Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves egyetemisták/főiskoláso...

Kedves egyetemisták/főiskolások! Mesélnétek nekem a az egyetemi/fősulis éveitekről? :-)

Figyelt kérdés

Csupán kíváncsiságból teszem fel ezt a kérdést, ha van időtök, és kedvetek, akkor írjatok nekem egy választ, én szívesen elolvasom. :)


Tehát: hová jártok/jártatok iskolába, és hogyan tetszik nektek az az iskola?

Az volt az álmotok, hogy oda bekerüljetek, vagy csak "így alakult"?

Milyen karon tanultok, ezt szeretitek-e csinálni? :)

És egyáltalán hogyan élitek meg ezeket az éveket: közösség szempontjából, találtatok-e ott barátokat, kollégiumban/albérletben milyen lakni, nincs-e honvágyatok haza, a családhoz? :)


Köszönöm a válaszokat!

Kort és nemet is legyetek szívesek írni! :)



2012. okt. 21. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Huh, én a BME-re járok, építőmérnökire, másodéves vagyok. Elég kemény a suli, nincs túl sok szabadidőm, de azért nem panaszkodom, mert úgy érzem, hogy ez kell, ahhoz, hogy később jó mérnökök legyünk, hiszen mégis csak emberéletek múlnak majd rajtunk, pl. olyan hidat kell tervezni, ami nem dől bármitől össze. :D Kolis vagyok (VPK), a társaságot imádom, nagyon sok jó fej emberke van, a bulik is jók. Nem akartam feltétlenül idejönni, inkább így alakult, mivel nem volt konkrét tervem, de most már szeretem ezt csinálni. Honvágyam nagyon nincs, mivel szinte minden hétvégén itthon vagyok. De most már inkább csak BP-en élek, itthon csak alszom kb. hétvégén. :D Ja, és remélem, hogy azért majd állásom is lesz...
2012. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És 20L.
2012. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! :)

A mérnököknek általában könnyű elhelyezkedni, úgy hallottam, bár nekem ehhez a pályához sem eszem, sem kitartásom, sem logikám nem lenne, úgyhogy minden tiszteletem a tiétek! :)

2012. okt. 21. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

1)BGF-PSZF, nekem tetszik de am szopás az egész

2)nem lehet azt mondani h az álmom volt h ide bekerüljek, de ezt jelöltem meg első helyen és sikerült, így utólag nem bántam meg

3)lásd az 1)-t :D

4)jó a közösség csak van sok nagyképű csicska (bár hol nincs?), barátot nem inkább haverokat találtam,rokonnál lakok-elmegy, honvágyam nincs mert telón ingyen beszélünk így minden nap hívnak

22F

2012. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Óóóóó, de jó, hogy írtál :) Én is afelé a suli/kar felé tájolódom most. :D

Miért olyan nagy szívás az egész, mesélnél róla egy kicsit bővebben? :)

Akár privátban is leírhatod, ha itt nem szeretnéd.

2012. okt. 21. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Gyógyszerésznek tanulok, harmadéves vagyok. Tulajdonképpen orvosira akartam menni, de sajna az nem jött össze, a gyógyszerészet viszont igen. Először úgy voltam vele, hogy be sem iratkozom, mert nem is tudom már miért jelöltem be, csak hogy legyen vmi utolsó helyre is, meg ez úgy kapcsolódott vmennyire az orvostudományhoz. Aztán mégis rábeszéltek, hogy próbáljam meg, ha mégse tetszik arra úgy is rájövök fél év után és akkor még tudok felvételizni orvosira. És láss csodát: imádom! Egyáltalán nem bánom már, hogy nem orvosira mentem. Tanulni itt is kell, sőt az első évemben majdnem megszakadtam, de szépen belerázódtam és már egyáltalán nem olyan teher. Így is több szabad időm van, mint az orvosisoknak (legalábbis van egy orvosis barátnőm és nála lényegesen jobban "ráérek"), élhetek a hobbimnak, ami a nyelvtanulás. Ez utóbbi nekem nagyon fontos, mikor felvettek, akkor angolból már megvolt a felsőfokúm, és akkor kezdtem franciául tanulni, amiből most nyáron raktam le, szintén a felsőfokot. Németből egyelőre középfokom van, de tervezem belőle a gyógyszerészi szaknyelvet, amit angolból jövőre teszek le. Jó nem azt mondom, hogy hú de nagyon ráérek, de én így ezzel teljesen elvagyok. Bejárós vagyok, de azért egy-egy buliból én sem maradok ki. Sokan voltunk az elején, akik csak azért voltunk ott, mert nem vettek fel minket orvosira, néhányan ott hagyták és újra felvételiztek, de néhányan maradtunk és persze nagyon jóba lettünk :) a legtöbben megállapodtunk annyiban, hogy ezzel még jobban is jártunk, mint az orvosival, legalábbis lányként.


22/L

2012. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!