasta a magyar tankönyvet, csak angol tudományos cikkeket, de azért elvárja hogy úgy mondd el az anyagot ahogy ő akarja. És nincs is ebben semmi felháborító, megszokja az ember.


Ja meg senki nem rágja szádba az anyagot hogy "ezt és ezt kell tudni, ezt fogom visszakérdezni". Van tankönyv (aminek a terjedelme átlagosan 400-700 oldal, de olvastam már ezernél több oldalasat is), meg vannak előadások. Az előadáson egy adott témával kapcsolatban beszél a tanár, és a te dolgod kiszűrni azt ami vizsgatételekhez kapcsolódik. (Feltételezve hogy jó az előadás! Vannak teljesen használhatatlan előadások is ugyanis.)

2019. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Radiográfusnak tanulok. A csoporttársakkal nem igazán jövök ki, nem nagyon beszélgetek velük. Valahol könnyű szoros barátságokat kialakítani és valahol nagyon nehéz, persze ez emberfüggő. A nagyon barátkozós emberek bárhol feltalálják magukat. Sokkal felszínesebbek szerintem az egyetemi barátságok, mint a köpépiskolaiak.


Emberfüggő az is, hogy szereted-e az egyetemet vagy sem. Én nem szeretem. Nem járok el a bulikra sem, nem is lenne rájuk pénzem. Akiknek apuci anyuci tele van pénzzel azok nyilván járnak, jól érzik magukat gondolom.


Nem a szakommal van bajom, hanem inkább a rendszerrel. A legtöbb tárgynál minden előadást másik tanár tart. Elég nagy hülyeségnek tartom, általában egyik rosszabb, mint a másik. Az előadások egy részére nem kötelező járni, szerintem nem is érdemes. Nálunk vannak olyan gyakorlatok, amiket csak egyszer van lehetőséged elvégezni, szóval az nem kifogás, hogy te mondjuk náthás voltál. Nem csináltad meg a gyakot, így buktad a tárgyat köszi helo. A diasorokat megkapjuk, azokból lehet tanulni, valamelyik használható, valamelyik nem...Vannak könyvek is, amik tartalmazzák az anyagot, de ezek több száz oldalasak (nekunk anatból 1000 oldalas volt a könyvünk...természetesen hozzá se nyúltam egy két próbálkozástól eltekintve). Könyvtárból ki lehet őket venni, ha mégis érdekelnek.


Az első igazából nagyon jól összefoglalta az egyetemi dolgokat, tárgyfelvétel, neptunnal való kínlódás, vizsgafelvétel. Ezek minden félévben nagy szenvedéssel járnak, mivel a rendszer állandóan kifagy, kidobál a terheltség miatt, bár ez az utóbbi időben javulni látszik.


A vizsgaidőszakban a leterheltséged attól függ, hogy mennyi vizsgád van, illetve, hogy azok mennyire nehezek. A vizsgáid száma függhet attól, hogy félév közben hány tárgyat sikerül kiváltanod a zhk-kal. Zh-n nem kell nagyra gondolni...dolgozatot jelent..ennyi. Vannak tárgyak amiket ki lehet váltani, ha jól sikerülnek a zhk és vannak, amikből nincs zh, azokból muszáj vizsgázni a vizsgaidószakban. Rajtad múlik, hogy mennyire vagy szorgalmas, de érdemes kiváltani azt, amit ki lehet. Télen december és január, nyáron május és június jelenti a vizsgaidőszakot (6-7 hét). Én próbálok minden vizsgára a lehető legjobban felkészülni (kb egész nap tanulok olyankor), eddig egy kivételével, minden sikerült elsöre minimum egy kettesre, de az is sikerült másodjára.


Ha jó tanuló vagy akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat, ha rászoruló vagy akkor pedig szociális ösztöndíjat, bár szerintem ehhez nagyon szegénynek kell lenni, mert én sem szoktam kapni.


Koli, albérlet is érdekes téma. Mindkét esetben meg kell tanulni olyan emberekkel együtt lakni akiket nem feltétlenül kedvelsz majd, de szerintem nem mindegy, hogy az illetővel egy szobában kell-e majd laknod vagy csak egy lakásban külön szobákban. Én ezért albérlet párti vagyok (szerencsére egy egész olcsót sikerült találnom mielőtt valaki rámtámad, hogy emiatt nincs pénzem).


Az egyetem sokkal kötetlenebb, de számomra pont ez a rossz benne. Mindenkinek más a viszonyítási alapja, mivel más középsuliból érkezünk, más társaságból. Az én középsulis osztályom egész elfogadható volt, a tanárok is jó arcok voltak nagyjából, szóval én a gimit jobban szerettem. Mindez csak az én véleményem, vannak, akik nagyon szeretik az egyetemet. Itt szerintem sokkal jobban megmutatkozik az embernek az anyagi helyzete (vagy inkább a szülők anyagi helyzete), ezért ha csóró családból mész, akkor nem feltétlen ez lesz életed legszebb időszaka.


Én sok sikert kívánok! Ha van esetleg valami kédésed, amire nem tértem ki, akkor nyugodtan írj, szívesen segítek.

2019. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még.


Én utálom a gimit, abból a szempontból, hogy mennyi felesleges dolgot kell tanulni. És itt most nem arról van szó, ami tényleg alap dolog vagy alapműveltség... Mindenkitől ugyanazt várják el, pedig mindenki másban jó, mindenkinek más tantárgyakra lesz majd szüksége a jövőben. Van kb. 8-9 teljesen különböző tantárgy, tudom, hogy egyetemen is lesz ennyi, de ott legalább összefüggenek ezek a tárgyak és egy-egy területhez tartoznak. És tudom, hogy egyetemen is lesznek felesleges tantárgyak, ott is fogok olyat tanulni, amit nem szeretek vagy ami nem fog kelleni, és azt is tudom, hogy sokkal többet kell majd tanulni, mint most, de én akkor is jobban várom, mert legalább azt tanulok, amit szeretnék, én döntöm el, hova megyek és úgy szabadabb az egész. Ja, és a gimiben ezen a 8-9 “alap” tantárgyon kívül ott vannak a tölteléktantárgyak, mint ének, rajz, ofő, tesi, amivel csak az időt lehet pazarolni, másra nem jók. Egyetemen ilyenek nem lesznek. Gimnáziumban és általánosban is ahogy észrevettem, rengeteg olyan feladat volt, aminek semmi értelme nem volt és csak pazaroltuk vele az időt, ahelyett, hogy a lényeget tanultuk volna. Értem ezalatt azt, hogy pl. irodalom órán be kellett öltözni meg elő kellett adni valamit, törin szintén, vagy bele kellett képzelnünk magunkat egy középkori nem tudom milyen család életébe és naplót írni, stb. Én ezeket utáltam. Egyetemen nincsenek ilyen hülyeségek. Mondjuk ebből én már kimaradok, mert jelenleg magántanuló vagyok és most gondolkodom azon, hogy az maradjak vagy átmenjek estire.

Mi Budapesten laktunk, elköltöztünk onnan, de van Pesten egy kiadó lakásunk, amit anyukám állítólag nekem tartogat, hogy majd kezdő lakásnak jó lesz, én oda szeretnék költözni és Budapesten tanulni, úgyhogy kolira nem lesz szükségem.

2019. jan. 30. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!